Kyllä on puolueiden puheenjohtajissa eroa

Anonyymi-ap

SDP:n puheenjohtaja Antti Lindtman vastaili rauhallisesti ja asiallisesti toimittajan kysymyksiin eilisessä A-studiossa. Aivan toista, kuin perussuomalaisten puheenjohtajan Riikka Purran esiintyminen. Purra ei koskaan osaa vastata kysymyksiin. Hänellä menee herne nenään ja huuto sekä haukkuminen alkaa jopa eduskunnan televisioiduissa kyselytunti lähetyksissä.

10

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Älä puhu paskaa.

    • Anonyymi00002

      Antti turvatontila lindman luki paparista puolstuksensa.

      • Anonyymi00005

        Valehtelet taas. Ei ollut mitään paperia. Osaatko edes puhua totta koskaan?


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Valehtelet taas. Ei ollut mitään paperia. Osaatko edes puhua totta koskaan?

        Saattoi olla myös puhelimen näyttö toisena.


    • Voi sinua Pikku-Tero, kun taas ahistaa niin ettei veri kierrä. Me normaalit ihmiset emme reagoi ensisijaisesti esiintymistapoihin, vaan asiasisältöön. Antin jäyhä ja teennäisen rauhallinen esiintyminen ei tee asiasisällöstä sen parempaa, eikä Purran aktiivinen ja korostava esiintyminen vähennä totuuden arvoa ja merkitystä. Päin vastoin, usein se on 10 kilon poliittinen Ieka, jolla totuuksia taotaan vähämieIisten kupoIiin.

      Antti puhuu populistista paskaa, Riikka totuutta. Ja sekös vassaria korpeaa.

      ☝️😏

      • Anonyymi00007

        Aloittaja on nainen, jonka nimi ei ole Tero. Mites on ne kymmenen miljardin säästöt, joista Riikka Purra kehuskelee? SeKIN on valetta. Valtiontalouden tarkastusvirasto totesi, että säästöt eivät ole puoliakaan siitä. Oikea luku on 3,5 miljardia.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Aloittaja on nainen, jonka nimi ei ole Tero. Mites on ne kymmenen miljardin säästöt, joista Riikka Purra kehuskelee? SeKIN on valetta. Valtiontalouden tarkastusvirasto totesi, että säästöt eivät ole puoliakaan siitä. Oikea luku on 3,5 miljardia.

        Nyt demut kaipaavat lisää säästöjä 🤭


      • Anonyymi00007 kirjoitti:

        Aloittaja on nainen, jonka nimi ei ole Tero. Mites on ne kymmenen miljardin säästöt, joista Riikka Purra kehuskelee? SeKIN on valetta. Valtiontalouden tarkastusvirasto totesi, että säästöt eivät ole puoliakaan siitä. Oikea luku on 3,5 miljardia.

        Te aIemman tason kädeIIiset ette ymmärrä hitun vinkulaa talouspolitiikasta. Sen sijaan teihin tarttuu yksipuolistetut uutisotsikot kuin tauti ja ne uskotte totuudeksi, tai koko totuudeksi. Hallituksen budjetissa on todellakin 10 mijljardin säästöt, mutta eihän se sitä tarkoita, että 10 miljardia siirtyy jonnekin kirstuun säästöön, kun kuluja leikataan eri kohteissa. Säästöjä käytetään siinä missä mitä tahansa valtion rahaa, eli eri kohteisiin investointeina, maksusuorituksina jne. Käytännössä valtion talouspolitiikka on niin monimutkainen verkosto, jossa raha liikkuu paikasta toiseen, ettei sinun kaltaiset tomppeIit ymmärrä siitä yhtään mitään. Siksi et myöskään ymmärrä, että VTV:n ilmoittama nettosäästö on eri asia kuin valtion ilmoittama kokonaispaketti ja bruttovaikutus. Yritähän vähän tuulettaa sitä yliskammariasi.


    • Anonyymi00009

      Joko tytti turvatontila tuppurainen on saanut potkut?

    • Anonyymi00010

      Muistatteko vielä kepuloisen Kulmunin joka osti puolueen rahoilla kymmenillä tuhansilla esiintymiskoulutusta. Antti on käynyt saman koulun.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      530
      1724
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      867
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      843
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      796
    5. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      701
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      677
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      65
      598
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe