Yrittäkää sivtotpasifistr ymmärtää

tuo teidän toimintanne ei pelasta maailmaa eikä tuo rauhaa maailmaan,eikä sillä estetä yhtäkään sotarikosta.

Toinen seikka mikä teidän tulee ymmärtää että rauha saadaan aikaan vasta sitten kun saatana on heitetty helvetin tuliseen järveen.
Sen jälkeen alkaa tuhatvuotinen rauhanvaltakunta.

Eri asia on pääsettekö sinne rauhan valtakuntaan.Omilla teoillaan sinne pääsyä ei voi ansaita.Sinne on ainoastaan yksi tie Jeesus Kristus.
Ja yksi toinen asia sitten siitä miten ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa.Paholainenhan on ollut jokaisessa sodassa lietsomassa sitä.
Vastapuoli on Kaikkivaltias Jumala ylistämällä Häntä ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa.

7

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ase-Aatami

      jumalaan. Uskon ihmisen tyhmyyteen ja heikkouteen.

    • Toisinajattelu

      "tuo teidän toimintanne ei pelasta maailmaa eikä tuo rauhaa maailmaan,eikä sillä estetä yhtäkään sotarikosta."

      Valitettavasti tulokset ovat turhan laihoja, mutta silti ei ole syytä luovuttaa, koskaan ei voi mitään tapahtua jos ei edes halua yrittää parantaa.

      "Eri asia on pääsettekö sinne rauhan valtakuntaan.Omilla teoillaan sinne pääsyä ei voi ansaita.Sinne on ainoastaan yksi tie Jeesus Kristus."

      Niin, usko Jeesuskeen, kunnioitus uskoa ja raamatun sanomaa kohtaan. Tämä riittää oman näkemykseni mukaan. Tosin nyt olenkin perinteinen suomalainen luterilainen :D

      "Ja yksi toinen asia sitten siitä miten ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa.Paholainenhan on ollut jokaisessa sodassa lietsomassa sitä."

      Käsittääkseni raamatussakaan ei puhuta että paholainen hallitsisi maailmaa. Tämä maailma on ihmisten tekemä ja vaikuttama, meille on annettu se vapaus ja valta, saamme ohjeita ja apua vain jos pyydämme.

      Ihminen ei osaa jostain syystä tehdä yhteistyötä kaikkien kanssa. Aina on vihollinen jota parempi pitää olla, aina pitää kilpailla. Tuntuu että vain alien invaasio voi ajaa koko ihmiskunnan tekemään yhteistyötä keskenään, invaasion estämiseksi.

      "Vastapuoli on Kaikkivaltias Jumala ylistämällä Häntä ärsytätte maailman suurinta sodanlietsojaa."

      Että pitäisi siis uskoa mihin tahansa muuhun kuin kristinuskoon?

      • "niin usko Jeesukseen,kunnioitus uskoa ja raamatun sanomaa kohtaan"
        Hyvä.Mutta mainitsen että Raamatussa sanotaan että ellei synny uudesti ei pääse taivasten valtakuntaan, myöskin tarvitsee tehdä parannus synnistäRakastaa Jumalaa yli kaiken koko sielusta,sydämestä,mielestä.
        Jumala täytyy olla tärkeysjärjestyksessä sijalla 1.
        "käsittääkseni raamatussakaan ei puhuta että paholainenhan hallitsisi maailmaa"
        Jeesus Kristus sanoi "minulle on annettu kaikki valta taivaassa ja maan päällä"
        Olet oikeassa vaikka paholainen lähettää ihmisen päähän ajatuksen tee näin se ei silti tarkoita että tarvitsisi tehdä.Ihmiset valittetavaa kyllä monesti toimivat niin.

        "että pitäisi uskoa mihin tahansa muuhun"
        Ei vaan juuri Kristinuskoon.Jos on oikeasti rauhanaktivisti silloin vihaa sotaa,ja koska vihaa sotaa niin on looginen ajatus että haluaisi ärsyttää maailman suurinta sodanlietsojaa.Vaikka sillä onkin valtaa jonkun verran niin Jeesus on mahtavampi ja kun olet Jeesuksessa olet voittajan puolella.
        Jos taas uskot muihin uskontoihin niin olet häviäjän puolella.Ja tässä kilpailussa ei tule hopeaa kakkossijalaisille.


    • kirjoittaa
      • ajattelinkin että koska joku esittää tuon LJH-computers-teorian.En sentään ole toimitusjohtaja ainakaan vielä.

        Ja kerrottakoon että tuon firman kanssa minulla ei ole muuta yhteistä kuin että olemme samassa maassa ja käytämme samoja kirjaimia.
        Eli jos joku ajattelee että nyt tulee L.J.H:lle roskapostia ja lähettää sinne niin menee kyllä väärälle miehelle/naiselle.


    • ..Jumalalla on 'taivaallisia sotajoukkoja'.
      Taisi olla jouluevankeliumissa.
      Jumalan esimerkkiä tässä vaan seurataan, armeijaa ylläpidettäessä.

      • ota koppi.

        Jes! Saatiin tällekin alueelle viralline jumalansanan-julistaja.

        Tervetuloa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      559
      1898
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      91
      920
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      917
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      816
    5. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      747
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      739
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      68
      705
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      658
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe