Teuvo Hakkarainen "Valtakunnanjohtajaksi"?

Uusi H-linja nousee!

Teuvo Hakkarainen soveltuisi mainiosti uudeksi "Valtakunnanjohtajaksi" eli kansallismielisen Liikkeen ykköshahmoksi. Teuvo on aito kansan kieltä puhuva kansanmies, ei mikään akateeminen elitisti jonka pitkäpiimäisestä, latinankielisiä lainasanoja pursuavasta saivarteluista ei saa mitään selvää. Teuvon puheita ymmärtää sekin osa Suomen kansasta, jonka ÄO on kaksinumeroinen (eli yli puolet väestöstä). Miten muuten suuret joukot saadaan kannattamaan Liikkeen tavoitteita?

Teuvolla on kokemusta menestyvästä liiketoiminnasta. Hän ei ole suomalaista yhteiskuntaa kuormittava loiseläjä vaan kansallisen vaurauden rakentaja. Teuvo tietää, miten talouden rattaat pidetään pyörimässä.

Teuvo on sataprosenttinen hetero, mitä ei suinkaan voi sanoa kaikista kansallismielisen Liikkeen veteraaneista ja aktivisteista.

Teuvo on kristitty, niin kuin suurin osa suomalaisista edelleen, ja lisäksi kuuluu kristilliseen suuntaukseen, jolla on hyvät suhteet Israeliin ja kansainväliseen juutalaisuuteen. Se on tärkeää kun etsitään tukea Suomen islamisaation pysäyttämiselle. Vihollisen vihollinen on ystävä, vaikka kansallismielisten natsiajan asenteiden vangiksi jäänyt antisemitistisiipi ei sitä pystykään myöntämään. Hankamäen ja Halla-ahon anti-jihadistinen "H-linja" ei ollut realistinen strategia. Paljon parempi ajatus on kansallismielisyyden ja sionismin yhteisrintama muslimeja vastaan.

Teuvo Hakkaraisen (tai James Hirvisaaren) kaltaiset kansantribuunit ovat saaneet tämän vuoden vaalien myötä aikaan paljon enemmän kuin keskenään riitelevät nationalistiryhmittymät ja -kuppikunnat ovat saavuttaneet vuosikymmeniin. Populismin aika on nyt. Tie massojen sydämeen on avattu.

6

135

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EläköönHuuto2

      Kolminkertainen eläköönhuuto ja vitunmoinen SIIGHAIL!

      Sori, siis, ei nyt mitään natsi-siighail-öyhötyksiä, vaan pelkkä ELÄKÖÖNHUUTO!!

      • Go, Hakkarainen, go!

        Hakkarainen on jälleen näyttänyt toteen Halla-ahon ensimmäisenä perussuomalaisena keksimän periaatteen: mitä kovemmat puheet, sitä kovempi kannatus. Tuhannet suomalaiset puolustavat netissä Hakkaraista sen sijaan että kääntäisivät Teuvolle selkänsä niin kuin pelkuri Timo Soini. Hakkarainen pääsee vielä pitkälle. Timpan housut tutisevat. Joko Halla-ahosta tai Hakkaraisesta tulee pian perussuomalaisten uusi puheenjohtaja.


    • Kansan ääni jyrisee

      Voi vain kuvitella, miten kateellinen Mäenpään täytyy olla Hakkaraiselle ja Halla-aholle, jotka nyt yhdessä eduskunnassa laittavat maahanmuuton kuriin ja saavat kunnian Suomen pelastamisesta. Mäenpää pilasi mahdollisuutensa. Häneltä kun puuttui kokonaan Hakkaraisen kaltainen henkilökohtainen karisma ja taito vakuuttaa suuret joukot.

    • Hakkarais-SA

      SUOMEN NEEKERILUKKO NUMERO YKSI, ei enempää tai vähempää kuin Teuvo Hakkarainen!

      • Koko kansan Teuvo

        Perussuomalaisten kannattaisi tehdä Hakkaraisesta eli suomalaisten uudesta arvojohtajasta presidenttiehdokas, nyt kun punainen Tavja joutuu luopumaan suojatyöpaikastaan. Eikö nimittäin Soinia tarvita enemmänkin pääministeriksi kuin presideniksi? Tai no, jos Soini uupuu, antaa Halla-ahon yrittää.

        Kuvitelkaa Hakkarainen edustamassa Suomea maailmalla, tai presidentinlinnassa diplomaatteja vastaanottamassa vitjat kaulassa. Saisivatpa ulkomaanpellet nähdä, että suomalaisilla on sentään vielä sisua ja omanarvontuntoa jäljellä.


      • Teuvon sotahuuto
        Koko kansan Teuvo kirjoitti:

        Perussuomalaisten kannattaisi tehdä Hakkaraisesta eli suomalaisten uudesta arvojohtajasta presidenttiehdokas, nyt kun punainen Tavja joutuu luopumaan suojatyöpaikastaan. Eikö nimittäin Soinia tarvita enemmänkin pääministeriksi kuin presideniksi? Tai no, jos Soini uupuu, antaa Halla-ahon yrittää.

        Kuvitelkaa Hakkarainen edustamassa Suomea maailmalla, tai presidentinlinnassa diplomaatteja vastaanottamassa vitjat kaulassa. Saisivatpa ulkomaanpellet nähdä, että suomalaisilla on sentään vielä sisua ja omanarvontuntoa jäljellä.

        Uliuliuliuliuli!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1124
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      31
      1062
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      132
      865
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      588
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe