Siperia opettaisi vihreitä

Anonyymi

Ilmastohörhöjä, kun siellä on 61 astetta jotai ilmastoa ja espanjassakin lunta metrin kinokset.

23

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yritä nyt jo ymmärtää ilmaston ja säätilan erot. Tuo on noloa.

      • Anonyymi

        Aivan. Ilmasto lämpenee kylmenemällä ja jääkarhut vähenee lisääntymällä. Yksinkertainen rahvas ei vain sitä ymmärrä.


    • Anonyymi

      Sen ikiroudan piti sulaa. Ei se noilla pakkasilla sula.

    • Anonyymi

      Tätäkin asiaa ajaa punaiset. En ikinä luota punaisiin. Se aate on ollut niin hirvittävä ja on vieläkin.

      • Anonyymi

        Et taida ymmärtää maailmasta mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et taida ymmärtää maailmasta mitään.

        Sen verran ymmärrän että punikit ovat ilmiömäisiä valjastamaan jonkun asian palvelemaan unelmaansa. Tässä tapauksessa ilmastoöyhötys.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen verran ymmärrän että punikit ovat ilmiömäisiä valjastamaan jonkun asian palvelemaan unelmaansa. Tässä tapauksessa ilmastoöyhötys.

        Korona on eräs sellainen.


    • Anonyymi

      Valitettavasti Siperia opettaa myös ilmastoasioissa. Ikiroudalle rakennetut kaupungit ovat vaikeuksissa kun perusta pettää ikiroudan sulaessa. Jokien penkat murtuvat, turvesuot sulavat ja vapauttavat niihin varastoituneen metaanin.

    • Anonyymi

      Kannabis-Vihreät pitäisi lähettää tavarajunalla Novosibiskiin ja paluun estämiseksi passit tuhottava.

      • Anonyymi

        Mitä sinä siinä vielä uhoat? Rupea järjestämään kuljetuksia!


    • Anonyymi

      Mutta sehän johtuu ilmastonmjuutoksesta!!! Kaikki johtuu siitä. Mun eilinen päänsärkykin johtui kun niin matalaa painetta puskee.

    • Anonyymi

      Ilmastokatastroofi opettaa persuhörhöjä. Floora ja fauna ei ehdi sopeutua muutokseen ja persuilta lopppuu ruoka, metsäpalojen savukaasut pilaavat ihmisten keuhkot, zoonoosit yleistyvät, pakolaisia saapuu sinne Kemiin enemmän kuin vuonna 2015.

      • Anonyymi

        Taitaa kiina hörhöjä opettaa pikkasen enemmän. Lopettasivat sen ilmaston pilaamisen. Täällä on sentään taivas kirkas.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taitaa kiina hörhöjä opettaa pikkasen enemmän. Lopettasivat sen ilmaston pilaamisen. Täällä on sentään taivas kirkas.

        Kiina boikottiin niin täten pääsemme parantamaan Maailmaa. Persutkin joutuvat silloin ottamaan vastuuta ilmastokatastroofista eivätkä aina syyttäisi kiinalaisia. Niin mutku Kiina... . Saatanan persut kun syyttävät kiinalaisia omista synneistänsä.

        Persut Kiinaan niin kyllä tsin-tsin-pao opettaa persuille sopivan työpaikan hiilikaivoksilla.


    • Anonyymi

      Vihreäpolitiikka näkyy nyt sähkölaskussa , erittäin huonosti toteutettu ja liian nopea muutos ilman varautumista energia kriisiin .

      • Anonyymi

        Niin sen pitääkin näkyä, kulutusta on vähennettävä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin sen pitääkin näkyä, kulutusta on vähennettävä.

        SAIRAS YHTÄLÖ TOTISESTI, että lämmityskuluja nostetaan, ja samaan aikaan kulutuksen vähentäminen aiheuttaa ihmisille väistämättömästi tulojen vähenemistä, ettei pystytä maksamaan enää välttämättömiä lämmityskuluja.
        Tyypillistä ja idioottimaisen sairasta punavihreiden järjetöntä vouhotusta, jonka seurauksena kaikki menee paskaksi.


      • Anonyymi

        Sähkölaskussa (-nousussa) tulee ilmi jälleen kerran persujen tyhmyys.

        Persut ostavat pörssisähköä ja kun tulee maksun aika niin persut kysyvät Leena Meren suulla, jotta kuka maksaa persun sähkölaskun sillä persuhan ei ikinä maksa mitään laskuja vaan vaatii valtiota apuun.

        Koittakaa persut nyt ymmärtää sen verran markkinataloutta, jotta ette sotkeudu pörssikauppoihin. Ei teidän älytkapasiteettinne sellaiseen ajattelua vaativaan toimintoon kykene. Jos Leena Meren persuilu hyväksyttäisiin niin seuraavaksi Leena Meri vaatii persujen sijoittamisia Talvivaaran osakkeisiin valtion maksettavaksi. Kattokaas persut kun pörssi on markkinapaikka jossa kaupattava tavara / hyödyke maksavat sen minkä markkinaosapuolet sopivat.

        Missä ongelma siellä persu. Menkää persut Venäjälle tai Venetsuelaan sillä siellä valtio ottaa hoitaakseen persujen tyhmyyksissä tehtyjen sähkölaskujen maksamisen. Kyllä persuja taas on vedätetty litran mitalla kun ovat sitoutuneet ostamaan sähkönsä pörssihintaan ja sitten persut syyttävät muita kuin itseänsä tyhmyydestään.


    • Anonyymi

      Muutaman asteen lämpiäminen olisi vaan positiivista. Mutta eihän nämä Viherhöperöt ole käyneet Kalliota pohjoisempana, joten miten voisivat tietää mitään todellisesta maailmasta Stadin ulkopuolella.

      • Anonyymi

        Niinkööö.

        Mitä ja miten aiot peltoasi viljellä jos ilmasto lämpenisi ? Kestäisikö kasvustosi talven yli tai kesän hellejaksoja ? Miten käy porotalouden kun eivät elikot saa syötävää jään alta ? Mitenkä kestävät asuntomme kasvihuonetalvien aikaansaamaa lämpötilanvaihteluja ? Miten käy metsäplantaasien mitkä on suunniteltu selluntuotantoa varten ja ilmastonmuutos tappaa puut pystyyn ? Mitä persut seuraavaksi keksivät ? Jäämme odottamaan.


    • Anonyymi

      Kun sanot 61 astetta, niin tarkoitat -61 astetta. Sitäpaitsi opettaa se Suomikin, kun lähtee polkemaan -20 pakkasella.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1442
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      56
      849
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      683
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      680
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      333
      651
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      644
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      72
      609
    Aihe