Taas, ties monennenko kerran kaupassa edellä oleva nelikymppinen paskalta haiseva idealistityötön jätti kaljansa kassalle, kun kassa ilmoitti, ettei pummiloisille myydä kaljaa.
Loispummityötön yritti parilta eri kassalta kertaa, jätti kaljansa kassalle ja poistui nolona, vaikka eihän se hänen vikansa ollut.
Minulla kun olisi ollut lompakko mukana olisin maksanut nuo korkeintaan kympin kaljat, mutta kun otin kotoa vain suunnilleen voipaketin hinnan mukaan.
Siksi kannatan ehdottomasti kaljan myyntiä kaikille, aina. Kassalla pääsee silloin läpi sujuvasti.
Taas kerran, työtön pummi jätti kaljat kassalle.
10
130
Vastaukset
- Sillantoinenpää
Sillanpään Jari se oli. Olisit huumeveikon olalle koputtanut ja sanonut.......mee hoitoon. !
- supermarketissa
Olis kannattanut käyttää sitä itsepalvelukassaa.
- Setämies65
Mutkun mielummin menen sen isotissisen blondin kassalle..
- palinfreomi
Setämies65 kirjoitti:
Mutkun mielummin menen sen isotissisen blondin kassalle..
Oletko katsonut lyhytelokuvan Tissit (Tits)? Löytyy Yle Areenasta. Siinä ei tosin muistaakseni blondeja, mutta samasta asiasta kyse.
- portsarit.oville
Kaupoissa pitäisi olla portsarit vahtimassa ettei pummit pääse sotkemaan kaupantekoa.
itsepalvelukassat ihan käteviä! joskus käyttänyt, en usein käytä, koska vähentää työvoimaa suomesta.
Loispummityötön? ei voi yleistää..
ihminen siellä juopon tai narkinkin ulkokuoren takana aina on, elämäntilanne voi olla monien tekijöiden summa.- liian_kallis_työ
Itsepalvelukassat ovat asiakkaan etu. Tuotteiden hintaan ei tarvitse sisällyttää ammattiyhdistysliikkeen ylikorkeiksi nostamia työvoimakustannuksia.
Sama ilmiö matkalippujen myynnissä ja postipakettien käsittelyssä.
- DoloresMinores
Eikö sinulla ole pankkikorttia tai mobilepay-sovellusta puhelimessa?
Isoäitinikin maksaa aina käteisellä ja mielellään hiluilla. Hänkään ei osaa käytää nykyaikaisia maksutapoja. - oluthälyt
Itsepalvelukassalla kun yrittää ostaa kaljaa niin hälyytys laukeaa.
Jos ei muuten marketissa löydä myyjää niin vetäisee oluttölkin itsepalvelukassaan niin johan pölähtää piika paikalle. Se kun on alkoholin myyntiä niin siinä tarvii aikuinenkin ihminen valvontaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464