Olen valaistunut! Tässä Valossa näen Itseni, niin kuin Olen.
Millainen sitten olen? Olen niin kuin kaikki muutkin ihmiset maan päällä. Ei löydy minua huonompaa ihmistä, ei pahempaa. Olen aivan sellainen niin kuin muutkin. Sydämessäni asuu koko ihmiskunnan rappio, koko maailman "pahuus".
Mutta olen myös yhtä arvollinen ja arvokas kuin kaikkein arvossa pidetyimmät. Olen kirkas kuin kirkastettu ihmiskunta Jumalassa. Olen Yksi.
Olen Yksi liha, Yksi ruumis, Yksi sielu Yhden Hengen kautta.Olen koko Ihmiskunta! Häpeässä ja kunniassa. Kuolemassa ja Elämässä!
Minä Olen, ihan niin kuin Sinäkin? Ymmärrätkö?
Minä Olen Valaistunut!
ONE
5
787
Vastaukset
- tao
olet :>>Olen koko Ihmiskunta!>>
Mikset koko kosmos, mihin jäivät elävät ja kuolleet jumaluudet ja eläimet.- ONE
Sinäpä sen sanoit!
- Agent Smith
ONE kirjoitti:
Sinäpä sen sanoit!
Valaistuit siis lisää :D
Olen saanut kokea valaistumiseksi sanottua ilmiötä.
Kuin sipulin kuorintaa - poistaa ohuen siivun suvaitsematonta asennetta
Ellet pysy "kaidallla" tiellä, seuraava siivusi on edellistä ohuempi.
Kosmos säteilee parhaillaan hyvin vahvasti.
Parantavaa säteilyä.
Luulen, että sanovat sitä Jumalaksi.
Hyvä kirjoitus One!- William Shakespeare
Taidat olla valaistunut(mutta et kovin paljon, sillä et näy meidän tutkassa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671404
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40995Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20602Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563