Näitä samoja jenkkien romuja, miljardien veroparatiisihävittäjiä, äärioikeiston järjestäytyneet "business finland"-veroparatiisirikolliset, ovat ostattamassa Suomen valtiolla, korruptoimiensa kansanedustajien ja ministerien välityksellä:
https://www.theguardian.com/uk-news/2020/jun/15/us-air-force-jet-crashes-into-north-sea-during-training-mission
Suomen aito puolustaminen on vahvaa liittoutumattomuutta ja puolueettomutta, kansalaisten oikeusturvan palauttamista, eli 1 250€/kk minimieläkkeet, hyvä työttömyysturva ym kansalaisten oikeudet, kuuluvat oikeusvaltio-periaatteen ja Suomen perustuslain mukaan, kaikille Suomen kansalaisille.
Maatamme johtavat veroparatiisirikollis-"business finland"-liigan äärioikeistoekstremistit, on syöstävä vallasta. Korruptoitu valta niin eduskunnassa, ministeriöissä ym vallankäyttäjissä, ulkopuolisten, puolueettomien tahojen rikostutkintoihin.
Poliisista ja suposta ei ole tehtävään, koska ovat mukana korruptiossa, entisiä ja nykyisiä poliiseja yritys-maataloustukien saajissa. Valtakunnanoikeus käyttöön Suomessa. Oikeusvaltio-periaate ei toteudu, kansalaisilta puuttuu aito perusturva.
Veroparatiisihävittäjä syöksyi mereen - kansalaisaloitteessa kohta 5000 nimeä jo
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
BF-Yleisradio ym korruptiomediat, eivät näköjään Suomessa edes uutisoi, kun samat veroparatiisihävittäjät, joita eduskunnan korruptoitu yksipuouejärjestelmä / "business finland"-äärioikeiston järjestäytyneet veroparatiisirikolliset suunnittelevat, syöksyvät romuina meriin.
https://www.brusselstimes.com/all-news/belgium-all-news/116958/pilot-dead-after-us-fighter-jet-crashes-in-north-sea/
Kansalaisaloite hävittäjähankkeen perumiseksi, on tärkeä, leikkauksien estämiseksi, osallistukaa. - Anonyymi
Säikeen aloittajan harrastuksiin ei taida kjuulua lukeminen? Kyse oli siis Vietnamin sodan aikaisesta koneesta joka siellä tipahti.
"The F-15 can trace its origins to the early Vietnam War," - Anonyymi
Tarvitaan kaikkien ajattelevien ihmisten nimet, että BF-veroparatiisihävittäjä-hanke kaadetaan, täysin ja kokonaan.
https://www.scmp.com/comment/opinion/article/3089154/coronavirus-exposes-inequality-america-and-may-exacerbate-it
Kansalaisaloitteeseen hävittäjä-suunnitelmien perumiseksi siis. Ovatpa ryssäntrollit huolissaan parista hävittäjästä... ; )
- Anonyymi
Pakko kai se on olla kun omia romujaan tipahtelee taivaalta kymmenkertaisia määriä ihan itsekseen.
- Anonyymi
Kokoomustrollit pelkää, että namipalat jää saamatta.
- Anonyymi
Hävittäjiä on ostettava 96 kappaletta.
Niin selvä on Putinin Suomen ja Gotlannin miehitysuhkaus 27.6.2015
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2015120920799966- Anonyymi
Päivämäärässä on noin kuukauden virhe, pitää olla 26.7.2015
Mutta asia on selvä. Konfliktin alkaessa venäjä miehittää Suomen.
Myös Tanskan Bornholm kuuluu miehitettäviin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päivämäärässä on noin kuukauden virhe, pitää olla 26.7.2015
Mutta asia on selvä. Konfliktin alkaessa venäjä miehittää Suomen.
Myös Tanskan Bornholm kuuluu miehitettäviin.Oletko lapsellinen, vai yksinkertainen - sellaisia "konflikteja" ei nykymaailmassa enää tule, joita veroparatiisihävittäjillä torjuttaisiin.
"Sodat" käydään kyberavaruudessa ja bio-aseilla. Venäjällä on sellaiset yli-ääniohjukset, että veroparatiisilapset, eivät ehdi vetää housujaan jalkaan, kun Suomea ei enää olisi.
PetosPersKokoomuslaiset ovat sekaisin ja sellaisille ei aseita ja hävittäjiä, pidä antaa, eli peruminen on myös diktatuurin etenemisen estämistä, yksipuoluejärjestelmähän Suomen eduskunnassa jo on.
- Anonyymi
BF-Yle:n ym medioitten puolueellisuus, eli äärioikeistolaisuus, tuli selväksi tuossakin, eivät edes uutisoineet, kun hävittäjähankkeen romu syöksyi mereen ja lentäjä kuoli.
