Kun EUssa alkaa sotahätätila tai EUn hajoaminen - ja jos Suomessa ei oel hallitusta saattaa Sauli Niinistön isäntämaa-sopimus antaa vallaan USAlle , joka tyhjentää keskuspankkimme kullasta sekä kaikki vzltion varannot- ja jopa ottaa diktaattori-vallan Suomessa?
Niinistö ja kokoomus on jopa saattanut jo salassa sopia että Suomi luovutetaan NATOn ja USAn osaksi- amerikan osavaltioksi?
Marin-hallitus ja SDP haluaa varautua maamme uhkakuviin ennalta varmistamalla että oma hallituksemme päättää Suomen asioista?
Yrittääkö Sanna ja SDP pelastaa Suomen -EUn ja USAn vallankaappaukselta ja ryöstöltä?
7
85
Vastaukset
- Anonyymi
Vladimir ko ihan ite jauhaa
- Anonyymi
Ei kun sun pomo. Ai mutta sinähän et käy töissä. No mutta kuitenkin.
- Anonyymi
Persuuputini juonut liikaa kiljua vai putosiko kiljusaaviin !!
- Anonyymi
Miten humalassa täytyy olla että alkaa kuvitella olevan jotain hätätilaa tai hajoamista silloin kun tämä tilanne on ajanut länsimaat paljon lähemmäksi toisiaan?
Plus avaaja ei myöskään näytä olevan lukenut mitään isäntämaasopimuksesta jos luulee että se antaa mitään vaikutusvaltaa USA:lle :D- Anonyymi
oli että:
suomi liittyyy USAn johtamaan sotilasliittoon-
siis USAn johtamaan... Anonyymi kirjoitti:
oli että:
suomi liittyyy USAn johtamaan sotilasliittoon-
siis USAn johtamaan...USA:han ei puolustusliittoa johda, vaan jäsenet yhdessä tekevät päätökset ja nimeävät esim. luottohenkilöt tarvittaessa.
- Anonyymi
Marin-hallitus tukee Ukrainaa ja NATOa - mutta puolustaa myös Suomen itsenäisyyttä.
Kokoomus on jo myynyt kaiken mitä pystyneet Suomesta- jopa oma armeijamme vaihdettu NATO- ja EU-armeijaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741192
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47634Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä304558Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t231551- 51529
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7510