"Venäjän rajat eivät pääty mihinkään" lukee Putler kalenterissa

Anonyymi-ap

11

178

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rajoittamaton yksinvalta näyttää sokaisseen Putinin, sanoi tunnettu neurotieteilijä Ian Robertson sodan alkuvaiheessa. Irlannin tiedeakatemian jäsen Ian Robertson on tutkinut, miten valta muuttaa aivoja. Hän näkee Vladimir Putinin toiminnassa piirteitä pysyvistä muutoksista.

      Useimmat diktaattorit ovat kautta maailmanhistorian menettänyt järkensä. Liian suuren vallan vaarat on tiedostettu jo vuosisatojen ajan. Tästä syystä yksilön valtaa rajoitetaan demokraattisella hallinnolla, vaaleilla, lehdistönvapaudella ja oikeuslaitoksen riippumattomuudella. Tästä johtuen korkein valtiojohtaja saa useimmissa maissa olla vallassa vain tietyn ajan/määrän.

    • Onneksi Suomi ehti liittyä NATO:on, jotta Putin Kalsarimyrkyttäjäkin joutuu ymmärtämään, että Venäjän alueet päättyvät Suomen rajalle.

    • Anonyymi

      Ryssä vie sen mikä on huonosti liittoutunut....

    • Anonyymi

      Sairas valtio on kyseessä.

      "Venäjä menetti pääsyn moniin eliittipiireihin, rakentamansa verkostot ja entiset liittolaisensa.

      – Raakalaismainen sodankäynti vahingoitti Venäjän maabrändiä, eivätkä värväykset aiemmin myötämielisistäkään politiikan, talouden, tieteiden tai tiedonvälityksen piireistä sujune aiempaan malliin.

      Uusi strategia

      Venäjä pyrkii nyt korvaamaan verkostojensa menetyksen painostamalla länsimaissa asuvia kansalaisiaan.

      Venäjän lain mukaan ulkomailla asuvat venäläiset ovat edelleen velvollisia tottelemaan valtion viranomaisten määräyksiä, vaikka määräykset rikkoisivat asuinmaan lakeja. Käskyn uhmaamisesta määrätään rangaistus.
      Lue myös

      – Haavoittuvuus syvenee, mikäli henkilöllä on läheisiä, omaisuutta tai muita intressejä Venäjällä, Porvali sanoo.

      – Siinä, missä läntisten kansalaisten värvääminen edellyttää usein haavoittuvuuksien löytämistä tai niiden aktiivista luomista, Venäjän kansalaisten haavoittuvuudet ovat tarjolla luonnostaan ja löytyvät useimmiten oman valtion rekistereistä. Niitä voivat olla esimerkiksi Venäjällä asuva vanhempi tai lapsi."

      Lähde: iltalehti.fi

    • Anonyymi

      Ihan sama mitä horisevan ukon kalenterissa lukee.

    • Anonyymi

      näin

    • Anonyymi

      Putinin kausi päättyy kohta.

    • Anonyymi

      r....n mielinen kuvittelee että putlerin horinat toteutuu

    • Kohti Punaista Planeettaa...🔴🇷🇺🎖🪗

    • Anonyymi

      Voi niitä ihania rautaesiripun aikoja, kun venäläiset pysyivät sen takana. Sama hyvä aika takaisin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      71
      1777
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      26
      1277
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1162
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      859
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      682
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      655
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      62
      530
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. Minä vuonna olet syntynyt?

      😊
      Ikävä
      36
      494
    15. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      24
      479
    16. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe