Suomalaiset uusnatsipäälliköt 2020

Anonyymi

Jos joku alalla pitkään toiminut nationalisti nyt päättäisi kutsua kokoon suomalaiset uusnatsipäälliköt, niin ketkä saisivat kutsun?

28

1072

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkoinen provokaatio ja trollaus kysellä tuollaisia Isänmaallisuus-palstalla!?

      Oikeistolaiset ovat isänmaallisia ja fasistit eniten. Mutta natsit eivät ole, koska kyse on sosialistis- uskonnollisesta aatteesta.

      • Fasistit ja natsit eivät ole isänmaallisia vaan huijareita, jotka huijaavat nationalismilla. Natsien ja fasistien tavoite oli diktatuuri, jossa heidän johtajansa olisi itsevaltias ja seuraajat hallitseva yläluokka. Natsit ja fasistit eivät olleet kansallismielisiä eivätkä piitanneet pätkääkään omista kansoistaan. Omaan kansaan kuuluvat ihmiset ajettiin sotiin tappamaan ja kuolemaan kun natsit ja fasistit halusivat pystyttää itselleen ikioman imperiumin. Vain demokraattinen ja rauhantahtoinen nationalismi on oikeaa ja rehellistä kansallismilelisyyttä ja vain demokratiaa kannattavat kansallismieliset ovat oikeasti isänmaallisia. Natsit, fasistit ja muut sensellaiset eivät kannata kansallisvaltiota vaan niiden tavoite on oma imperiumi heitä itseään varten. Kunpa ihmiset oppisivat tunnistamaan nuo huijarit ja paskiaiset ja erottamaan heidät oikeasti omasta kansasta välittävistä ja oikeasti isänmaallisista.


    • Anonyymi

      Marko DeWitt ja Junes Lokka ainakin. Eipä ole kyllä homma enää nousussa, kyllä Siitoin ja Kuisma olivat paljon uskottavampia hahmoja.

      • Anonyymi

        Miksi haukut Markoa ja Junesta natseiksi!? Taidat olla vasuritrolli?

        Sen huomaa myös siitä, että olet onnistunut poistattamaan jo kaksi tällaista kommenttiani.

        Minä en ole koskaan onnistunut poistattamaan yhtäkään avausta tai kommenttia, vaikka kuinka monta kertaa olen täysin asiattomia tekstejä ilmiantanut???


      • Anonyymi

        Eikä unohdeta Mäenpäätä. Siitoimen ja Kuisman lisäksi kolmas kaveri joka sai jotain aikaankin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi haukut Markoa ja Junesta natseiksi!? Taidat olla vasuritrolli?

        Sen huomaa myös siitä, että olet onnistunut poistattamaan jo kaksi tällaista kommenttiani.

        Minä en ole koskaan onnistunut poistattamaan yhtäkään avausta tai kommenttia, vaikka kuinka monta kertaa olen täysin asiattomia tekstejä ilmiantanut???

        Missä määrin kusipäisyys on lisääntynyt Suomessa viimeisen viiden vuoden aikana? Kansallissosialismi on ainoa todellinen vastavoima tällaiselle judentum globalismille joka parasta aikaa on menossa. "Kaikki pitää hyväksyä, kaikki on sallittua, kaikkea pitää kannustaa." Ja paskat. Tämä maa on luisumassa laskiämpäriin ja osa porukasta hurraa taputtaen suuria karvaisia käsiään. Mika Waltari vainaa kirjoitti majuri Von Vadenblickin hahmonsa parodiaksi, mutta sen hahmon ajatuksesta on tullut totisinta totta:"Ennen kuri oli kuria, miehet miehiä; nyt on vain paskahousuja ja lökäpöksyjä!"


      • Anonyymi

        Marco ja Junes ovat puoliverisinä poissa laskuista


    • Anonyymi

      Tunnettu isänmaanystävä Seppo Laine ainakin kutsuttaisiin ensimmäisten joukossa.

      • Anonyymi

        Tarkoitat varmaan Sampo Lehtoa?


    • Anonyymi

      Suomessa taitaa olla pulaa uusnatsipäälliköistä?

      • Anonyymi

        Kyllä. Koulutuspaikkoja alalla tulee lisätä.


      • Anonyymi

        Täytyy muistaa että Valtakunnanjohtajan lisäksi tarvitaan myös suuri joukko komentajia ja aluekomentajia. Jälkimmäisten kohdalla puhutaan jo sadoista.


    • Anonyymi

      Ketkä ovat housut kintuissa perä pystyssä EU:n suuntaan? Eiköhän tästä ryhmästä löydy sopivat henkilöt natsipäälliköiksi.

      • Anonyymi

        Cuckoomuksen johto, Vihreät, Vasurit, Femakot, Kepun vasemmistosiipi yms. Miksi tästä puolueesta ei löydy Ps ja Kd lisäksi samanlaista oikeistokonservatiivista isänmaallista puoluetta kuten Brittikonservatiivit?


    • Anonyymi

      "Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä."
      Joo, kyllä.

      • Anonyymi

        Hiljaista on uusien päällikköjen suhteen.


    • Anonyymi

      minutkin kutsuisi, vaikka kylläkin vahingossa. Minulla on aina niin huono tuuri.

    • Anonyymi

      Onkos komentaja Aaltokaan enää hengissä?

    • Anonyymi

      Suomessa natsihallitusta kaipaa eniten Rkp joka mielellään näkee itsensä rotuopin ihanteena ja suomenkielisten palveltavana.

    • Anonyymi

      Vöyrin marssi -mies Panu Huuhtanen on merkittävä nationalisti ajassamme

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä jollain uusnatsipelleilyllä on isänmaallisuuden kanssa?

    • Anonyymi

      uuden päällikön tulee osata ainakin ylämäkityöntää ja elää pulloja keräämällä. nännien nuolettaminen kissanpennuilla on myös suotavaa, mutta ei välttämätöntä

      • Anonyymi

        Oliko mustalaisruhtinas mielestäsi uusnatsipäällikkö?


    • Anonyymi

      Purra on etuoikeutettu saamaan kutsun natsiryhmään.

    • Anonyymi

      Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

      • Anonyymi

        Näissä viesteissä SPEKUloitiin Turun Ruskean Talon osallisuudesta mahdolliseen Liittokokoukseen osallistumiseen. Niitä ei kellarissa hyvällä katsota.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näissä viesteissä SPEKUloitiin Turun Ruskean Talon osallisuudesta mahdolliseen Liittokokoukseen osallistumiseen. Niitä ei kellarissa hyvällä katsota.

        Joo, kyllä.


    • Anonyymi

      Suomalaisilla Uusnatseilla on vain yksi päällikkö joka yksinkertaisesti tunnetaan nimellä Päällikkö

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1320
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      853
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      846
    Aihe