Fiksusti kommentoi, kun USA koettaa tehdä rauhansuunnitelmia niin EU torppaa ne ja aivopesee Zelen jatkamaan sotaa. Hullua, pähkähullua.
Vastaukset 33
- Anonyymi00001
Ei kukaan täysjärkinen usko jotain Lavrovia joka valehtelee AINA kaikesta. Pian Venäjän aloittaman hyökkäyssodan jälkeen Lavrov sanoi että emme ole hyökänneet Ukrainaan. Samaan aikaan kun Venäjän panssarikolonnat etenivät Ukrainassa.
- Anonyymi00007
Zele on rikollinen joka varastaa avustukset ja murhaa omaa kansaansa.
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Zele on rikollinen joka varastaa avustukset ja murhaa omaa kansaansa.
Sotarikolliset Ukrainan AZOV terroristit Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia ei Venäjä.
- Anonyymi00011
Anonyymi00008 kirjoitti:
Sotarikolliset Ukrainan AZOV terroristit Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia ei Venäjä.
Voivoi miten säälittävän surkeaa valehtelua putinaZi. Eikö aivokuollut öyhöttäjä millään kykene keksimään mitään parempaa?
- Anonyymi00013
Anonyymi00007 kirjoitti:
Zele on rikollinen joka varastaa avustukset ja murhaa omaa kansaansa.
Zelensky on arvostettu valtionjohtaja ja tervetullut vieras kaikkien sivistysmaiden kokouksiin, joissa vieraileekin ahkerasti. Fakta.
Putin on omaa kansaansa tapattava moraaliton roisto ja murhaaja, sekä etsintäkuulutettu sotarikollinen, joka on tervetullut vieras Pohjois-Koreaan. Fakta. - Anonyymi00015
Anonyymi00007 kirjoitti:
Zele on rikollinen joka varastaa avustukset ja murhaa omaa kansaansa.
Kusipään teksti.
- Anonyymi00038
Anonyymi00013 kirjoitti:
Zelensky on arvostettu valtionjohtaja ja tervetullut vieras kaikkien sivistysmaiden kokouksiin, joissa vieraileekin ahkerasti. Fakta.
Putin on omaa kansaansa tapattava moraaliton roisto ja murhaaja, sekä etsintäkuulutettu sotarikollinen, joka on tervetullut vieras Pohjois-Koreaan. Fakta.Pelle se on ja jota pyöritellään - pellenä.
- Anonyymi00041
Anonyymi00013 kirjoitti:
Zelensky on arvostettu valtionjohtaja ja tervetullut vieras kaikkien sivistysmaiden kokouksiin, joissa vieraileekin ahkerasti. Fakta.
Putin on omaa kansaansa tapattava moraaliton roisto ja murhaaja, sekä etsintäkuulutettu sotarikollinen, joka on tervetullut vieras Pohjois-Koreaan. Fakta.Tottahan herrat ovat hyvää pataa keskenään. Sehän kuuluu protokollaan hymyillä ja ottaa kuvia kun kansalaisten omalla työllään keräämät verorahat puhalletaan ulkomaille.
- Anonyymi00002
Lavrov on valehteleva idiootti ja paskanpuhuja. Mitään fiksua se patologinen valehtelija ei ole sanonut koskaan.
- Anonyymi00005
Se on kuule 189 cm korsto! - sä vaihdat äkkiä kadun toiselle puolelle , jos tuloo vastahan, näin on tosi...
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Se on kuule 189 cm korsto! - sä vaihdat äkkiä kadun toiselle puolelle , jos tuloo vastahan, näin on tosi...
Tuossa lienee perää.
- Anonyymi00016
Anonyymi00005 kirjoitti:
Se on kuule 189 cm korsto! - sä vaihdat äkkiä kadun toiselle puolelle , jos tuloo vastahan, näin on tosi...
Sehän on sitten melkein yhtä iso kuin minä. Toki vaihtaisin kadun toiselle puolelle sillä en haluaisi koskaan tavata niin vastenmielistä kaikesta valehtelevaa idioottia ja moraalitonta roistoa.
- Anonyymi00036
Anonyymi00005 kirjoitti:
Se on kuule 189 cm korsto! - sä vaihdat äkkiä kadun toiselle puolelle , jos tuloo vastahan, näin on tosi...
Lavrovia kun tempasee käkättimeen niin tippuu yhdestä laakista rojut housuissa.
- Anonyymi00037
Anonyymi00005 kirjoitti:
Se on kuule 189 cm korsto! - sä vaihdat äkkiä kadun toiselle puolelle , jos tuloo vastahan, näin on tosi...
Hahhah, pudotin yhden parimetrisen poliisimiehen nyrkiniskulla totaalisesti kanveesiin. Siis taju lähti häneltä siinä mittelössä.
Kairakettu
- Anonyymi00003
Venäjän tulisi nyt vain hyväksyä jäädytetyt rintamalinjat. Tai se tuhoutuu. Siitä se lähtee rauha syntymään. Eräs NATO:n korkea-arvoinen beligialaisupseeri kertoi Ukrainan sodan jatkuvan 2031 vuoteen saakka. Eurooppa ei siis ole luovuttamassa kun karhu on jo saatu ansaan.
