Sekoaako naiset

lopullisesti

Nyt ne vaatii oikeutta "vaihtaa sukupuolta" ja silti synnyttää. Minusta koko sukupuolenvaihto on naurettavaa, korvienväli siinä pitäisi laittaa kuntoon, mutta mitä tuo nyt sitten on. Jos kerran haluaa mieheksi, niin ei silloin kuulu haluta synnyttää. Streilointi pitäisi tehdä ensimmäiseksi, ettei nuo sekopäät vaaranna lapsenkin terveyttä hormonihoidoillaan.

Tuollaiset martta octoberit pitäisi sulkea mielisairaalaan loppuiäkseen ja jos setakin tälläistä ajaa, niin joutaisi nekin kuskata vaikka Iraniin ajamaan oikeuksiaan.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012013015142766_uu.shtml
"Peruspalveluministeri Maria Guzenina-Richardsonin erityisavustaja ajoi miesten synnytyksen mahdollistavaa translakiuudistusta hänen tietämättään.

Iltalehti uutisoi tänään sosiaali- ja terveysministeriössä puntaroidusta translakiuudistuksesta. Siinä laista poistettaisiin pykälä, joka edellyttää sukupuoltaan vaihtavan henkilön sterilointia. Käytännössä muutos takaisi mieheksi sukupuoltaan vaihtaneille henkilöille mahdollisuuden synnyttää.

- Tällä päivämäärällä erityisavustajani on päättänyt erota. Kävimme äsken hyvin vakavan keskustelun tästä aiheesta ja hän ymmärsi, että hän on toiminut väärin, Guzenina-Richardson sanoi aamupäivällä."

Onneksi ministeri ymmärsi erottaa melisairaan idiootin. Onkohan tuo asia haavistonkin tavoitelistalla.

0

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä mietit juuri nyt?

        🤔
        Ikävä
        89
        1017
      2. Aurinkoni...

        On ikävä sua ❤️
        Ikävä
        55
        722
      3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

        https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
        Savonlinna
        35
        604
      4. Ei näytä hyvältä

        Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
        Ähtäri
        39
        536
      5. On ikävä sua

        Muru.
        Ikävä
        31
        469
      6. Älä itke rakas.

        Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
        Ikävä
        48
        458
      7. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

        Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
        Ikävä
        34
        447
      8. Jos vielä toivot...mies...

        Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
        Ikävä
        41
        429
      9. Olet hurmaava

        Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
        Ikävä
        14
        421
      10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

        Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
        Kemijärvi
        25
        418
      Aihe