Olen ollut köyhä ja sairas suurimman osan elämääni.Se tarkoittaa monia asioita.Se tarkoittaa myös sitä että olen tavannut paljon natseja elämäni aikana.He alkavat vihata minua miltein heti kun saavat tietää että olen köyhä ja sairas.Natsi on yleensä itse terve ja rikas ihminen.Hän ylpistyy siitä ja alkaa kuvittelemaan että nuo köyhät ja sairaat ovat paskempia kuin minä.Natsi saattaa luopua natsismistaan vasta sitten kun hän itse köyhtyy tai sairastuu vakavasti.Sitten vasta hän ehkä huomaa,että taisin olla tyhmä urpo.Sitten jos hän kokee saman kuin minä eli sen että miten huonosti ihmisiä oikeasti kohdellaan niin joku saattaa jopa muuttua henkisemmäksi.Joku tajuaa että nyt on aika ottaa luja usko käyttöön.Köyhillä ja sairailla ihmisillä on yllättävää kyllä erittäin vahva usko Jumalaa kohti.Köyhät pääsevät automaattisesti taivaaseen kuten Raamatussakin sanotaan.Jumala on aina kärsivien ihmisten puolella.Ahneista kapitalisti natseista Jumala ei pidä.Jumala varmasti rakastaa myös natseja mutta en tiedä voiko Jumala ottaa heidät taivaaseen..ehkä jos jokuu katuu syvästi tekemiään syntejä.
Köyhän ja sairaan on suorastaan pakko uskoa ihmeisiin.Muuten ei kukaan eteenpäin mene.
Natsismi köyhiä ja sairaita vastaan
Anonyymi-ap
3
141
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
Natseista ja natsismista jankuttaminen on suora syöttö Putinin ja venäjän lapaan.
- Anonyymi00002
Natseja on laitaoikeistossa, he ihailevat Puti-naZia.
- Anonyymi00003
Miksi uskoa ihmeisiin, tai odottaa jotain sellaista ?
On iso apu, kun uskoo itseensä, eikä alenna itseään muita huonommaksi.
Vaikka olisi köyhäkin, ei se tee kenestäkään yhtään huonompaa ihmistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562