Kallis energia, 30% 5G verkkopeitto, jota tarvitaan tekoälyn käyttöön.
Mutta rahat laitetaan Ukrainaan, mikä ei ole Natomaa eikä EU maa.
Sinne meni Euroopan tulevaisuus.
Euroopan kilpailukyky romahtanut
8
99
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kiinassa 5G verkko 80% ja USA 50%.
Kumpikaan ei tue Ukrainaa vaan odottaa Euroopan romahtamista.Paskapuhetta. Luvut ovat venäläiseen tyyliin tuulesta temmattuja.
Ja Venäjällä tuo lukuhan on PUHDAS NOLLA, MUAHAHAHAA- Anonyymi00003
törkyturpa kirjoitti:
Paskapuhetta. Luvut ovat venäläiseen tyyliin tuulesta temmattuja.
Ja Venäjällä tuo lukuhan on PUHDAS NOLLA, MUAHAHAHAATitityy titityy, hae kiireesti apua itsellesi.
Anonyymi00003 kirjoitti:
Titityy titityy, hae kiireesti apua itsellesi.
Oletkohan sinä joku SAIRAS ELÄKELLÄINEN kun hoet koko ajan noita samoja titityylauseita? Taidat olla aika vanha kuitenkin? Mutta osaat näköjään käyttää tietokonetta tai kännykkää. Ja pärjäät yhteiskunnassa vaikka monet palvelut on jo digitalisoitu?
Yksi toinen SAIRAS ELÄKELLÄINEN hoki jatkuvasti "sekaisin kuin seinäkello". Se oli hänelle tuttu lause, sitä käytettiin varmasti paljonkin joskus 60- ja 70-luvuilla.
Mutta oliko sinulla tähän puheenaiheeseen ehkä jotain sanottavaa? Eipä tietenkään.
Kun sanoin että nuo luvut ovat tuulesta temmattuja, niin tarkoitin sitä. Oliko sinulla niihin jotain kommentoitavaa? Eipä tietenkään.- Anonyymi00005
törkyturpa kirjoitti:
Oletkohan sinä joku SAIRAS ELÄKELLÄINEN kun hoet koko ajan noita samoja titityylauseita? Taidat olla aika vanha kuitenkin? Mutta osaat näköjään käyttää tietokonetta tai kännykkää. Ja pärjäät yhteiskunnassa vaikka monet palvelut on jo digitalisoitu?
Yksi toinen SAIRAS ELÄKELLÄINEN hoki jatkuvasti "sekaisin kuin seinäkello". Se oli hänelle tuttu lause, sitä käytettiin varmasti paljonkin joskus 60- ja 70-luvuilla.
Mutta oliko sinulla tähän puheenaiheeseen ehkä jotain sanottavaa? Eipä tietenkään.
Kun sanoin että nuo luvut ovat tuulesta temmattuja, niin tarkoitin sitä. Oliko sinulla niihin jotain kommentoitavaa? Eipä tietenkään.Mikä on sinun sotilasarvosi?
- Anonyymi00002
Toivottavasti eu hajoaa mahdollisimman pian. Vain ukraina on pahemmin korruptoitunut
- Anonyymi00004
moloch_horridus kirjoitti:
Venäjä on korruptoituneempi kuin Ukraina.
Äitiskö sano?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253855Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283570Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42270- 1121684
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181588Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241329Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j137945Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit100902Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79855- 86771