Ilman avustuksella toimivaa pyörää pyöräilevät miehet ovat naisten mielestä miehekkäämmän oloisia, sellaisia urheilijamaisia pitkiä miehiä lihaksineen. Komistuksia!
Sähköpyörämiehet sitä vastoin sellaisia tossukkapontson oloisia, jotka haluaisivat olla miehen näköisiä, siinä kuitenkaan onnistumatta. Vähän samalla tavoin kun lyhyt mies haluaisi olla pitempi niin hän kävelee päkiöillä, tai kädet levellä jotta näyttäisivät isommilta. Se aiheuttaa naisissa lähinnä naurun pyrskähdyksiä.
Pyöräily on miehekäs laji
10
199
Vastaukset
- Anonyymi
Poikkeuksen muodostavat kuitenkin Fitnord-miehet, jotka ovat salskeudessaan vertaa vailla.
- Anonyymi
Mitä ihmettä tarkoittaa "ilman avustuksella toimivaa pyörää pyöräilevät miehet".
Jos pyörään olisi asennettu paineilmasäiliö ja paineilman avustuksella toimiva moottori?
Josko sitä tarkoittaa?- Anonyymi
santtu_1975X kirjoitti:
Jos pyörään olisi asennettu paineilmasäiliö ja paineilman avustuksella toimiva moottori?
Josko sitä tarkoittaa?Et ilmeisesti ole viihtynyt äidinkielen parissa.
Anonyymi kirjoitti:
Et ilmeisesti ole viihtynyt äidinkielen parissa.
Jos opiskelu-aikoja tarkoitat tuolla "viihtynyt äidinkielen parissa", niin kyllä tuo on totta. Itselleni mieluisimmat aineet olivat matemaattis-luonnontietelliset aineet (joissa olin lähtökohtaisesti myös hyvä) ja kielten opiskelut (mukaanlukien äidinkieli) oli sitten lähtökohtaisesti niitä vähemmän kiinnostavia aineita joiden parissa en sanottamammin viihtynyt.
- Anonyymi
"Se aiheuttaa naisissa lähinnä naurun pyrskähdyksiä."
Aloitus aiheuttaa kaikissa lukijoissa lähinnä naurun pyrskähdyksiä. On mukavaa että kaiken provosoinnin lisäksi täällä esiintyy myös tahatonta huumoria. Kiitos.- Anonyymi
Kiitos kuuluu sähköavusteisilla pyörillä "polkeville"!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos kuuluu sähköavusteisilla pyörillä "polkeville"!
Ei, vaan tahattomalle huumorille jota aloittaja käyttää.
- Anonyymi
Miksi on lääkityksen kunnossa olemattomuuden merkki, jos jatkaa olemassaolevaan ketjuun samaa asiaa, kuin mistä ketju on aikoinaan aloitettu?
Enemmänkin lääkitys ei ole kunnossa niillä, jotka aloittavat joka asiasta uuden ketjun, vaikka samasta aiheesta olisi ketjuja joihin voisi jatkaa samasta asiasta keskustelua.
Hyvä esimerkki tästä oli kymmenisen vuotta sitten tv-palstalla jatkuvat "Antenni vai kaapeli?" -kyselyt, kun piti digiboksia hommata, että "mistä tietää onko antenni vai kaapeli?". Samalla sivulla saattoi olla useitakin "Antenni vai kaapeli?" -ketjuja, ja vastaus olisi selvinnyt uutta ketjua aloittamatta lukemalla olemassa olevista ketjuista.
Toinen asia on sitten kokonaan nämä "Bussissa"-idiootin häiriköintitarkoituksessa tekemät nostot, jossa hän kaivaa viimeiseltä sivulta esim. vuonna 2003 aloitetun keskustelun ja täräyttää perään esim. "Totta :)", tai vastaa jollekin vuonna 2005 kyytiä kyselleelle, että kyllä kyytiä olisi tarjolla.
Äänestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse644431Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.181879Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 82819
- 44803
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764