Vain jokaisen katse ja usko kiinnittyneenä Jeesukseen

Poistukaa kiitos

Kristukseen, me voimme rakentua ja tulla ravituiksi.

Tätä yhteyttä ei ole nyt, vain muutama Jeesuksen seuraaja meitä on panettelijoiden runsaassa täysin hedelmättömässä joukossa.

3

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvästi kiitos

      Usko on Jumalan lahja, sitä ei voi kenellekään antaa. Joka meinaa pelastua taivaaseen hänen on tyhjänä tultava armoistuimen Jeesuksen eteen, anomaan armoa ja syntiensä anteeksiantmusta.

      Kun tällaista tarvetta ei omalla kohdalla ole ja kaikki parannuksen sanakin hylätään herjaten ja pilkaten, silloin on oikea aika nostaa kytkintä ja pysyä poissa uskovien palstoilta kokonaan.

      Täältä löuytyy omia tarpeita ja kiinnostuksen kohteita varten palstat kaikille.

    • "silloin on oikea aika nostaa kytkintä ja pysyä poissa uskovien palstoilta kokonaan."

      Miten monta kertaa sinulle on kerrottava, että tämä ei ole mikään uskovaisten palsta? Palstan kuvauksessa lukee "keskustele lestadiolaisuudesta". Voiko mielestäsi lestadiolaisuudesta keskustella vain lestadkolainen?

    • su***

      Ratkaisu olisi, että ne lestadiolaiset jotka eivät hyväksy tällä palstalla lestadiolaisuudesta kirjottelua, puolesta tai vastaan, perustettakoon heille oma keskeinen palsta, johon ei pääse kuin kirjautumisella salasanalla. Varmaan lestadiolaisuuden arvostelija joukko vähenisi, ja lestadiolasuuteen kokonaan syventyneet saisivat kiitellä toisiaan hyvyydestään ja puhtaudestaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      93
      1071
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      742
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      614
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      490
    6. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      482
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      441
    10. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      434
    Aihe