Porvoon ampumistapaus oli lavastettu

Anonyymi

Tämä Porvoossa pari päivää sitten tapahtunut ampumistapaus, jossa kahden poliisimiehen väitettiin loukkaantuneen, kun heitä kohti ammuttiin.

Tämä juttu on lavastettu.

https://twitter.com/smlmkl/status/1165698658182057985?s=20&fbclid=IwAR3VMzcuUuSBCXLtleFy0KIzkZlNC8xK-uh1Jxjh2pYikcnl-U6VRTWO_Lo

Yksi silminnäkijä sattui kuvaamaan, kun sinne Tampereen tielle oltiin levitetty valmiiksi kaksi poliisin GLOCK 17 virka-asetta sekä veitsi.

http://nwohavaintoja.blogspot.com/2019/08/silminnakijan-kuvaama-video-poliisien.html

Nämä esineet taas eivät näkyneet kiinniotettujen vierestä. Joten tämä todistaa jo sen, että tämä koko juttu oli teatteria ja seuraavaksi sisäministeriö alkaa kiristämään Suomen aselakeja sekä poliisivaltiopaketit tuodaan pöydälle.

Olisi edes mitenkään teknisesti mahdotonta, että nämä karkurit olisivat onnistuneet heittämään tuonne tielle nuo kaikki kolme asetta noin symmetrisesti, joten silloinhan ne on sinne tielle valmiiksi laitettuja.

Joten siinähän tapauksessa tässä alkaa jo hieman haisemaan, että olemmekin olleet KRP:n poliisijohdon avittamana väärän lipun alla nämä vuorokaudet.

Odotellaan vielä sitä, että mitä sisäministeriö tekee tulevina viikkoina. Sillä jos luvassa on poliisivaltion kiristyslakeja, niin siinä tapauksessa tämä Porvoon tapaus saakin jo aivan uuden luonteen ja taisikin olla mallia false-flag / psyop operaatio.

Miten on vielä mahdollista, että jos nämä epäillyt ovat Ruotsista Suomeen tulleita Irakilaisia, että heillä olisi vielä käytössään juuri Suomen poliisin käyttämät virka-aseet ?

Tämähän vetää jo koko tutkintalinjan päälaelleen.

Siinä tapauksessa olisi myös hyvin mielenkiintoista tietää, että onko niitä haavoittuneita poliisimiehiäkään missään. Koska en voisi uskoa, että väärän lipun alla (false flag) tehdyssä operaatiossa alettaisiin ampumaan oikeasti Suomen poliiseja kohti.

29

82

    Vastaukset 29

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      joku stalkattu saanu tarpeekseen

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko Porvoon epäonnistunut false flag poliisiväijytys Säpon "ennustama" äärioikeiston isku?
        https://keskustelu.suomi24.fi/t/15985195/mtv3-039tummat-parrat-ja-sliipatut-hiukset039-porvoon-poliisiampujilla

        ”SÄPO varoittaa valkoisen ylivallan väkivaltaiskuista Pohjoismaissa.”

        Meinasiko se tulla nyt Porvoossa, elleivät väijytykseen joutuneet poliisit olisi toimineet niin hyvin kuin toimivat? Kaksi ”yksinäistä sutta” ja kussut false flag?

        https://pt-media.org/2019/08/22/sapo-varoittaa-valkoisen-ylivallan-vakivaltaiskuista/


      • Anonyymi

        Vielä enemmän alkaa false flag haiskahtamaan todennäköiseltä, niin naurettavalta tämä ikivanha sukukostosepustus kuulostaa =))


    • Anonyymi

      No kylläpä oli taas tosi "symmetrisesti" heitetty.
      Ilmeisesti tuossa on niiden poliisien virka-aseet, joita ammuttiin. Käsittääkseni heitä uhkailtiin jollain aseella antamaan omat aseensa näille ampujille.

    • Anonyymi

      Vältä huumeita jatkossa, niin harhat häviää.

      • Anonyymi

        Moi, poliisi. Osaatko puhua totta vai tuleeko sinun suusta aineita valheita, kun avaat sen?


    • Anonyymi

      Kumpikaan aseista ei ollut Glock pistooli. Aseet olivat jopa erikokoisia. Iltalehden uutinen ja kuva on tuubaaa.
      Toinen oli joku pieni pistooli, ehkä 9mm tai 7.62 mutta ei 100% varmasti ollut minkään version Glock pistooli.
      Toinen ehkä vanha FN tai Colt pistooli.
      Tietääkseni kumpikaan malli ei ole enää poliisipartioiden päivittäisessä työ käytössä.
      Vaikka niitä voi olla poliisien varastoissa.
      Eri Clock versiot löytyy googlaamalla. Kerro ihmeessä mitkä versiot voi olla kyseessä.

    • Anonyymi

      80 on

    • Anonyymi

      Mannet yrittivät murhata 2 poliisia.

