Venäjän miehittämälle Ukrainan Krimille ilmestyy lisää puolustuslinjoja. Juoksuhautoja kaivetaan myös niemimaan kuuluisille uimarannoille.
"– Näin he v***u linnoittavat merenrataa. Tämä ei ole mitään näytöstä, turhautuneelta kuulostava kuvaaja toteaa.
– Katsokaa nyt tätä. Mitä v***n lomakautta Krimillä voi enää olla. Miten turisti pääsee mereen, jos täällä on 200 kilometriä juoksuhautoja, hän kiroaa.
– V***u mitä touhua. Se ulottuu tuonne asti, kuka h*****ti, tietää miten pitkälle, kuvaaja päivittelee."
Se on hauskaa kun ryzzillä menee huonosti.
Krimillä raivotaan: "Miten täällä enää lomaillaan"
9
101
Vastaukset
- Anonyymi
Vanjat pelkää, että Ukraina hyökkää Krimille.
kyllä meilläkin intissä kaivettiin poteroita kenttälusikalla jäiseen maahan ja kiire oli kun ydinpommi pössähti ihan vieressä.
- Anonyymi
Ryzzät siis pilasi Krimin.
- Anonyymi
Nimenomaan.
- Anonyymi
Krim on aina ollut kansojen kiistakapulana. Ehkä sille pitäisi ehdottaa Ahvenanmaan kaltaista asemaa?
En tarkoita, että ruotsista tulisi Krimin virallinen kieli.Miten jos vaikka kompromissina Venäjä antaisi Krimin (ja muut alueet joita se miehittää) takaisin maalle jolta se sen valtasi, ja sitä vastaan antaa Ukraina oikeuden Venäläisille turisteille tulla käymään? :)
- Anonyymi
Oudoksuva kirjoitti:
Miten jos vaikka kompromissina Venäjä antaisi Krimin (ja muut alueet joita se miehittää) takaisin maalle jolta se sen valtasi, ja sitä vastaan antaa Ukraina oikeuden Venäläisille turisteille tulla käymään? :)
Siis palataan siihen normaaliin tilanteeseen, joka oli ennen vuotta 2014.
Kaikille muille se sopii, muttei Venäjälle. Kansainvälinen oikeuskin toteutuisi ja rauha palautuisi maailmaan.
- Anonyymi
Vittu mitä terroristi paskoja nuo ukrainalaiset on ei anneta ihmisten edes lomailla rauhassa. Menis venäjälle riehumaan jos niillä jotain hampaankolossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521723982Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813159Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242246Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv472165Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?731998TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851351Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10778