Britanniassa käy pääministerin vaihto tuosta vaan. Orpokin on osoittautunut epäsuosituksi pääministeriksi ja epäonnistunut rankasti hallitusohjelmansa toteuttamisessa.
Muutama erokehtous sai brittien Stramerin eroamaan. Nyt vaan Suomessakin pökköä pesään ja erovaatimuksia solkenaan kaikkii medioihin ja kanaviin. Kyllä me saadaan Orpokin vielä vaihdettua ennen "luonnollista" hetkeä.
USA on muuten melkoisen heikko demokratia, kun siellä eivät saa ylintä johtajaa kammettua oikein mitenkään jakkaraltaan, jos sellainen osoittautuu täysin epäkelvoksi, kuten nykyisen osalta on käynyt.
Nyt sitten vaan painostamaan Orpoa eroamaan
26
74
Vastaukset 26
- Anonyymi00001
Eikö sua pelota, että hänen tilalle tulisi toinen MIES? 😱😱😱
- Anonyymi00002
Häkkänen se ei voi olla, koska on epäsuosittu. Entä se "uusi" muija, joka aloittikin jo jonain ministerinä? Mahtaako kokoomuksella olla "ballseja" nimittää pääminiseriksi ministerisnainen kuten demarit teki muutama vuosi sitten?
- Anonyymi00003
No senkin voi vaihtaa sitten.
SuperMarin tai Erikoisjoukkosotilas Virta on ainut joka meille kelpaa! - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
No senkin voi vaihtaa sitten.
SuperMarin tai Erikoisjoukkosotilas Virta on ainut joka meille kelpaa!Noh, ei sentään vihollisleiristä tehdä valintaa. Toki joku asiallinen aatteen mukainen virkamies sopisi tehtävään, vaikka se poninhäntäpoika, joka kehotti menemään fillarilla töihin.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Noh, ei sentään vihollisleiristä tehdä valintaa. Toki joku asiallinen aatteen mukainen virkamies sopisi tehtävään, vaikka se poninhäntäpoika, joka kehotti menemään fillarilla töihin.
Kukahan se oli? Vihreissä on Fatim, joka voi varmaan antaa korruptiopyöränsa lainaksi, se tosin on sähköpyörä, ei kunto pääse nousemaan.
- Anonyymi00011
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kukahan se oli? Vihreissä on Fatim, joka voi varmaan antaa korruptiopyöränsa lainaksi, se tosin on sähköpyörä, ei kunto pääse nousemaan.
Joku niistä valtiovarainministeriön kokoomuslaisista suojatyöläisistä, jotka ovat vetäneet hirmuliksaa vuosikymmeniä ja neuvoneet hallituksia tekemään talouspäätökset päin honkia.
- Anonyymi00013
Urpo ja Purra vaihtoon heti
- Anonyymi00014
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kukahan se oli? Vihreissä on Fatim, joka voi varmaan antaa korruptiopyöränsa lainaksi, se tosin on sähköpyörä, ei kunto pääse nousemaan.
Onks se pyörä jo löytynyt? Sehän kuulemma katosi sen jälkeen, kun Fatim oli istunut sen päälle. 🤷♂️
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Onks se pyörä jo löytynyt? Sehän kuulemma katosi sen jälkeen, kun Fatim oli istunut sen päälle. 🤷♂️
Vajoskohan se maahan?
- Anonyymi00006
Milloin tämän maan hölmö ja hidasjärkinen kansa tajuaa totuuden ja vaatii Orpon eroa?
- Anonyymi00007
Suomalainen on vähän sellainen lammas ja nöyrä joka ottaa paskaa niskaan tyynesti ja urputtaa korkeintaan Suolessa ja kotonaan, mutta tyytyy siihen kurjuuteen. Se on vähän sellaista venäläistä perintöä jota meissä vielä valitettavasti löytyy. Venäjällä tuo toimii pelon, vodkan ja valvonnan vuoksi.
- Anonyymi00008
USU gallup, 71% kansasta katsoo Orpon oikeistohallituksen toimineen huonosti tai erittäin huonosti. Tuskin Starmerin hallitus yhtä epäsuosittu.
- Anonyymi00010
Minulta ei ainakaan ole kukaan kysynyt mielipidettä. Nuo vassujen keskuudessa tehdyt gallupit on todella huvittavia.
- Anonyymi00012
Sikäli outo, että nyt britit saavat vielä vasemmistolaisemman pääministerin, vaikka Stramer joutui eroamaan juurikin sen vuoksi, että hän toteutti vasemmistolaista politiikkaa. eli:
"perui talvipolttoainetukiin kaavaillut leikkaukset, jotka olisivat sulkeneet miljoonat pienituloiset eläkeläiset tukien ulkopuolelle."
"antoi periksi kasvavalle paineelle aloittaa selvitys pakistanilaistaustaisten miesten väitetyistä groomingringeistä."
"perui suunnitellut leikkaukset sosiaalietuuksiin oman puolueensa sisältä kantautuneen kritiikin vuoksi. Leikkausten oli tarkoitus tuottaa valtiolle 5 miljardin punnan säästöt vuositasolla vuodesta 2030 lähtien:"
https://yle.fi/a/74-20232660
- Anonyymi00009
"USA on muuten melkoisen heikko demokratia, kun siellä eivät saa ylintä johtajaa kammettua oikein mitenkään jakkaraltaan, jos sellainen osoittautuu täysin epäkelvoksi, kuten nykyisen osalta on käynyt."
USA on presidenttijohtoinen diktatuuri paljasti magahörhö. - Anonyymi00016
Urpo meinaa tehdä vaalityötä lähes vuoden ja siinä oheessa romuttaa Suomea entistä lujempaa.
- Anonyymi00017
Lapanen on sitkeää tekoa. Venyy ja venyy, muttei koskaan katkea.
- Anonyymi00018
KYLLÄ!
- Anonyymi00020
Gay on Zele
- Anonyymi00021
Tulikohan orpo olo?
- Anonyymi00022
Tulko orpo olo nyy?
- Anonyymi00024
MYÖS.... PurraOrpo on pahempi vitsaus Suomelle.
- Anonyymi00025
JOO !!!!
- Anonyymi00026
Hyvä avaus!
- Anonyymi00027
Zelenskyin taktiikka on iskeä siviileihin ja se ei pitkälle kanna kun rintamat on muremassa!
- Anonyymi00028
Joo
𑱰𑱰𑱰
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741650- 201124
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321063Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu133871Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189806- 64684
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191607On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 48528
- 69510
- 55507
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32498- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28422- 40417
- 33413
- 16399
- 82398
- 37396