    • Anonyymi

      Mistään sairaalasta eivät ole potilaat raportoineet näistä poliiseista.

      Räjäytetty peltipoliisi vietiin välittömästi Jyväskylän keskussairaalaan hoidettavaksi jossa hänet todettiin kuolleeksi.

      Juhlalliset hautajaiset kunnialaukauksineen toteutetaan myöhemmin.
      Sauli Niinistö on lupautunut saapumaan hautajaisiin.

      • Anonyymi

        Nytkö pitäis sairaalastakin ihmisten ruveta raportoimaan tänne suomi24:ään, jos näkevät jotain? Ei ihmisiä sairaalaan viedä mistään etuovesta fanfaarien soidessa kulkueessa lippujen liehuessa, vaan heidät viedään suoraan osastolle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nytkö pitäis sairaalastakin ihmisten ruveta raportoimaan tänne suomi24:ään, jos näkevät jotain? Ei ihmisiä sairaalaan viedä mistään etuovesta fanfaarien soidessa kulkueessa lippujen liehuessa, vaan heidät viedään suoraan osastolle.

        No ei viedä suoraan osastolle vaan yritetään lähettää päivystyksestä mahdollisimman nopeasti kotiin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        No ei viedä suoraan osastolle vaan yritetään lähettää päivystyksestä mahdollisimman nopeasti kotiin.

        Aivan. Läpiammuttu poliisi saa laastarin ja lähetetään kotiin aspiriinin kanssa.
        - Minä ainakin heti paikalla soittaisin lehdistön ja tv:n paikalle jos näkisin sairaalassa poliisin virkapuvussa ja koppalakki päässä verissään makaavan naapurivuoteesa. Varmaan kysyjä itsekin. Vois vaikka saada kuvansa ja haastattelun lehtiin.


      • Anonyymi
        Fat_Earth kirjoitti:

        Aivan. Läpiammuttu poliisi saa laastarin ja lähetetään kotiin aspiriinin kanssa.
        - Minä ainakin heti paikalla soittaisin lehdistön ja tv:n paikalle jos näkisin sairaalassa poliisin virkapuvussa ja koppalakki päässä verissään makaavan naapurivuoteesa. Varmaan kysyjä itsekin. Vois vaikka saada kuvansa ja haastattelun lehtiin.

        Onko poliiseilla kuitenkin vielä esim tähtibokserit jalassa, tai jotain, joista heidät voi edelleen tunnistaa sairaalassa jos virkapuku ja pistoolit ei jostain syystä päässeet mukaan? :-)


    • Anonyymi

      Aloittaja, liittyykö tämä jotenkin kuussa käyntiin.

    • Anonyymi

      Nyt alkaa tarinat mennä melkoisiksi. Tämä lavastus huuma alkoi ilmeisesti siitä kun tämä husu hassan vai mikä lie hussein keksi näitä tarinoita ja lähettelee itsellen jos jonkinlaista postia esitellen niitä iltapäivälehdille.

      • Anonyymi

        Olet siis valikoivasti hörhö, ja uskot vain niihin lavastuksiin jotka sinulle sopivat


      • Anonyymi

        Anteeksi, kuinka?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet siis valikoivasti hörhö, ja uskot vain niihin lavastuksiin jotka sinulle sopivat

        Mieti nyt vähän. Pidät siis tätä poliisien ampumista lavastettuna. Herää nyt oikea hörhö itse, vihreähän kuitenkin olet.

        Oletko yhtään seurannut tätä maahantulijoiden toimia ja mitä kaikkea siihen liittynyt. Tämä hussu haukkui kaikki normaalit suomalaiset rasisteiksi kun eivät ole samaa mieltä kun hän itse. Vielä kun enemmän googlettelet kaverista niin eiköhän sinullekin aukea.

        Siis osui ja upposi.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet siis valikoivasti hörhö, ja uskot vain niihin lavastuksiin jotka sinulle sopivat

        Silmät on vain avattava, koskee minua, sinua ja kaikkia muitakin.


    • Anonyymi

      Eilinen juorulehtien esiin kaivama Porvoo-raportointi paljasti että väitetään vain toisella Granholmin pojista olevan mustalaissukuinen äiti.

      Hesarissa isän mukaan näytti kuitenkin vahvasti siltä että pojilla on sama äiti.
      Tässähän päästään salaliittoja testaamaan, tottatosiaan. Vain toinen tarinoista voi olla totta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      62
      763
    2. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      25
      730
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      153
      717
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      98
      702
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      698
    6. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      667
    7. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      193
      626
    8. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      22
      582
    9. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      562
    10. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      40
      539
    11. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      34
      508
    12. 39
      445
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      445
    14. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      70
      423
    15. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      9
      419
    16. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      417
    17. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      74
      412
    18. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      74
      404
    19. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      53
      399
    20. On kyllä tosi surullista

      jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais
      Ikävä
      68
      397
    Aihe