Anne Rintamäen mielestä koko maan kehitysmaalaistumisesta on nähtävissä jo huonoja esimerkkejä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html
Ei ole täysin väärässä asian suhteen.
Kansanedustajalta raju puheenvuoro maahanmuutosta: "Moraalin rappio alkaa näkyä"
11
147
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niin se on islam rappeuttanut kaiken, mihin se saa vähänkään jalansijaa. Näkeehän tuon noista maista joissa on islam pääosassa. Toivottamassa tilassa, Ensin vasallivaltio Ruotsin ja Suomen tapaan, sitten kokonaan.
- Anonyymi00002
Islamisaatio etenee, oletko valmis?
- Anonyymi00003
Tätähän tämä toivookin:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19403849/ruotsi-islamisoituu-kiihtyvalla-vauhdilla#comment-142481702
- Anonyymi00004
Jos haluat menettää sananvapautesi, maasi ja kaiken mitä arvostat
ÄÄNESTÄ
GLOBALISTEJA
eli
Sdp.
Näiden kyydissä kaikki hyvä muuttuu roskaksi. - Anonyymi00005
kyllä liikenteessä näytetään käsimerkkejä ja kaulan katkaisua , jos ajaa hevon vitulleen eli vuoroin alinopeutta ja ylinopeutta 😠
- Anonyymi00006
Niin, korjausten maahanmuuton tuntuville kiristyksille ja kotiutuslentojen päivittäiseksi rutiiniksi moneen eri suuntaan aloittamiseksi tulisi tehdä jo heti eilen.
Vaikea on ymmärtää miksi kukaan tässä touhussa näkee mitään hyvää vai näkeekö edes ? Ehkä vielä huolestuuttavampaa onkin ,että kaikki sen kyllä näkevät mutta eivät vain välitä. Ruskeita kirjekuoria jaeltu niin ei haittaa vai mikä perkele ?- Anonyymi00008
"Vaikea on ymmärtää miksi kukaan tässä touhussa näkee mitään hyvää vai näkeekö edes ? Ehkä vielä huolestuuttavampaa onkin ,että kaikki sen kyllä näkevät mutta eivät vain välitä. Ruskeita kirjekuoria jaeltu niin ei haittaa vai mikä perkele ? "
Näkevät siis haitalliseksi.
- Anonyymi00007
Ruotsissa aihe ei ehkä ole enään tabu, mutta onko ongelma pakko päästää ruotsin mittakaavaan ennen kuin sen saa julkisesti myöntää.
Poliittinen päätöksenteko ei perustu tosiasioihin ja järkeen, haihatteliat ja jääräpääaatteelliset vaan jotenkin täytyy tyydyttää mieltäänhän ne eivät taida muuttaa.
Kyllä meillä olisi oikeus puolustaa yhteiskuntaamme, onhan tämä kuitenkin tutkitusti maailman paras. Suomi on mitä lie seitsemättä kertaa peräkkäin maailman onnellisin kansa, kai sekin voisi jotakin merkitä.- Anonyymi00009
"Ruotsissa aihe ei ehkä ole enään tabu, mutta onko ongelma pakko päästää ruotsin mittakaavaan ennen kuin sen saa julkisesti myöntää. "
Julkisesti jos sen sanoo niin on rasisti ja monessa tapauksessa jos ei siivoojana toimi ura pilalla.
- Anonyymi00010
Thaimaa lyhentää oleskelulupaa ja pian se on taas 30 vrk.Valkoiset,ei muslimit turistit ryyppäävät,ovat väkivaltaisia,naivat ulkona,rikkovat paikkoja jne .Eli eivät osaa käyttäytyä.
- Anonyymi00011
Niin, pysyvästi haitallinen maahanmuutto onkin parempi vaihtoehto. Turistit kun tuppaavat olemaan kumminkin hyödyllisiä kansantaloudelle toisin kun maahanmuuttajat kehitysmaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344281Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492263Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381168Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251146Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501090Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889- 59881