poliisi kertoo saaneensa tietoa, että Helsinki-Vantaan lentokentälle oli tulossa joukko henkilöitä, joiden tarkoituksena oli osallistua järjestettyyn tappeluun pääkaupunkiseudulla.
Epäillyt otettiin kiinni lauantaina ”yleisen järjestyksen ja turvallisuuden säilyttämiseksi”. Poliisin mukaan kiinniotto sujui rauhallisesti lentokoneen laskeutumisen jälkeen, eikä lentokoneessa esiintynyt häiriöitä.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005747417.html
Olivat arvioini mukaan 99% todennäköisyydellä halla-ahon persujen kannattajia!
Poliisi otti kiinni uusfasisteja lentokentällä
24
406
Vastaukset
- Oliko_aseet_mukana
Antifa terroristit tulossa mellakoimaan😠
- itkettääkö
Harmitaako että eivät olleetkaan?
- valkopesijälle
itkettääkö kirjoitti:
Harmitaako että eivät olleetkaan?
Harmitaako? Hehhheeeeeeee, taas yksi kielitaidoton suvakkialpakka itkee, kun kamunsa ei päässeetkään hillumaan.
- KaputCino
Siis Isis turvapaikanhakijat pääsevät maahan, mutta Ruåttalaiset homo jalkapallofanit ei?
- Hyvin_Tod_näköistä
Jos ne olisi olleet yle nimittämiä uusnatseja, niin poliisi olisi siitä kertonut. Mutta koska poliisi ei tiedota asiasta enempää, on ilman muuta selvää, että olivat "suviksia".
Oliko tarkoitus majoittua johonkin vasemmiston kommuuniin ja odottaa Trumpin ja Putinin mielenositoksia ja rähinöintiä ? - Rauhallista_väkeä
Tais olla kuitenkin "uus-natseja", koska poliisin mukaan kiinniotto sujui rauhallisesti .
- VihernatsiVaara
Vihernatseja ovat, vaara meille kaikille.
- kiinnijäi
MV-lehden fanipoikia olivat, onneksi joutuvat vankilaan
- Liimanhaistelijat
on syytäkin pistää boseen, hirtäytyköön budussa niihin arafathuiveihinsa.
- vinkiksivaan
Jos poliisi alkaa ennakoimaan rikoksia niin ei olisi vaikeaa maalittaa porukkaa jotka on tulossa Suomeen joukkoraiskaamaan, joukkopahoinpitelemään ja ryöstelemään, puukottamaan jne.
Suomi saadaankin kertaheitolla turvallisemmaksi kun rikostorjunta suunnataan oikein.- ruotsinmatkaaja
Tuota ennakointia suoritti tässä tapauksessa Ruotsin Poliisi.
- ahdistelu
Joo, "hakkaraiset " vankilaan suoraan lentokentältä
- poliisitennustajana
ruotsinmatkaaja kirjoitti:
Tuota ennakointia suoritti tässä tapauksessa Ruotsin Poliisi.
Ruotsin poliisi? Kyllä uutisissa on kerrottu että Suomen poliisi pidätti lentokoneella tulleen ryhmän.
Jos tarkoitetaan että Ruotsin poliisi on ilmottanut niidem tulosta niin kai päätös kiinniotosta on kuitenkin tehty täällä.
No, jos nyt realisteja ollaan, eihän täällä mitään itse päätetä vaan toimitaan jostain ylempää tulleiden määräysten mukaan.
Kuten se surullisen kuuluisa invaasio Ruotsista osoitti.
Siitäkin oli tieto tullut mutta poliisi oli määrätty ei estämään vaan turvaamaan laitonta maahantuloa.
Ja jos sellaista laittomuutta vastaan edes osoittaa mieltään, se leimataan jo ennakolta "joukkotappeluksi".
Näin asia on todellisuudessa. - Vapaudenriisto
poliisitennustajana kirjoitti:
Ruotsin poliisi? Kyllä uutisissa on kerrottu että Suomen poliisi pidätti lentokoneella tulleen ryhmän.
Jos tarkoitetaan että Ruotsin poliisi on ilmottanut niidem tulosta niin kai päätös kiinniotosta on kuitenkin tehty täällä.
No, jos nyt realisteja ollaan, eihän täällä mitään itse päätetä vaan toimitaan jostain ylempää tulleiden määräysten mukaan.
Kuten se surullisen kuuluisa invaasio Ruotsista osoitti.
Siitäkin oli tieto tullut mutta poliisi oli määrätty ei estämään vaan turvaamaan laitonta maahantuloa.
Ja jos sellaista laittomuutta vastaan edes osoittaa mieltään, se leimataan jo ennakolta "joukkotappeluksi".
Näin asia on todellisuudessa.Kyseessä oli ilmeisesti Ruotsalaisia joten Suomen Poliisilla ei ollut edes oikeutta ottaa heitä kiinni ja ennalta estävää toiminta on kieletty eli rikosilmoitus kehiin ja syytteeseen kaikki poliisit.
- Masasasar
Suvakeista tullut uusfasisteja!!!
- mitäsekoilet
ÄÄrioikeistolaiset maahanmuuttokriitikotko suvakkeja?
- jaksat.huijata
mitäsekoilet kirjoitti:
ÄÄrioikeistolaiset maahanmuuttokriitikotko suvakkeja?
Älä koeta taas valehdella.
- uskousko
Tiedätkö paremmin?
Onko jossain "valtamediassa" jo kerrottu mistä oli kyse?
MV-lehden kaltaisia valemedioita ei pidä uskoa.
- aloittaja.vedättää.taas
Jopas Halla-aholla kannatusta ruotsinsuvakkien keskuudessa, hienoa kun tulevat joukolla moikkaamaan.
- TriplaXX
Ruotsalaisia jalkapallohuligaaneja olivat, kun Ruotsi hävisi Englannille, niin piti tulla Suomeen asti mesoamaan.
- faktattässä
Rajat kiinni -porukkaa olivat, tulivat rajan yli riehumaan kun rajat oli auki.
- piffutisforumistille
Osaat varmaankin laittaa faktatietoa esille sitten asiasta. Muutoin varisverkoston raakkumista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233378
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521481- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184