https://yle.fi/uutiset/3-10466036
Miten se nyt noin vaikeaa on laittaa kakaralleen syötävät eväät mukaan? metfursti makkara ja maito säilyvät takuulla päivän syötävänä, joten nou problem!
Late Lapista. SSSS Ry!
UUSAVUTTOMAT PANIKOIVAT JÄLLEEN !
23
334
Vastaukset
- uutta.tietoa
UUtta tietoa : lapset pitää itse ruokkia!
- Kokoomuksen_ja
KesKUSTAn trollit palstalla asian vaikeeksi tekevät kyllä enemmistö vanhemmista osaa laittaa kakaralleen eväät ja niiltä jotka eivät siitä suoriudu pitäisi ottaa kakarat huostaan sillä miten niiden kakarat pärjäävät viikonlopun ilman ruokaa.
- hahahahahahahahahhh
Eikä tarvitse edes mitään eväitä laittaa. Koulu kyllä tarjoaa yhteiskuntasämpylän ja pillimehun.
Lakkolaiset eivät ole nyt tarjoilemassa sämpylöitä ! kiittäkää vanhemmat asiasta sipilää ja sen hännystelijöitä !
Late Lapista. SSSS Ry!- hahahahahahahahhhh
Late_Lapista1 kirjoitti:
Lakkolaiset eivät ole nyt tarjoilemassa sämpylöitä ! kiittäkää vanhemmat asiasta sipilää ja sen hännystelijöitä !
Late Lapista. SSSS Ry!Ei siihen tarvita lakkolaisia, opettajat voivat jakaa luokalleen sämpylät ja mehut aivan kuten luokkaretkilläkin.
- Pöntöt
Nykyajan kersoja pitää ruokkia ja laittaa ruoka suuhun kun ne muuten eivät tiedä miten se tehdään.
- Kansallinen.häpeätila
Sosekeittoa termariin, niin ei tartte pikku Niko-Irmelin edes pureskella.
- elmeri-setä
Eikös lapsukaiset ehtisi ruokatunnilla kipaista Mäkkäriin hampurilaiselle? Vai eikö vanhemmat anna senvertaa taskurahaa?
Pitää varmaan ryhtyä tukilakkoon ja pitää parin päivän paasto tässä itsekin. Nesteytystähän siinä kyllä tarvii, mutta onneksi lähipubi on lähellä! - hahahahahahahhhh
elmeri-setä kirjoitti:
Eikös lapsukaiset ehtisi ruokatunnilla kipaista Mäkkäriin hampurilaiselle? Vai eikö vanhemmat anna senvertaa taskurahaa?
Pitää varmaan ryhtyä tukilakkoon ja pitää parin päivän paasto tässä itsekin. Nesteytystähän siinä kyllä tarvii, mutta onneksi lähipubi on lähellä!Oppilaat eivät saa poistua koulualueelta.
- Tätä.päivää
hahahahahahahhhh kirjoitti:
Oppilaat eivät saa poistua koulualueelta.
Näin oli joskus 1960-luvulla.
- hahahahaahahahahahh
Tätä.päivää kirjoitti:
Näin oli joskus 1960-luvulla.
Ei nykyäänkään saa poistua koulun alueelta. Katso vaikka lähikoulusi järjestyssäännöt internetistä.
- hienoautistisuomi
Hyvähyvä! ruokkiikaa lapset kunnolla. Suomalaisille lapsille kuuluu järjestää aina kunnon kasvatus, jossa kasvaa kunnon autistiksi.
- viiskytlukulainen
Kullanmurut ovat jääneet ilman lämmintä ateriaa. Tästä koko aamun radio ja tv toitottanut tärkeinpänä uutisena. Suhteellisuuden taju hävinnyt hyvinvointivaltiossa. Onhan lapsilla eväinä myslit, murot, sämpylät, leivät, marjapuurot, energiapatukat, limskat, mehut ym ettei käy kuten kehitysmaan lapsille jotka näkevät nälkää koko elämänsä ajan.
Päivän pärjää syömättäkin ja vielä paremmin, jos on syönyt aamupalan kotonaan.
- Riku..Aalto
hih hih minä vien lapsilta ruuat Kojamon vuokrina. Mikä ei naurata niin paljoa kuin köyhät leipäjonossa hih hih
- Tgxcxc
Aivan turhaa hysterian lietsomista.Nykymuksut ei takuulla ehdi tehdä joukkokuolemaa parin päivän lakon takia.
- suvakkianneli
Toivottavasta tämä ei koske partalapsia he voivat ratikalisoitua jos puuroa on liian vähän.
- kumartakaasyvään
Vokeissa ruokapalvelut pelaa entiseen tiuhaan tahtiin. Partalasten ateriointeja ei suomalaisten lakot heilauta.
Olemme heille niin paljon velkaa umpitylsän impivaaralaiskulttuurimme rikastuttamisesta.
Suomalaisvanhuksista, koululaisista ja tarhalaisista ei mitään väliä! - oikeudenmukaisuus
kumartakaasyvään kirjoitti:
Vokeissa ruokapalvelut pelaa entiseen tiuhaan tahtiin. Partalasten ateriointeja ei suomalaisten lakot heilauta.
Olemme heille niin paljon velkaa umpitylsän impivaaralaiskulttuurimme rikastuttamisesta.
Suomalaisvanhuksista, koululaisista ja tarhalaisista ei mitään väliä!"Suomalaisvanhuksista, koululaisista ja tarhalaisista ei mitään väliä!"
Hehän ovat etuoikeutettuja ilmastonsaastuttajia. Ylen toimittajat tekivät aloitteen, että heidän verojaan korotetaan, että oppivat tavoille.
- pettualeiväksi
Maailma on mallillaan, siis tää lakko koskee vain valkoihoisia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20914410
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m172148Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381783Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941176- 1171133
- 221080
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30862Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80688Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80683- 64663