Milloin tämä sekopäisyys oikein loppuu?
Miten voidaan noin tyhmää hullua päästää USAn presidentiksi?
Koko maailma kärsii tuon hullun ansiosta. 3€ maksaa kohta bensa.
Suomessa vain kumarretaan Herra SEKOPÄÄ Trumpin perään!
Miksi tuon hullun Trumpin annettiin aloittaa sota?
21
78
Vastaukset 21
- Anonyymi00001
Kuinka kauan Usassa kestetään tuon ADHD NUTCASE SEKOPÄÄ COLA JA SOLARIUM MIES Trumpin sekoilua?
Narsistinen pelle tuo on! - Anonyymi00002
Se lupas äänestäjille 5000 se on raha mikä puhuu!!!
- Anonyymi00004
Lupaa ja koheltaa, ja kun tulee tekojen aika, keksii kyllä syyn olla toteuttamatta lupausta,
tai sanoo, että maksakoot joku toinen,
Ovelaa, ovelaa! - Anonyymi00017
Ja tuo 5000 dollaria tulee amerikan verovaroista. Eli ensin amerikkalainen maksaa veroja 5000 dollaria usan valtiolle ja valtio jakaa sen takaisin veronmaksajalle.
Trumpin kannattajat ovat onnessaan kun saavat 5000. Tosin Trump unohtaa välivaalien jälkern mitä lupasi.
Aivan samalla lailla Suomessa toimitaan. Ihmiset vaativat ja ovat onnessaan verohelpotuksista jotka he maksavat verointa. Pöljiä täynnä koko kansa.
Kaikki tuet pitäisi leikata pois paitsi pakollinen minimi sosiaalituki. Tällöin jokainen voisi itse valita minne rahansa käyttää, nythän sen valinnan tekee valtio. Samalla lähtisi verovaroin kustannettavat byrokraatit tuottavasn työhön.
- Anonyymi00003
Saa fossiiliset maksaakin. USAssa saisi olla muutama taala per gallona veroa niin sutokanta järkevöityisi ja viisivat maksaa velkojaan.
- Anonyymi00005
Trump meinas ihan perus öljyryöstön tehdä mutta saveen meni ja nyt kärsitään, aina kun Jenkit säätää Lähi-Idässä niin Eurooppa maksaa jollakin tavalla....ihan aina. Jenkit pysyy vahvana vain jos petrodollari pysyy vahvana joten Kiinan kurittaminen öljyn kautta oli "hyvä idea" tai sitten ei.
- Anonyymi00006
Ihmettelen jenkkejä. Miksi eivät kiikuttaneet Trumpia selliin tai pehmustettuun hullujenhuoneeseen, pois virasta? Ja hullu Hegseth sotaministerinä, kaamea tapaus hänkin.
Tyhmä kansa mahdollistaa tyhmän ja hullun pressan.Mutta miten ihmeessä kukaan ei saa siellä mitään aikaan? Miksei järjestetä jatkuvia joukkokokoontumisia / mielenosoituksia / lakkoja ym. maga-hullutta vastaan? Kymmenet miljoonat ihmiset vastustavat tuon hallitukseksi kutsutun hullujenhuoneen toimia, mutta kukaan ei tee mitään.
- Anonyymi00007
Jenkeissä presidentillä on halutessaan likimain diktaattorin oikeudet.
- Anonyymi00014
Trump on käyttänyt valtaa yli valtaoikeuksiensa, koska Republikaanien senaattorit ja edustajahuoneen jäsenet ovat rähmällään Trumpin edessä ja kritiikittömästi hyväksyvät kaiken mitä hän tekee. Edustajainhuone ja senaatti ovat munattomia, koska tämän hetken rappeutuneessa Republikaanisessa puolueessa Trumpin pelko on (opportunistisen) viisauden alku.
- Anonyymi00008
Sitten kun suurvalta Yhdysvaltojen sotimiseen perustuva talousjärjestelmä muutetaan, vasta sitten sen toiminta voi muuttua.
Toistaiseksi se ei ole tapahtumassa.
