En aio äänestää persuja, koska he ovat täysin pihalla monissa asioissa. Maahanmuuttoon liittyen joitakin ajatuksia ymmärrän, mutta muuten puolue on sekaisin kuin seinäkello.
Vastaukset 22
- Anonyymi00001
Myöskään tuttavapiiristäni kukaan ei äänestä persuja.
Olemme kaikki koulutettuja, työssäkäyviä ihmisiä eri aloilta.- Anonyymi00004
En ole tuttavasi, mutta äänestän vain PerusSuomalaisia -
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
En ole tuttavasi, mutta äänestän vain PerusSuomalaisia -
^^^
----- Suomi Suureksi - PerusSuomalaiset -vielä SUUREMMAKSI - !
^^^ - Anonyymi00012
Kylläpä tuo peukku näyttää aiheuttavan harhaisuutta.
- Anonyymi00016
Etkö pidä rajalaista, raja-aidasta, Ottavan sopimuksesta irtautumisesta, entäpä supistuksista pakolaiskiintiöihin, sekä kehityapurahoihin?.
- Anonyymi00002
Jokainen persujen ulostulo vain vahventaa päätöstä.
- Anonyymi00003
Minä Änestän -PERUS-SUOMALAISIA - !
- siää - PerusSuomalaist Puolustaa - Meitä Suomalaisia - !- Anonyymi00006
Perussuomalaiset ei puolusta suomalaisia sen kummemmin kuin muutkaan puolueet. Se keskittyy yksinkertaistuksiin ja luo mielikuvia, että monimutkaisiin asioihin on helppo ratkaisu.
PS on myös kaukana niistä arvoista, joita sen edeltäjä SMP ajoi. Talouspolitiikka on puolueella julmaa ja ihan kaikkeen ratkaisuna on vain maahanmuuton vastustaminen.
Yksinkertaisemmin ajattelevaan väestönosaan sloganit totta kai uppoavat. - Anonyymi00013
Anonyymi00006 kirjoitti:
Perussuomalaiset ei puolusta suomalaisia sen kummemmin kuin muutkaan puolueet. Se keskittyy yksinkertaistuksiin ja luo mielikuvia, että monimutkaisiin asioihin on helppo ratkaisu.
PS on myös kaukana niistä arvoista, joita sen edeltäjä SMP ajoi. Talouspolitiikka on puolueella julmaa ja ihan kaikkeen ratkaisuna on vain maahanmuuton vastustaminen.
Yksinkertaisemmin ajattelevaan väestönosaan sloganit totta kai uppoavat.Onneksi sinä kuulut älykkääseen väestönosaa, tirsk😅
- Anonyymi00018
Anonyymi00013 kirjoitti:
Onneksi sinä kuulut älykkääseen väestönosaa, tirsk😅
Ainakin sinuun verrattuna Mr Perfect
- Anonyymi00007
Aloittajan takia äänestän PS.
- Anonyymi00008
Niin muutkin alikoulutetut ressukat tekevät.
terv, kokoomuksesta - Anonyymi00014
Anonyymi00008 kirjoitti:
Niin muutkin alikoulutetut ressukat tekevät.
terv, kokoomuksestaMyös sinunlaisesi on hyvä syy äänestää PS.
- Anonyymi00009
Minä äänestän vain kommunisteja. Heitä ei oikein kyllä löydy kuin mielikuvituksesta.
- Anonyymi00010
No minäpä äänestän ja valtava määrä muistakin kansalaisistamme!
- Anonyymi00011
En ole koskaan äänestänyt persuja enkä tule koskaan äänestämään. Jo Soinin aikaan huomasin, että koko puolue on pelkkä tyhjä kupla. Halla-ahon noustua johtoon tilanne paheni, puolueesta tuli jopa vahingollinen isänmaallemme. Viha, väkivalta, rasismi eivät johda mihinkään hyvään. Puolue käyttää ”politiikkansa” herrahissinä röyhkeimmille tyypeille. Valheilla valtaan ja huijaamalla hillotolpalle, siinä persujen motto.
- Anonyymi00015
Ja olisihan tuo aivan liikaa pyydetty, että laittaisit faktoja väitteisiisi.
Tosin faktat pilaavat hyvän tarinan, jota te mielellään kerrotte. - Anonyymi00019
Anonyymi00015 kirjoitti:
Ja olisihan tuo aivan liikaa pyydetty, että laittaisit faktoja väitteisiisi.
Tosin faktat pilaavat hyvän tarinan, jota te mielellään kerrotte.Faktat ovat esillä.
- Anonyymi00020
Kuka nyt äänestäisi tuota porukkaa. Tuhoavat koko Suomen.
- Anonyymi00021
Juuri näin.
- Anonyymi00022
Persu kansanedustajat ovat kuin repäisisi tuolta baarijakkaralta jonkin kouluttautumattoman juntin joka on ylpeä valkoisuudestaan, heteroisuudestaan ja lihansyönnistään. Ajaa myös 20v vanhalla dieselautolla.
- Anonyymi00023
Siksi äänestän Kokoomusta.
terv, kokoomuksesta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa751739- 241216
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as341112Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu135933Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64704
- 77632
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192629On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79608- 49571
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32528- 55517
- 57502
- 36484
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 33423
- 40417
- 16409
- 82398