Viisaat isänmaalliset suomalaiset nauravat vain Putinin propagandalle

Anonyymi

Putinin trollit pesee kilpaa verta Putinin käsistä. Venäjällä se onnistuu, mutta viisaat isänmaalliset suomalaiset nauravat vain Putinin propagandalle

19

76

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Natoniilot näkee "putinin trolleja" joka puolella. Oisko aika miettiä jotain hoitoa?

    • Anonyymi

      "Haluamme luovuttaa maamme EU:lle ja Natolle!"

      t. ISÄNMAALLISET

      Mielenkiintoinen paradoksi xD

      • Jutussasihan ei ole mitään totta, mutta jos tuollainen valinta olisi tehtävä, niin mieluummin sitten ne kuin Venäjä.

        Sinä voit muuttaa Venäjälle, jos haluat.


      • Anonyymi

        Tämä on se taso mitä putinistit täällä palstalla pitävät.


    • Anonyymi

      Olisi kiva tietää, miten nämä tuhannet venäläiset, jotka ovat pakotteiden alle joutuneet suhtautuvat tilanteeseen. Kaikki luxus mennyttä. Eivät pääse matkustamaan ja nauttimaan lännen luxus elämästä, hienoista palatseista, shoppailuista ja huviveneistä. Pari sukupolvea voi mennä, ennenkuin pakotteet poistetaan. Eilen oli juttua Putinin ex-vaimosta, jonka hieno palatsi on ollut tyhjillää Ranskassa Ukrainan valtauksesta lähtien. Puuma hävinnyt nuorikkonsa kanssa Venäjälle.

      • Anonyymi

        Kremlin äänitorven Peskovin vaimokin asui Jenkeissä yli 10 v, mutta sai nyt kenkää sieltä, samoin hänen tyttärensä. Lavrovin nyxän ja exän jälkikasvut vai vaimot asuivat myös ulkomailla ja nyt tuli lähtö, samoin Medvedevin lähipiiri ja moni muu Putinin läheisistä, raivostuttaa varmasti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kremlin äänitorven Peskovin vaimokin asui Jenkeissä yli 10 v, mutta sai nyt kenkää sieltä, samoin hänen tyttärensä. Lavrovin nyxän ja exän jälkikasvut vai vaimot asuivat myös ulkomailla ja nyt tuli lähtö, samoin Medvedevin lähipiiri ja moni muu Putinin läheisistä, raivostuttaa varmasti.

        Valheuutinen, natottaja valehtelee


    • Anonyymi

      Viisaat isänmaalliset suomalaiset nauravat vain Putinin propagandalle

      • Putinin teot Ukrainassa oksettaa minua. Putin on halpamainen pieni mies, joka nostaa omaa imagoaan tappamalla ihmisiä ja nauttimalla siitä. Putin on täydellisesti paha, hänessä ei ole mitään hyvyyttä. Hän on rikkauksia ja valtaa rakastava pienen pieni ihminen. Mutta Putinkin joutuu kohtaamaan totuuden jossain vaiheessa elämässään. Hän vielä joutuu katsomaan sitä totuutta, mitä hän on aiheuttanut Ukrainassa. Totuus itsestä usein kirvelee, kun joutuu katsomaan sitä ilman valheen tuomaa turvaa.

        Eikö olisi parempi tehdä hyvää kuin pahaa. Jos me kaikki ihmiset ymmärtäisimme sen, olisi tämä maailmamme parempi paikka elää. Mutta ihminen on paha ja jos se pahuus ilmestyy korkeilla paikoilla, siitä syntyy paljon itkua, tuskaa ja kuolemaa.

        Mielestäni ihminen, joka aiheuttaa niinkin paljon kuolemaa kuin Putin, on sisimmältään todella raaka. Hän on hyljännyt sisimmästään kaiken inhimillisyyden. Hän yrittää näyttää maailman pelastajalta, mutta se on suuri valhe. Valhe kietoutuu vain enemmän ja enemmän tämän henkilön ympärille, joten totuus kokee kuoleman. Valhe elää tappaakseen ja ihminen kokee sen oikeutetuksi.


    • Anonyymi

      Olen viisas ja nauran Joe Bidenille, Natolle sekä meidän päättäjille että sinulle.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      322
      3744
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3530
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2210
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      106
      1584
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1488
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      121
      1251
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      907
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      99
      850
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      77
      777
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      85
      713
    Aihe