Monikohan ISIS-naisista on kantasuomalainen

Anonyymi

Ettei vain olisi niin, että moni niistä on tullut Suomeen turvapaikan hakijana tai ovat turvapaikan saaneiden lapsia. Tulleet ensin pakoon sotaa ja väkivaltaa, saaneet kansalaisuuden ja sitten lähteneet tekemisen puutteessa sota-alueelle hirmutekoja tekevien vaimoiksi. Miksi tuollaisten kohtalosta pitäisi välittää. Mihin ovat taas kerran unohtunut myös vanhempien vastuut lastensa turvallisuudesta ja hyvinvoinnista? Nyt syytetään suomalaisia noiden lasten huonosta kohtalosta. Sairas jo koko Suomen nykyporukka. Onko sodasta jo liian kauan?

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helsingin Sanomisssa oli joku päivä sitten luteltu naisten nimet. Niitä oli vajaa kymmenen joista ehkä reilut puolet kantasuomalaisia nimiä.

    • Anonyymi

      Kovin on uutisvideoissa peitetty naisten koko iho käsiä myöten. Epäilyttävää. Toinen ihmetyksen aihe ovat naisten muita leirin naisia puhtaammat kaavut, pölyttömät ja sileät!

    • Papiaania, marakattia ynnä muuta hottentottia kuulemma ovat.

    • Anonyymi

      Viedään sinne KelaGold-seinä, niin kukaan ei halua kotiin.

    • Anonyymi

      Kepu pettää aina.

    • Anonyymi

      Nykymaailmassa lasten vanhemmilla ei ole enää mitään velvollisuuksia huolehtia tai elättää lapsiaan. Yhteiskunnalla on jo kaikki se vastuu, vanhemmilla on vain pelkkiä oikeuksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      39
      3695
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      99
      1748
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1625
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      1610
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1371
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      30
      1276
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      297
      1176
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1135
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      127
      1031
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1011
    Aihe