Vaikka mittasivat työterveystarkastuksessa kun käskin mitata niin 171,8 cm?
Omakantaan on kuitenkin kirjattu ylös 172cm.
Minkä takia omakantaan on kirjattu pituudekseni 172cm?
15
170
Vastaukset
- Anonyymi
Aikuisenkin ihmisen pituus on likiarvo, enemmän aamulla, lyhyempi illalla...
- Anonyymi
Ei hätää jos ja kun oppostiomme pääsee taas joskus valtaan niin tulee laki jossa voit ihan itse määritellä piitudeksesi minkä haluat sama tulee myös ikä asiaan.
- Anonyymi
Olet epäinhumillisen sorron uhri ja sinua vastaan on muodostettu valtava Big Pharman ja THL:n johtama salaliitto. Ainoa mahdollisuutesi pelastautua on kääriytyä aluminifolioon ja muuttaa sähköttömään maakellariin asumaan.
- Anonyymi
Kauan meni, että tieto päivittyi?
- Anonyymi
Se ei ole pituutesi, vaan lyhyytesi. Sano, että korjaavat sinut 172cm lyhyeksi.
- Anonyymi
Tappi mieheksi.
Naiseksikin pätkä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tappi mieheksi.
Naiseksikin pätkä.Haista paska!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haista paska!
TeleTappi!
- Anonyymi
Pyöristyssääntöjen mukaisesti pyöristetty lähimpään täyteen senttiin. Ei mitään sen kummempaa, mutta voit toki kirjoittaa presidentille tästä maatamme uhkaavasta hirmuisesta salaliitosta.
- Anonyymi
Olisko Orpo käskenyt rokottaa tuostakin? Onhan toi nyt törkeetä.
- Anonyymi
Asiastahan ilman muuta pitää ulissa moneen kertaan Suomi24:lla. Sehän korjaa kaiken.
- Anonyymi
Pidä vaa se pääs kii.
Tää on vapaa palsta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pidä vaa se pääs kii.
Tää on vapaa palsta.Koita selvitä suuresta ongelmastasi. Jaksamisia.
- Anonyymi
Oletpa sinä lyhyt pätkä.
Minä olen sentään 173,45cm pitkä. - Anonyymi
minulla oli merkattu 191 ja painoksi 108.
näillä mennään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551