Sen sijaan pieni Suomi voisi luopua roikkumisesta Yhdysvaltojen helmoissa ja ottaa takaisin jonkin verran itsenäisyyttään.
Suomi voisi kaäydä kauppaa Venäjän kanssa omaksi ja kansalaisten eduksi. Lännen vihaa ja kostoa ei tarvisi pelätä koska Venäjä on osoittautunut vahvemmaksi taloudeksi kuin EU ja länsikoalitio.
Venäjä, Kiina ja muut vapaat maat pystyisivät toimittamaan meille kaiken välttämättömän ja paljon edulisempaan hintaan.
Nykyisenllaisella johdolla tämä ei kuitenkaan ole mahdollista, joten Suomen kolonisointi lännen alaisuudessa näyttää vain etenevän.- Anonyymi00011
Vika on huonoissa päättäjissä.Jos eivät osaa pitää hyviä,turvallisia välejä naapurimaihin!
Oli sitten sota tai rauha. - Anonyymi00013
Suomi tekee bisnestä vain niiden maiden kanssa missä on MacDonalds, sori siitä. Terkuin hallitus
- Anonyymi00009
Trumb= Parasta mitä Mailmassa on tapahtunut!!!!!
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏- Anonyymi00015
Tipale kirjoitti:
Kuka on Trumb?
Se on osoitus yleissivistyksen tasosta.
- Anonyymi00010
Eurooppa,antaa terroristien,islamistien vallata ja määrätä?
Missä on Päättäjien järki??? - Anonyymi00012
Tämä on erinomainen kysymys! Ongelma ei ole hullu johtaja, vaan henkilöpalvonta johon häneen kohdistuu.
Trumpin suuruudenhulluudesta ja idioottimaisuuksista on puhuttu paljon, mutta vähemmälle on jäänyt se, että Trump pystyy tekemään kaikki idioottimaisuutensa VAIN koska muu republikaanien eliitti on rähmällään Trumpin edessä ja peesailee häntä kaikessa eikä kukaan uskalla kritisoida.
Diktaattorin syntyyn ei riitä että on sekopäisiä ja vallanhimoisia wanna-be diktaattoreita kuten Trump tia Hitler. Näiden lisäksi tarvitaan aina kyllin suuri opportunististen hännystelijöiden joukko. Nyt Trumpilla on sellainen. Kun hännystelijöitä on tarpeeksi, niin kynnys yksittäisille "järjen äänille" kasvaa, koska Trump kostaa toisinajattelijoille hännestylijäidensä tuella. Jos rohkeita olisi enemmän ja selkärangattomia pelkureita vähemmän, kynnys liittyä rohkeisiin alenisi.
Amerikassa Republikaaninen puolue on rapautunut Trumpin käsinukeksi ja tästä seuraa Trumpin jäkkeen kriisi vähintään Republikaanien sisällä, mutta todennäköisesti koko USA:n politiikassa. - Anonyymi00016
Tämä sotavyöry lähti herra Putinin päästä.
Putinin aloittaman Ukrainan sodan alkamisen jälkeen on tullut energiakriisiä, uhittelua ja asevarustelua jonne kaikkien rahat uppoavat. Kaikki tämä on yhden psykopaatin syy. Samaa jatkumoa on lähi idän soppa. - Anonyymi00018
Uskoisin, että Eurooppalaisillekin sopisi hyvin .....mikäli...
1. Iranissa olisi demokraattinen hallitus !
2. Iran ei uhkaisi Hormuzin salmen liikennettä !
3. Iran ei kehittäisi atomiaseita !
4. Iran ei nöyryyttäisi IAEA:n asiantuntijoita !
5. Iran ei uhkaisi Israelia eikä muita valtioita !
Eiks vaan ?? - Anonyymi00019
Nyt Trumppi on tekoälyn mielestä USA:n viisain presidentti.
TV1 uutiset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
- 113799
- 140725
- 37722
- 70637
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40619Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu166528- 31523
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58503Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46492Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 63465
- 69455
- 41446
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436- 45433
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0432Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74426- 35418
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59405