Ex-kansanedustajamme hakee poliittista turvapaikkaa Venäjältä..!

17

245

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enpä katsonut linkkiä, enkä aio.

      Osasiko jo siirtää rahansakin rajan taakse vai jättikö jälkeensä?

    • Anonyymi

      Ano joutui Suomessa median maalittamaksi ja demonisoimaksi.
      Näin käy jokaiselle yhteiskunnalliselle vaikuttajalle joka ei osaa asettaa sanojaan oikein. Siinä menee luottamustehtävä ja siviilityökin kun kansanviholliseksi luokitellaan.

      Näin Suomessa toteutetaan demokratiaa ja sananvapautta.

      Kukaan ei uskalla sanoa mitään nykyistä sairasta menoa vastaan pelossa, että joutuu maalitetuksi. Näin vahtikoirat pitävät huolen siitä, että nykyinen agenda jatkuu vastaisuudessa. Siinä ei auta sekään vaikka taloutemme tuhoutuisi. Olemme vankeja vailla mahdollisuutta vapautua ikeestä mihin meidät on johdettu.

      • Suomi on jo hyvin voimakkaassa sotamoodissa.

        Eliitin poliittiset vastustajat hiljennetään tavalla tai toisella.


      • Anonyymi

        Ite tuo ukko on ryssinyt hommansa,turha muita syytellä!


    • Anonyymi

      Onnea Anolle. Mielenkiintoisia vaiheita elää elämässään kuten kaikki jotka tiedostavat missä mennään. Ymmärrän Anon päätöksen motiivit. Maalitettuna eläminen Suomessa on varmaan samankaltaista kuin natsi-Saksassa aikoinaan - olettaisin asian olevan näin.

      Tuossa videossa Ano sanoo Suomen olevan ulko-ohjauksessa mikä on kyllä ilmeistä päätellen Eduskunnan äänestyskäyttäytymisestä. Eikö olekin kummallista, että puolueesta riippumatta edustajat äänestävät ”tärkeissä” asioissa juuri siten kuin Kokoomus haluaa. Jos joku ei äänestä oikein tai sanoo illanvietossa pari harkitsematonta sanaa niin menettää luottamustehtävänsä ja siviilityönsä. Sellaista on suomalainen demokratia nykyisin ja näin toteutetaan sananvapautta.

      Suomi - minne ole menossa ja kenenkä ohjauksessa?

    • Anonyymi

      Hyvä juttu, että saa jäädä venäjälle koko pas... eikun pappa.

    • Anonyymi

      Hetkinen.

      Viki oli taas - RUMPUSOOLO - väärässä!

      Eihän se mikään rikas voi olla kun on satoja tuhansia ulosotossa?

      Miten sä osaat? Äijä. Legenda.

    • Anonyymi

      Sillähän oli satoja tuhansia ulosotossa?

    • Anonyymi

      "tapaus on historiallisesti ainutkertainen"

      Ei ole. Vaan toisinto sadan vuoden takaisesta kun punapäälliköt lähtivät lipettiin itärajan taakse.

    • Anonyymi

      Niinhän nuo senaikaiset persut hakivat myös satavuotta sitten turvapaikkaa Neuvostoliitosta vaan miten sitten kävikään. Ano on tyhmä kun toistaa esi-isien virheet !

      • Anonyymi

        Ja se on ihan selvä ettei Anon henki ole pitkän päälle sen paremmassa turvassa kuin niillä entisajan loikkareilla Stalinin aikaan. Venäjällä katsotaan että jos on pettänyt isänmaansa kerran, voi koska tahansa tehdä sen uudestaan..


      • Anonyymi

        Mä taas sanoisin että kiitettävää omatoimisuutta, että menee muualle "poistoon".

        Gulakilla voi sitten miettiä kannattiko.


    • Anonyymi

      Eipä tuo taida venäjälläkään paljoa tienata. Tai toisaalta Kremlin äänitorvena voi jonkin ruplan hankkia, kunhan muistaa pitää kielen ruskeana.

    • Anonyymi

      120 000 ulosotossa mikä voi selittää muuton.

    • Anonyymi

      Venäjällähän on hieno luonto ja kauniit maisemat.

      • Anonyymi

        Ano lähti Moskovaan eikä pikkukaupungin asukas niin suuressa kaupungissa kykene elämään ilman jotta ilmaantuu mielenterveysongelmia. Onhan tuo nähty kautta aikain kuten Suomen rakennemuutoksenkin aikana maaseudun tyhjentyessä.


      • Anonyymi

        Juu. Siellä venäjän pohjoisosien kauniilla kuntoleirillä saa lihottamattoman ravinnon ohella muuttaa lekalla isoja kiviä pienemmiksi, ja kunto kohoaa ihan kuin itsestään.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      65
      5235
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2306
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      110
      2197
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1895
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1839
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1760
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1194
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      257
      1155
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1051
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      69
      966
    Aihe