Menikö suunnitelmien mukaan???

Anonyymi-ap

Stubb uhosi kesällä 2024, että yksi puhelinsoitto Xille ja edelleen Xiltä Putinille lopettaisi sodan Ukrainassa.

No eihän se riittänyt kuin tuhoamaan saksan koko autoteollisuuden.


Stubbin olisi kannatttanut miettiä vielä uudelleen valtiomies mahtiaan ja jättää kertakaikkiaan puhelimen räplääminen oikeille valtiomiehille.

27

279

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Väite ilman faktoja tueksi, voidaan aina pitää huuhaana.

    • Valitan, tuolla "taidonnäytteellä" et kelpaisi Pietarin trollitoimistoon edes harjoittelijaksi (HARJOITTELIA).

      Ei mitään saumaa

      • Anonyymi00008

        Katsos Pietarin trolli on oppinut tykkäämään omista aloituksistaa.


      • Anonyymi00016

        Nimim. törkymöykky "rekrytoi" harjoittelijoita Pietarin trollitoimistoon???

        Thah!

        Nato-HOMO pysyköön lestissään ... lestinsä äärelllä.


    • Anonyymi00007

      euroopalla oli mahis toimia kiinan kanssa mutta oli pakko ajaa jenkkien juttuja taas niin ei saanut mitään aikaan

    • Anonyymi00013

      No mutta menikö suunnitelmien mukaan???

      Ei oo kuulunut Stubbin puheluista Xi:lle enää mitään ja sota ukrainassa jatkuu.

      • Anonyymi00028

        Eipä mennny. Xi tyrmäsi Stubbin ajatuksenkin.


    • Anonyymi00014

      Stubb on syyllinen syyllinen jos Suomeen syttyy sota idiootti hullu jätkä toivottavasti joutuu pois viralta

    • Anonyymi00015

      Ennen oli väittämä että Kiina voi lopettaa sodan lakkaamalla käymästä kauppaa Venäjän kanssa, siis rahoittmasta sotaa. Tämä höpinä loppui siihen kun Kiina ilmoitti että se on Ukrainan tärkein kauppakumppani.
      Jokainen jolla on järki päässä, tajuaa että Ukrainan dronetuotanto perustuu lähes 100%sti Kiinasta tuotavaan materiaaliin. Itse asiassa siis Kiina mahdollistaa ukrainan sotimista.
      ukrainan sota mahdollistaa kaikenlaisten aseitten kehittämisen, kuten Gaza, se on aina ollut testikenttä USAn ja israelin uusille pommeille.
      Kina tietysti voisi vähentää sodan uhreja lakkaamalla myymästä materiaalia molemmille osapuolille, mutta miksi se niin tekisi? Sehän on businesta, kuten Usalle kaikki sodat.

      • Anonyymi00019

        Halparoonien tärkein kauppakumppani Kiinalle on siis Nato-tiedustelun mukaan ukraina?

        Ja
        Ja
        Ja
        Ja
        Ja
        Jaaahas ...


    • Anonyymi00018

      Tais olla linjoissa jotain mähmää ja Stubbin hyvällä enklannin kielellä viheltämä mezitzi kuului kuonosti Kiinan päässä?

    • Anonyymi00020

      Yksi puhelu Stubbilta Floridaan ja ... ZelensKYY lentää krokotiilien ruuaksi.

    • Anonyymi00021

      Stubb sukelsi mereen paikassa nousi pintaan

    • Anonyymi00022

      Puhelun saaman täystyrmäyksen jälkeen Stubb oli sekaisin ja makasi saamansa ryöpytyksen jälkeen kanveesissa ja kun Xi:n lääkäri näytti hänelle keskaria ja kysyi "montako sormea" Stubbi totesi "KOLME POINTTIA!", jonka jälkeen tuomari keskeytti välittömästi Stubbin ja Puuttinin välisen ottelun.

    • Anonyymi00023

      Stub stubido

      • Anonyymi00029

        Stubb Stubbimpi Stubbidoin.


    • Anonyymi00024

      Stub aleksis sukelsi mereen niin paska nousi pinnalle

      • Anonyymi00025

        Stubukka sukelti Seine joen pohjaan ja tietäähän mitä sieltä pintaan nousi. Vai oliko se sittenkin Stubukan köykäinen rauhanjuonitelma?


      • Anonyymi00026
        Anonyymi00025 kirjoitti:

        Stubukka sukelti Seine joen pohjaan ja tietäähän mitä sieltä pintaan nousi. Vai oliko se sittenkin Stubukan köykäinen rauhanjuonitelma?

        Kolme pointtia - PASKA PASKEMPI PASKIN


    • Anonyymi00027

      Naton tyyppisiin sopulilaumoihin kuuluminen ja sen valtavirrassa kulkeminen sotiin rintamalle, pättyy usein joukkotuhoon. Itkua ja hammasten kiristelyä ... Kestä kuin Nato Tiltu!

      Samaan aikaan älykkääseen mutta harvempilukuiseen vähemmistöön kuuluvat Natovastaiset Suomalaiset nauttivat Thaimaan lämmöstä ja vieraanvaraisuudest ja tekevät rahakkaita Busineksia netin kautta ympäri maailman.

      Tullaan sitten sodan päätyttyä rikkaina jaolle Suomeen ja otetaan rampautetut ja muut kallella kypärin hengissä selvinneet halvalla töihin ... ehkä. Kelaa ei siinä vaiheessa ole ja yhteinen asia loppui TAPPIOON, kun ette sotineet tarpeeksi lujasti. Oma vikanne.

      Mutta voi olla että tuodaan tarpeeellinen osaava työvoima ulkomailta. Ehkä Nato-suomalaisille jotain harjoittelupaikkoja?

    • Anonyymi00030

      Pitääkö Stubbin ottaa yksi puhelinsoitto Xi:lle jotta se soittaa edelleen trumpile ja panee Trumpin sotahulluudelle pisteen.

      • Anonyymi00032

        Miksi Xi puuttuisi mitenkään Trumpin sekoiluihin ? Nehän johtaa ehkä Naton tuhoutumiseen ja sehän ennen muuta Itävaltioiden etu...


      • Anonyymi00033
        Anonyymi00032 kirjoitti:

        Miksi Xi puuttuisi mitenkään Trumpin sekoiluihin ? Nehän johtaa ehkä Naton tuhoutumiseen ja sehän ennen muuta Itävaltioiden etu...

        Joutuihan Xi ojentamaaan Stubbia. Xi totesi ettei sodan lopettamine ole niin yksinkertainen kuin Nato-suomen presidentti.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      131
      6262
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      65
      5172
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      74
      4315
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      102
      3874
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3655
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3240
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2566
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2539
    9. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      99
      2322
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      69
      2266
    Aihe