Suomi tarvitsee vahvan johdon, jolla on kykyä olla osa vahvaa EU:ia.

Anonyymi

Hallituksen selkeä linja on ajaa Suomea yhä syvemmälle velka- ja riippuvuusperusteiseen integroitumiseen. Kun hiivutetaan kotimaista tuotantoa ja kansallisia markkinoita, ajetaan EU:n etuja ostamalla kaikki tarpeet yhteismarkkinoilta. Ja kun näin itsenäinen pärjääminen heikkenee ja kustannukset kasvaa, tarvitaan jatkuvasti uutta velkaa. Tämä on meidän johtomme käsitys siitä, mikä on Suomelle "paras" rooli EU:ssa. Tämä nähtiin myös elvytyspaketin "neuvotteluissa", joista Sannan kehuskellaan tuoneen "hyvän diilin". Tällainen on pelkkää punavihreää populistista retoriikkaa, jolla yritetään rakentaa nätit suurta yleisöä hurmaavat kulissit. Kun puhutaan "hyvästä diilistä", voi ottaa esimerkiksi vaikka Ruotsin, joka neuvotteli itselleen miljardin euron alennuksen jäsenmaksuihin. Ajatuskin tällaisesta saa häpeäpunan nousemaan meidän arkaluonteisen johdon kasvoille. Näiden hurmaavien kulissien takana on kuitenkin se arkipäiväinen todellisuus, oma maamme, yhteiskuntamme ja hyvinvointimme, joka on mm. Perussuomalaisten työmaata. Sieltä löytyy monia ongelmia ja epäkohtia, joilla on riski saada vihervasemmisto näyttämään huonolta, mitkä tämä koalitio onkin tulostensa ja seurausten perusteella. Siksi on täysin selitettävissä, miksi vihervasemmisto haluaa tuhota lähes keinolla millä hyvänsä yhteiskuntakeskeisesti ajattelevan isänmaallisen puolueen. Niin hävettävää ja samalla rikollista yhteiskuntaamme kohtaan on vihervasemmiston toiminta.

13

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaiset ovat hyvintoimeentulevia, koulutettuja ja helvetin itsekkäitä jotka tasan ajattelevat vain ja ainostaan sitä miten saada Suomen julkinen talous yksityistettyä ja päästä hyödyntämään sitä ihan itse, henkilökohtaisesti, viis muista, viis Suomesta, viis yhteiskunnasta tai EU:sta tai ilmaston muutoksesta kunhan vaan pääsevät hyödyntämään sitä Suomi neidon luurankaa mitä siitä jäljellä on.
      Sitä on Perussuomalaisuus pähkinänkuoressa.
      Tyytymättömiähän persut ovat kun korona on sotkenut lomasuunnitelmat, festareille ei pääse, pitää kotinurkissa pöyriä ja katsella ikkunasta ulos kun voisi niin paljon saada ja paljon tehdä kun ei koronaa ja HALLITUSTA olisi.

      • Anonyymi

        Miten on mahdollista, että muutama kuukausi sitten useissa kirjoituksissa väitettiin persujen olevan kouluttamattomia, työttömiä, tyhmiä, alkoholisoituneista ja yhteiskunnan elättejä. Nyt kirjoitellaan heidän olevan hyvin koulutettuja, hyvin toimeentulevia yms. Onko perussuomalaiset todellakin niin viisaita, että he muutamassa kuukaudessa muuttuvat hyvin koulutetuiksi varakkaiksi kansalaisiksi. Taidan ruveta persuiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten on mahdollista, että muutama kuukausi sitten useissa kirjoituksissa väitettiin persujen olevan kouluttamattomia, työttömiä, tyhmiä, alkoholisoituneista ja yhteiskunnan elättejä. Nyt kirjoitellaan heidän olevan hyvin koulutettuja, hyvin toimeentulevia yms. Onko perussuomalaiset todellakin niin viisaita, että he muutamassa kuukaudessa muuttuvat hyvin koulutetuiksi varakkaiksi kansalaisiksi. Taidan ruveta persuiksi.

        Persu olet jo, etkö muista sitäkään enää?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persu olet jo, etkö muista sitäkään enää?

        No en varmasti ole persu. Minua naurattaa tämä teidän hölmöläismäinen kinastelu. Ei sen enempää persut kuin hallituksen puolustajatkaan taida tuntea politiikkaa ja oikeudenmukaisuutta.


    • Anonyymi

      Suomi tarvitsee hallituksen, jolla on halua kaataa voimapoliittinen hanke nimeltä EU, joka on kiihtyvää vauhtia muuttumassa pahaksi valtakunnaksi.

      • Anonyymi

        Suomi tarvitsee hallituksen, joka pitää huolen siitä, että koronasta päästään saadaan tavallinen hyvä arki pyörimään, soteuudistus käyntiin ja taoimintavarmuutta kaikissa olosuhteissa parannettua, tämä korona ei ole ainut uhka ja pandemia.


    • Anonyymi

      Persut voi mennä heti Putinin seuraan. Suomessa ei tuollaisia tarvita.
      Juoppoporukkaa ja aivot kustu.
      Varakkaita heissä on paljolti veronkierron ja muun kieroilun asiosta.
      Hyi hitto mitä porukkaa.

      • Anonyymi

        Typerän persuvihaajan typerää louskutusta. Etkö muuhun pysty? Hyvin olet omaksunut punavihreän populismin pyhän vihan evankeliumin.


    • Anonyymi

      Voi noita yksi kertaisia juttuja velan määrästä ja summan kasvusta muka Marinista ja hallituksesta johtuen.
      Oppikaa nyt laittamaan ees maski naamaanne ja turpaa pienemmälle niin voitaisiin edes toivoa koronan joskus loppuvan ja päästäisiin tekemään töitä kansantalouden nostamiseksi.
      Persut saa muka postia ja kaikenlaisia yhteydenpttoja. Valhetta.
      Höpö porukkaa teette koko kansan hulluksi.
      Yksityisiä psykologeja teillä kai onkin.

      • Anonyymi

        Kaikki poliitikot puolueesta riippumatta saavat yhteydenottoja ja postia. Jos olet aktiivinen poliitikko, saat postia, aloitteita, ehdotuksia, kiitosta, uhkauksia jne. Jos et saa, et ole pidetty poliitikko.


    • Anonyymi

      Aina kun kirjotetaan faktoja niin punavihreässä hurmoksessa elävät reppanat alkaa lietsomaan vihaa ja valheita. Silläkö aiotte kaataa persut? Noloa porukkaa olette.

    • Anonyymi

      No ei sellaista vahvaa johtajaa ole olemassakaan

    • Pieniä huomioita!!!!!!!!!!PÖÖ LIPPONEN on taas kerran päässyt yle uutisiin kertomaan , kuinka HÄNEN RAKENTAMAANSA EU:ta ovat Perussuomalaiset kaatamassa!!!!!!!!!!!!!. Oli muuten huvittavaa katsoa miten TYÖMINISTERI hAATAINEN puheensa aikana piti peukaloaan KESKELLÄ KÄMMENTÄ . siis oikein väänsi vasemman peukalonsa paikkaan, josta täysin tumpelot tunnetaan , LIENEE DEMOKRAATTIEN UUSI TAPA TERVEHTIÄ tai VIESTITTÄÄ....... Se on todella järkyttävää, että s.niinistö on vetänyt kokomustat "isänmaalliset"tähä vasurien kelvottomien kerhoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      878
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe