Mitä uroshyttyset tekevät?

Tri.Sorbus-Nappo

Juovatko sohvalla ämmiensä kuppaamia bloodi meerejä?

11

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulisin että uroshyttyset tekevät hyttysiä.

      • Tri.Sorbus-Nappo

        Ei ne knussi, ei niillä ole mulukkua. Kokoomuslaisia ovat.


      • Tri.Sorbus-Nappo kirjoitti:

        Ei ne knussi, ei niillä ole mulukkua. Kokoomuslaisia ovat.

        Tässä katsannossa uroshyttyset on demareita. Demarit ei juurikaan lisäänny luonnossa: Sorsalla (siis Kalevilla) ei ollut lapsia ollenkaan, ei liioin Erkki Tuomiojalla eikä Jutta Urpilaisella. Koivistoillakin vain yksi ja Halosella yksi, lapsenlapsia ei kummallakaan. Koivisto oli lapsentekoiässä ollessaan työväenpankin johtaja ja Halonen juristina SAK:ssa; eivät siis varsinaisia demaripoliitikkoja.

        Sukupuolivietti näyttää sublimoituvan demariaatteen paloksi näillä Valituilla.


    • enime
    • kuhnuri?

      Luitko?
      Löytyy tuosta hyönteismaailmasta?

      - Naaraat tarvitsevat nisäkkään tai linnun verta munatuotantoa varten.
      - Koiraat syövät kirvojen mesikastetta ja käyvät kukissa.

      _Eli ei ole samalla lailla Kuhnureita, kuin mehiläisillä...

      • Tri.Sorbus-Nappo

        Kusipäitä ne ovat. Saatana lentäviä kokoomuslaisia kupparihuaria!


    • Sohvapottuja kai

      Net ovat ns norkoilijoita, samoja joita tapaa kauppakeskuksissa päivästä toiseen... ei net tee mitään.

      Toisaalta en ole huomannut haittaa naarashyttysistäkään vaikka käyvätkin kuppaamassa verta jatkuvasti. Olen kai jotenkin immuuni koko hyttysille, en tunne pistoja eikä ihoon jää mitään jälkiä. Ainoastaan jos rynnivät silmien ympärille häädän enimmät pois.

      Mutta kertokaapa mitä ovat ne pienet kärpäset joita alkoi esiintyä touko-kesäkuunvaihteessa? Tuskin niitä kaupungeissa on mutta täällä maaseudulla ei tarvitse pitkään tehdä työtä missä tahansa ulkosalla kun kohta pyörii ympärillä lähes läpinäkymätön joukkio noita noin puolen taviskärpäsen kokoisia itikoita. Mäkäräisiä net ei ole enkä ole niihin muina vuosina törmännyt mahtavan sankkoina joukkoina. Net ei pure eikä pistä mutta pyrkivät nenään, korviin ja silmiin. Ohofista net ei välitä mitään. Rehit 50 vuotta olen mailla elänyt mutta ekaakertaa tänä kesänä olen törmännyt tähän lajiin... ainakin sen valtavaan määrään.

      • Tri.Sorbus-Nappo

        Set nyt saatana puuttuisi että olisivat RKP läisiä homosteluhyttysiä aitsia levittämässä perkele!


      • Tri.Sorbus-Nappo

        Net ovat wanna-be kokkare persekärpäsiä. Helsingin alueella yleisiä.


      • PA kollinen
        Tri.Sorbus-Nappo kirjoitti:

        Net ovat wanna-be kokkare persekärpäsiä. Helsingin alueella yleisiä.

        Turun seudullakin joskus tavattu.


    • homostelevat

      Tökkivät piikeillään toisiaan päivät pitkät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1392
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe