keskiyö

ihmetystä

Meillä on "mietintätauko" parisuhteessa. Onkohan mieheni rehellinen minulle? Haluaisiko hän tulla kotiin? Miten yhteinen tulevaisuus?

3

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      koti on sinulle liikkuva käsitys näinä aikoina. aivan kuin etsisitä sitä monesta paikasta tietämättä, missä koti oikeasti on.
      näen teidän nuorina ja voimakkaina ihmisinä. teidän välillänne on tuo tyhjä koti.

      ja koti tulee muuttumaan, siitä tulee kalliimpi ja hienompi kuin aikaisemmin. mutta siihen uuteen kotiin liittyy myös jonkinlaista loppumista tai luopumista. se voisi tarkoittaa vaikka sitä, että ne, jotka tähän uuteen kotiin muuttavat, päästävät vanhat tapansa irti ja kiinnittyvät tähän kotiin uusin tavoin. tämä on siis pelkästään hyvä tilanne.

      kuulehan, näen kahdet häät. toiset ovat sinun ja miehesi, toiset nuoremman miehen. ja molemmissa on onnea!

      t. Keskiyö

      • ihmetystä

        Kiitos!

        Me olemme naimisissa olleet jo jonkun vuoden.

        Näetkö onko mieheni rehellinen minulle?


    • Hei

      minun mielestäni tämä asiaa oikenee ja sujuu hyvin. en näe rehellisyyttä, enkä valheita.
      mutta näen myös lapsen tuomassa lahjaa teille.
      tämän liiton yläpuolella lentelee kyyhkysiä, jotka ovat rauhan ja rakkauden symboli.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      173
      1174
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      45
      619
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      301
      554
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      223
      532
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      514
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe