Vasemmistonuorten puheenjohtaja Liban Sheikh paljastui härskiksi

Anonyymi

etnosovinistiksi, vaatii pakolaistaustaista Seida Sohrabia sulkemaan suunsa, koska tämän ihonväri ei ole tarpeeksi tumma. Haukkujien kuoroon liittyi myös vihreiden nuorten puh.johtaja Brigita Krasniqi. Äärivasurit siis polttivat päreensä, kun Seida lyttäsi intersektionaalisen femismin.

Krasniqi että Sheikh ovat intersektionaalisia feministejä. Molemmat nuorisojärjestöjen puheenjohtajat käyttivät luottamustehtävän mukanaan tuomaa asemaansa maahanmuuttajataustaisen Sohrabin rasistiseen haukkumiseen.

Sheikh toivoi, että Sohrabi ei puhuisi hänelle rasismista ihonvärinsä takia.

“Seida on myös #whitepassing henkilö. Tällä logiikalla… Seidalla ei ole mitään jakoa kertoa tummaihoisille ihmisille kuinka toimia antirasistisesti”.

Myös vihreiden nuorten puheenjohtaja Briqita Krasniqi ivaa Sohrabia karkeasti.

“Malliesimerkki good immigrant -ilmiöstä. Muistan myös erään (Sohrabin) vastineen haastatteluun rasismista korkeakouluissa, joka oli jäätävää vähättelyä rodullistettuja vähemmistöjä kohtaan ja good old valtaväestön pään silittelyä. Ei jatkoon.”

Sohrabi vastaa: “Minä kun luulin, että olette sitä porukkaa, joka koviten huutaa yhdenvertaisuuden ja värillä ei ole väliä perään. Nyt näettekin minut vain mamuna, joka hakee kantaväestöltä irtopisteitä. Silloin kun mielipiteeni ei miellytä.”

21

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän tämänkin aiheen ympärille mahdu kiivastakin keskustelua.

      • Anonyymi

        Vasemmiston kusipäitä ainakin mahtuu.


    • Anonyymi

      Vihervasemmisto on jo hyvän aikaa ampunut omaa nilkkaansa oikein huolella tohjoksi. Takki kääntyy ahkerasti omiaankin vastaan. Paljastuuhan tästä todellakin se, että sitä yhteistä (valheellista) rintamaa ei saa rikkoa. Ja onhan reaktiot ymmärrettäviä, kun valheita ja kieroilua paljastetaan. Vihervasemmisto on ajanut itse itsensä tähän asemaan ja varmasti tajuavat, että totuudenpuhujia on hankala vaientaa edes parhaalla mahdollisella maalittamisella. 10 p. ja rehellisyysmerkki Seidalle.

    • Anonyymi

      Tämäkin ilmeni tavallaan siitä Orwellin Eläinten Vallankumouksesta - toiset olivat tasa-arvoisempia kuin toiset.

      "Eläin ei saa tappaa toista eläintä."

      Myöhemmin perään lisättiin : "ILMAN SYYTÄ".

      • Anonyymi

        Niinpä.


    • Anonyymi

      Vihervässyjen pitäisi pitää härski persereikänsä-joka näykyy olevan keskellä typerää lärviä-täysin kiinni !
      Mutta he ovat niin pimeitä hornanhurttia, etteivät kuulleetkaan hyvistä käytöstavoista, tai korkeintaan kysyvät, että mitä ne on, saako sitä taikaseinästä.

    • Anonyymi

      Ihan tyypillisiä kommareita.

    • Anonyymi

      Vihervasemmistohan kiihottuu ihan omasta toiminnasta, onko tää jotain poliittista onanointia?

    • Anonyymi

      Näitä whitepassing mustia on USAssa ja he kyllä saa puhua mustana.

    • Anonyymi

      Tuo Krasnigi on puhdas äärivasuri, vaikka vihreitä edustaakin.

      • Anonyymi

        Sekin vois hyvin muuttaa takas kotimaahansa.


    • Anonyymi

      Sohrabi ei ole hyvä siirtolainen värinsä vuoksi, vaan koska on täyspäinen ja elää maassa maan tavalla. Nämä muut heittäytyy vapaaehtoisesti vähemmistöksi jotta voi kiskoa etuuksia helpoimmalla mahdollisella tavalla. Voisivat aivan hyvin asettautua enemmistöön eikä kukaan sortaisi. Mutta kun rasistisesti haluavat pakottaa enemmistöä.

      • Anonyymi

        Seidahan on vissiin luopunut myös islamista.


    • Anonyymi

      Ihmeen innokkaita politiikkaan nää seidat ja liibanit, sun muut. He tuovat omien maittensa ongelmat suomen politiikkaan. Tää seidakaan ei hyväksy tasa-arvoa jossa huomioidaan muutkin tekijät kuin nainen vs. Mies, kun riehuu tästä sanasta. Hyväksyy siis iän, vamman, suuntautumisen ja sen sellaisten mukaan syrjimiset ja huonon kohtelun.
      Näitähän on riittänyt immosen vaimosta lähtien joka hirvisaaren avustajana kirjoitteli rasistisia blogeja vaikka itsekin oli turvapaikanhakijana tullut. Nyt caan tynkkysen alan ja vallinin musta morsian kunnallisvaaleihin.

      • Anonyymi

        Seida on sentään järkevä, verrattuna noihin kahteen vihervassariin.


    • Anonyymi

      Annetaan nyt lapsukaisten leikkiä tärkeää.

      • Anonyymi

        Linkkiä taas kaipais, muuten omia höpinöitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Linkkiä taas kaipais, muuten omia höpinöitä.

        Juu, linkkiä joka linkistä. Minä en jaksa mitään mistään tarkistella. Kaikki valmiina minun eteeni, kiitos.


    • Anonyymi

      Sheikki ali hassan - Suomeenkin monen vaimon systeemi. Kyllä sheikit tietävät mikä on miehen mieleen.

    • Anonyymi

      Pitäisi olla Suomessa niin että vain suomalaiset saavat ottaa kantaan tämän maan politiikkaan ja kaikki saharan eteläpuoliset ja arabit elelee eristyksissä meistä oikeasti suomalaisista.

      • Anonyymi

        🇫🇮🇫🇮🇫🇮


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      101
      1001
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      918
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      820
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      142
      751
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      685
    6. 78
      541
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      88
      519
    8. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      508
    9. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      506
    10. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      100
      504
    Aihe