Uusia Kursk-operaatioita luvassa

Anonyymi-ap

Ukrainaa tukeva yhdysvaltalainen ajatushautomo heittää madonluvut Venäjälle: "Venäjän keväälle ja kesälle uumoiltu suuri hyökkäys Ukrainassa on vakavissa ongelmissa jo ennen alkamistaan, arvioi yhdysvaltalainen ajatushautomo Institute for the Study of War (ISW).
Syynä ovat Ukrainan onnistuneet vastahyökkäykset.
Ukrainan maajoukot etenevät tällä hetkellä Oleksandrivkan, Hulyaipolen ja Zaporizhzhjan alueilla Itä- ja Etelä-Ukrainassa.
Vaikka kyse on verrattain pienistä hyökkäyksistä, ovat ne ISW:n arvion mukaan jo nyt aiheuttaneet Venäjälle taktisia, operatiivisia ja strategisia ongelmia."

1

117

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ne taktiset ongelmat lienevät ulrainalaisten tarkoituskin. Pyrkimyksenä varmasti enemmän rikkoa Venäjän hyökkäysryhmitykset kuin lähteä suurhyökkäykseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      71
      2303
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      36
      1882
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      100
      1201
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      47
      965
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      91
      872
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      827
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      700
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      685
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      144
      673
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      598
    Aihe