Nato julkilausunut, ettei Venäjällä ole sotilaallista voimaa hyökätä Suomeen tai Ruotsiin. Nato pitää Suomea hyvänä tukikohtana Venäjää vastaan.
Nato piilossa Suomen suojassa
13
78
Vastaukset
- Anonyymi
Jospa ny apulaispääsihteeri pitäis vähän pienempää suuta ... :/
- Anonyymi
Jos ne hyökkäisi,tulisiko niiltä katapultteja tervasäkkeineen Suomeen.Koska ovat joutuneet turvautumaan entistä vanhempaan kalustoon Ukrainassa.Joten olkaamme varuillamme.Slava UKRAINI.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ne hyökkäisi,tulisiko niiltä katapultteja tervasäkkeineen Suomeen.Koska ovat joutuneet turvautumaan entistä vanhempaan kalustoon Ukrainassa.Joten olkaamme varuillamme.Slava UKRAINI.
Samoin lännen aseapu aktiivikäytöstä poistuvia aseita uusien alta.Kuten paljonpuhutut telahaupitsit.
- Anonyymi
Suomi on taas se jota kaikki vetää höplästa , erityisesti Viro.
- Anonyymi
Venäjä ei anna Naton asettua Suomeen Kiinan tuella.
- Anonyymi
Sodan kynnyksellä ollaan, jos Nato ylittää kynnyksen.
- Anonyymi
Nato tarvitsee Suomesta vain konttorin.
- Anonyymi
Toki. Pietari on ihan vieressä. Täytyy kuitenkin muistaa suomen vastuullinen asenne venäjää kohtaan. Putte on itse lausunut, ettei ongelmia ole suomen ja ruotsin kanssa.
Sikäli, kun puten lausuntoihin nyt yleensä voi enää luottaa.- Anonyymi
Putin käyttää kemiallista dopingia aivan kuten urkkikin sai kun väsytti.
Mikä tekee Suomesta jollaintapaa paremman tukikohdan kuin vaikkapa Latviasta? Seliseliä nyt kehiin, mikä symbolinen merkitys meidän pääsemisellä puolustusliittoon on balttien, tai vaikkapa Puolan nato jäsenyyteen verrattuna?
Eikö se nyt ole itsestäänselvyys että Suomi on osa länsimaista puolustusliittoa geopoliittisita syistä, sillä naapurimaa on arvaamaton, mielivaltainen agressiivinen diktatuuri.. Jos Venäjä toimisi sivistyneesti, kuten normaali valtio toimii, tilanne olisi toinen.- Anonyymi
Nato on puolustusliitto! Nato ei todellakaan suunnittele mitään hyökkäyksiä kehitysmaa Venäjälle. Naton tarkoitus on vain ja ainoastaan torpata fasistisen Venäjän hyökkäysaikeet sivistyneisiin valtioihin.
Venäjällä ei ole onneksi tällä hetkellä kykyä hyökätä Suomeen.
- Anonyymi
Venäjä ei päästä vihollista Suomeen. Venäjä neuvottelee ensin tämän Suomen hallinnon kanssa ja ratkaisee vastakkainasettelun voimalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94924
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54868Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141698- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467