- Anonyymi00004
Lavrov paniikissa tapasi saksan ulkoministerin suljettujen ovien takana.
- Anonyymi00006
Stubit ei halua rauhaa.
- Anonyymi00012
Tuo on totta joka sana, Stubb luottaa Ukrainan voittoon, meidän suomalaisten rahoilla.
- Anonyymi00017
Kaikki muut haluaisivat rauhaa paitsi Putin ja Venäjä. Kaikki muut ovat jatkuvasti vaatineet rauhaa ja rauhanneuvotteluja, jotka Putin on jatkuvasti tyrmännyt ja sanonut jatkavansa sotaa.
Rauha ei Putinia kiinnosta ja täsmälleen saman sanoi Lavrovkin.
https://www.verkkouutiset.fi/a/sergei-lavrov-venaja-ei-pysahdy-nykyiselle-rintamalinjalle/#3c8e8f60
- Anonyymi00014
Kun ihminen näyttää nassesedältä kuten Lavrov, niin sellainen se sitten on miltä näyttääkin.
Se on kyllä totta, että muun Euroopan kannalta on toki aina parempi, että mitä enenmmän ryssiä kuolee Ukrainan erikoisoperaatiossa. - Anonyymi00018
Lavrov totesi itse että Venäjä ei lopeta sotaa, eli ei halua rauhaa.
https://www.verkkouutiset.fi/a/sergei-lavrov-venaja-ei-pysahdy-nykyiselle-rintamalinjalle/#3c8e8f60
"Lavrov teki selväksi että Venäjä aikoo jatkaa sotilaallista painostusta."- Anonyymi00019
Se nyt on selvä, mutta Lavrovhan ei päätä mistään Venäjällä.
Nyt siellä Putin kuumeisesti bunkkerissaan miettii, että länsimaat paha kun tukee Ukrainaa. Mutta kun ne Ukrainan vahvuudet tulevat kuitenkin USAsta, tekoälysovellukset jotka löytävät Venäjän arimmat kohteet.
Venäjä häviää tämän sodan satavarmasti...
- Anonyymi00020
EU johtajat on vittunaamoja
- Anonyymi00029
Venäjän johtajat ovat sen sijaan valehtelijoita sekä terroristeja, heidät kaikki pitäisi teloittaa hirttämällä julkisesti kuten Saddam Hussein aikoinaan.
- Anonyymi00035
Mutta onneksi eivät ole moraalittomia barbaareja kuten venäläiset.
- Anonyymi00031
Euroopalla on paljon hampaankolossa joiden juurisyy on majailee Ukrainassa.
Koko rahalla kuritetaan - - Anonyymi00033
Miksei Putin lopeta aloittamaansa operaatiota siihen ei tarvitse edes neuvotella kuhnan poistuu toisen alueelta ja maksaa tekemänsä tuhot
- Anonyymi00034
Yhdysvalloissa jossa jotkut tahot ovat haastatelleet Lavrovin
ovat sitä mieltä että on ihan kunnollisen tuntuinen ja kokenut
maailmanpolitiikassa, samaa eivät itse asiassa sano kaikista
EU'n maiden edustajista.
Tämä on siis näkemys Yhdysvaltojen joidenkin toimittajien,
ovat toimittajia joidenka ohjelmia seurataan myös ulkomailla
sekä ovat toimittajia jotka saavat vastaavia haastatteluita
kun monien maiden toimittajat eivät saa mitään mahdollisuuksia
haastatteluihin kuten Suomen.
Ei tuolla Yhdysvaltojenkaan presidentti anna kaikille haastatteluita
oli presidenttinä kuka tahansa.
Eikä maailmalla Suomen asioita edes seurata Virossakaan
jossa puhutaan jopa melkein samaa kieltäkin,
että kun paljon haukutaan muita ihmisiä kaikkialla
eri maissa eri syistä niin mitä sitten itsellä on??
Täysin tuntemattomia ei tärkeitä sitä ja tätä! - Anonyymi00040
Venäjä tulee voittamaan tämän erikoisoperaation, ottaa tarvittavat suoja-alueet ja takuut ,siis etäisyyden lännen sosialisti demokraatteihin.eli EUnukki natseihin.
- Anonyymi00042
Nykyisellä etenemistahdilla se kestäisi vähintään 30 vuotta, eikä Putler Kalsarimyrkyttäjä elä enää niin pitkään.
Siinä vaiheesa kun yli 3 miljoonaa barbaariryzzää on kaatunut Ukrainassa eikä sodalle edelleenkään näy loppua alkaa kansa ja Putlerin omatkin kannattajat Venäjällä kysellä ikäviä.
- Anonyymi00043
Suomen pitää unohtaa muiden maiden sodat ja siinä sivussa koko EU.
- Anonyymi00044
Johdonmukaisesti venäjä ei ole tehnyt ensimmäistäkään rauhansuunitelmaa, eikä sellaiseen suostuisikaan.
Venäjä voisi yksinkertaisesti vetäytyä 300 km rajan taakse ja korvata aiheuttamansa tuhot. Siitä alkaisi kestävä rauha. Ja Venäjä haluaa rauhaa??
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741650- 201134
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321063Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu133871Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189806- 64684
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191607On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 48528
- 69510
- 55507
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32498- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28422- 40417
- 33413
- 16399
- 82398
- 37396