Kansalaisaloite veroparatiisi-hävittäjien perumiseksi on avattu. Olkaa hyvät, tehkää hyvin ja osallistukaa, ettei tarvitse sitten itkeä, kun PetosPersKokoomus haaveilee uusista aktiivileikkureista. - Anonyymi
Oikeusvaltion ja demokratian kannalta, äärimmäisen tärkeä kansalaisaloite.
- Anonyymi
En ole tietoinen että päätöstä siitä minkä hävittäjän asiantuntijamme valitsevat olisi tehty. Se voi olla Rafael, Hornet taikka Saab Gripen. Itse näkisin mieluusti sen olevan joko Hornet taikka Saab, Yhdysvaltalainen taikka pohjoismaalainen vaihtoehto. Euro skeida valtioille kuten Ranskalle ei tule rahoja viskellä. EU on tiensä päässä, jätetään jo tämä uppoava laiva.
- Anonyymi
Suomen valtio ja kansalaiset, eivät tarvitse yhtään veroparatiisihävittäjää.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ffbe6e08-855d-4cbd-8d1f-53362c9f0aec
Joko sinä kävit allekirjoittamassa kansalaisaloitteen, "business finland"-veroparatiisi-äärioikeiston hävittäjähankkeen estämiseksi ja perumiseksi ? - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203
Luovutatko 10 miljardia BF-veroparatiisirikollisille, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden metelöintiin Suomen ilmatilassa, veroparatiisihävittäjä-sotaleluilla, vai käytkö allekirjoittamassa kansalaisaloitteen, veroparatiisihävittäjien perumiseksi ? - Anonyymi
Veroparatiisirikolliset ovat maksamattamassa, hirveitä romuja hävittäjiään kymmenellä miljardilla, Suomen köyhyyteen pakotetulla kansalla.
- Anonyymi
Japani on hylännyt jenkkien miljardien ohjushankkeen:
https://www.france24.com/en/20200625-japan-confirms-scrapping-us-missile-defence-system - Anonyymi
Kymmenen miljardia on iso raha, kun se käytetään Suomen kansalaisten aitoon turvallisuuteen, oikeusturvan parantamiseen sairaus-kansaneläkeläisille, työttömille, syrjäytetyille, pätkätyöläisille, ym nälkäpalkalla raataville.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/ilmavoimat-tuplasi-arvionsa-hornetien-elinkaaren-jatkamisen-kustannuksista-sk-sai-laskelman-kuluista/
BF-medioissa kovaa aivopesua ja veroparatiisihävittäjä-hankkeen mainontaa. Toimittajia ei taida kansalaisten oikeusturva, paljoa kiinnostaa. - Anonyymi
Veroparatiisihävittäjien uudelleen käsittelyn ja perumisen kansalaisaloite, on edennyt huonosti. Tulee kiire kerätä välttämättömät nimet, ettei taas 10 miljardia, mene kankkulan kaivoon, veroparatiisiahneiden liiveihin.
Käykää nyt hyvät ihmiset osallistumassa, nyt kun on mahdollisuudet.
Miljardit tarvitaan köyhyysongelman korjaamiseen, eikä veroparatiisi-utopioiden ylläpitoon. - Anonyymi
Vielä ehtii osallistua, 10 miljardin euron, tarpeettomien ja Suomen kansalle haitallisten veroparatiisihävittäjä-hankkeiden perumisen kansalaisaloitteeseen.
https://www.dw.com/en/nearly-half-of-germans-in-favor-of-us-military-withdrawal-survey/a-54427490
Saksalaiset ovat tyytyväisiä, kun jenkkisotilaat häippäsivät Saksasta. - Anonyymi
50 000 nimeä tarvitaan, että veroparatiisi-hävittäjähanke, otetaan uudelleen käsittelyyn ja peruttavaksi.
Nykyisessä tilanteessa, jo koronankin takia, se tulee ehdottomasti perua.
Mitä enemmän ääniä aloitteessa, sitä vähemmän tarvitsee pelätä aktiivileikkureita.
Onko lukutaitoisia ihmisiä paikalla, osallistukaa. Minusta vähän näyttää, että taisi aloite nyt kuitenkin olla se, joka on syöksykierteessä. Yli kaksi kolmasosaa keräysajasta on kulunut, ja nimiä tosiaan vasta vähän yli 5000. Mahtaakohan vajaa kaksi kuukautta riittää saamaan lähes 45 000 ääntä? Täytyisi saada melkoinen lopukiri, eikä suunta näytä olevan kasvamaan päin.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685194Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614269Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty973903Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1392227Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.281607Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651311Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6969Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii35907- 94889
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137857