EU-vaaleissa äänestysprossa jäi reilusti alle 50%, eli yli puolta kansasta ei kiinnostanut äänestäminen.
Äärivasemmistolaiset eivät edes erota EK-vaaleja ja EU-vaaleja
11
131
Vastaukset
- Anonyymi
Ja nyt umpityhmät palstavassut luulee, että Li on joku sateentekijä Brysselissä.
- Anonyymi
Ei saa siellä mitään aikaan.
- Anonyymi
Ensi vaaleissa lähden minäkin luomaan Vasemmiston jytkyä
- Anonyymi
EK-vaaeleissa ei koskaan tule vasliiton jytkyä,
- Anonyymi
Perussuomalaiset eivät ymmärrä EU-vaaleista sitäkään vähää. Eivät ole osanneet mennä äänestämään. Vai ovatko seonneet numeroissa?
- Anonyymi
Hälläväliä-persut eivät ymmärrä että kaikki vaalit ovat tärkeitä.
Niin, punarviherhomevassarit kuvittelevat, että saavat EU:sta ilmaista rahaa kun Suomen hallitus ei sitä anna enää yhtä hövelisti kuin ennen. Muualla EU:n alueella sentään ymmärrettiin, ettei punaviherhöttö auta ketään ja äänestivät kommarit ulos.
- Anonyymi
Älä viitsi persuilla.
- Anonyymi
Persut otti pataan, kannatus puolittui ja Li yksin pesi persut.
Ymmärtääkö Purra tehdä oikean johtopäätöksen ja erota?- Anonyymi
Putinistien ryhmään mennyt Li on ääri- eli laitavasemmistoa. Näin puolueet sijoittuvat nelikentälle eurovaaliehdokkaidensa keskiarvon perusteella:
https://yle.fi/a/74-20090715
- Anonyymi
Kopiovassarit kuvittelee myös, että persujen EU-vaalien heikko tulos pienentää puolueen kokoa ja jopa kaataa hallituksen. Mutta sellaista se on, kun aina ollaan päihtyneenä tai sitten muuten vain korvien väli vinksin vonksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1316262Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655172SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143655Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT992322Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266