Oli asiasta mitä mieltä tahansa niin takuulla tapaus on historiallisesti ainutkertainen.
Äijähän ei ole edes mikään tyhjätasku:
https://www.youtube.com/watch?v=keXfxMyzu88
Ex-kansanedustajamme hakee poliittista turvapaikkaa Venäjältä..!
17
245
Vastaukset
- Anonyymi
Enpä katsonut linkkiä, enkä aio.
Osasiko jo siirtää rahansakin rajan taakse vai jättikö jälkeensä? - Anonyymi
Ano joutui Suomessa median maalittamaksi ja demonisoimaksi.
Näin käy jokaiselle yhteiskunnalliselle vaikuttajalle joka ei osaa asettaa sanojaan oikein. Siinä menee luottamustehtävä ja siviilityökin kun kansanviholliseksi luokitellaan.
Näin Suomessa toteutetaan demokratiaa ja sananvapautta.
Kukaan ei uskalla sanoa mitään nykyistä sairasta menoa vastaan pelossa, että joutuu maalitetuksi. Näin vahtikoirat pitävät huolen siitä, että nykyinen agenda jatkuu vastaisuudessa. Siinä ei auta sekään vaikka taloutemme tuhoutuisi. Olemme vankeja vailla mahdollisuutta vapautua ikeestä mihin meidät on johdettu.Suomi on jo hyvin voimakkaassa sotamoodissa.
Eliitin poliittiset vastustajat hiljennetään tavalla tai toisella.- Anonyymi
Ite tuo ukko on ryssinyt hommansa,turha muita syytellä!
- Anonyymi
Onnea Anolle. Mielenkiintoisia vaiheita elää elämässään kuten kaikki jotka tiedostavat missä mennään. Ymmärrän Anon päätöksen motiivit. Maalitettuna eläminen Suomessa on varmaan samankaltaista kuin natsi-Saksassa aikoinaan - olettaisin asian olevan näin.
Tuossa videossa Ano sanoo Suomen olevan ulko-ohjauksessa mikä on kyllä ilmeistä päätellen Eduskunnan äänestyskäyttäytymisestä. Eikö olekin kummallista, että puolueesta riippumatta edustajat äänestävät ”tärkeissä” asioissa juuri siten kuin Kokoomus haluaa. Jos joku ei äänestä oikein tai sanoo illanvietossa pari harkitsematonta sanaa niin menettää luottamustehtävänsä ja siviilityönsä. Sellaista on suomalainen demokratia nykyisin ja näin toteutetaan sananvapautta.
Suomi - minne ole menossa ja kenenkä ohjauksessa? - Anonyymi
Hyvä juttu, että saa jäädä venäjälle koko pas... eikun pappa.
- Anonyymi
Hetkinen.
Viki oli taas - RUMPUSOOLO - väärässä!
Eihän se mikään rikas voi olla kun on satoja tuhansia ulosotossa?
Miten sä osaat? Äijä. Legenda. - Anonyymi
Sillähän oli satoja tuhansia ulosotossa?
- Anonyymi
"tapaus on historiallisesti ainutkertainen"
Ei ole. Vaan toisinto sadan vuoden takaisesta kun punapäälliköt lähtivät lipettiin itärajan taakse. - Anonyymi
Niinhän nuo senaikaiset persut hakivat myös satavuotta sitten turvapaikkaa Neuvostoliitosta vaan miten sitten kävikään. Ano on tyhmä kun toistaa esi-isien virheet !
- Anonyymi
Ja se on ihan selvä ettei Anon henki ole pitkän päälle sen paremmassa turvassa kuin niillä entisajan loikkareilla Stalinin aikaan. Venäjällä katsotaan että jos on pettänyt isänmaansa kerran, voi koska tahansa tehdä sen uudestaan..
- Anonyymi
Mä taas sanoisin että kiitettävää omatoimisuutta, että menee muualle "poistoon".
Gulakilla voi sitten miettiä kannattiko.
- Anonyymi
Eipä tuo taida venäjälläkään paljoa tienata. Tai toisaalta Kremlin äänitorvena voi jonkin ruplan hankkia, kunhan muistaa pitää kielen ruskeana.
- Anonyymi
120 000 ulosotossa mikä voi selittää muuton.
- Anonyymi
Venäjällähän on hieno luonto ja kauniit maisemat.
- Anonyymi
Ano lähti Moskovaan eikä pikkukaupungin asukas niin suuressa kaupungissa kykene elämään ilman jotta ilmaantuu mielenterveysongelmia. Onhan tuo nähty kautta aikain kuten Suomen rakennemuutoksenkin aikana maaseudun tyhjentyessä.
- Anonyymi
Juu. Siellä venäjän pohjoisosien kauniilla kuntoleirillä saa lihottamattoman ravinnon ohella muuttaa lekalla isoja kiviä pienemmiksi, ja kunto kohoaa ihan kuin itsestään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku655235Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302306Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1102197HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201895Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151839- 1111760
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531194Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2571155Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.481051- 69966
