Susi- ei vaan kusijengi

Susianalyytikko

Suorastaan häpeällistä käyttää niinkin uljaan eläimen logoa kuin Susi jossain Suomen korisjoukkueen lempinimessä. Tänään tulee turpiin niin että korvissa helisee pimpelipompelikellot. Kun kerran kuset housussa jo valmiiksi lähdetään pelaamaan, niin eikö vaan puhuta tästä lähtien kusijengistä eikä susijengistä? Ulvokoot vaan ja märiskööt tappiota sitten pukukopissa, heh heh.

15

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisään tähän vielä, jotta siinäkin mielessä on tyhmää käyttää susi-etuliitettä, koska susi on mahtava eläin ja koripallo on ihan tyhjänpäiväinen ja turha urheilulaji. Vaikka se on USA:ssa hyvinkin suosittu, niin tämä kertoo vaan siitä, kuinka tyhmiä amerikkalaiset keskimäärin ovat. Ja sellainen suomalainen se vasta tyhmien tyhmä on, joka ulvoo maailmalla koristurnauksissa susinaamari naamallaan. Tuommoselle sopisi pellepuku ja potku perseelle paljon paremmin.

      • ammuttu susi

        Koripallo on ylipitkien miesten friikkisirkus.


    • Heh heh, minähän sanoin, jotta turpiin tulee ja tosi rajusti (114-55). Kuka oli taas oikeassa? Kannattiko ulvoa katsomossa tyhmä susinaamari naamallansa? Häpäisitte vaan itsenne ja koko Suomen tuommosella käytöksellä. Samalla häpäisitte tuon uljaan metsän eläimen, raatelijasuden. Susi raatelee, eikä kuset housussa vingu ja vikise. Heh heh, kusijengi, kusijengi, kusijengi......

    • dongger

      Lampaita pikemminkin ! Surkea esitys.

    • Faktaa.

      Usalaiset pitivät Suomen sudenpenikoita pilkkanaan. Ero taidoissa oli kuin yöllä ja päivällä. Suomi on heittopussi kisoissa, kun vastaaan asettuu todellinen koripallomaa, kuten Usa.

      • Mini 03:n isä

        Eiköhän katsota C-lohkot matsit ensin. Annetaan susijengille sitten arvosana.

        Oma veikkaukseni on lohkon 3.
        Ja sitten on vastassa D-lohkon 2.


      • Mietihän nyt. Minä kyseenalaistin susiteeman tässä yhteydessä. Mustat lerppahuuliapinat pyörittelevät mennen tullen pohjosen poikia. Sitten ollaan olevinaan jokin raateleva susilauma. Sehän tässä vielä puuttuisi, jos oltaisiin koskettu Karhuun. Sehän vasta ylväs ja uljas eläin onkin.

        Pelatkoon ja pyöritelkööt palloa miten huvittaa, mutta älkööt sotkeko sutta ja karhua hupijuttuihin. Pitäis vissiin "sudenpennulla" opetella oikeasti jotain pallosta, jotta eivät olisi olisi niin lapsellisia. Esimerkiksi voisivat pohtia, jotta miten johdetaan pallon pinta-alan ja tilavuuden kaavat. Koripallokin on pallo, ja sinä olet varsinainen pallopää, jos et ymmärrä pallosta ja luonnosta yhtään mitään.

        Ja meneehän se pallo sinne koriin, jos sen survoo sinne. Ihan sama, kuinka suuri apina sitä yrittää estää. Jos pukkaa kuulaa yli 20 metriä, niin isokin pallo menee vaikka kuinka pienestä reiästä, kun vaan survoo. Siksipä nämä sudenpennut pitäisikin ahtaa kuularinkiin miettimään syntyjä syviä, eikä antaa mölytä maailmalle, kuinka vapaita ja hienoja susieläimiä he ovat. Rahkeet jos ei riitä raatelemiseen ja oikeaan ulvomiseen.


      • zzzzzzzzz

        Minusta koripallo on hieno laji ja muutenkin mukavaa et suomessa seurataan muitakin lajeja kuin perse pystyssä vippailevia jääjuntteja tai geeli tukkaisia potkuilu pallo poikia.


    • Heh heh, "Minusta koripallo on hieno laji"

      Tällä nyt ei paljon ole painoarvoa. Opettele poika pukkaamaan edes 16 metriä miesten kuulaa ja tule sitten puhumaan jotain urheilusta. Tuo on minusta vähimmäisvaatimus niin kusijengin kuin muittenkin osalta, itse näin yli kakskymppisen pukanneena totean.

      • dokementtia

        Missä ja milloin oot pukannut?


      • zzzzzzzzz

        Hah hah hah hah..


    • Taas pieksi rastatukat ja kaikenmaailman sekasikiöt ja huumeitten polttajat suomipoikaa. Dominikaani-luonnonlapset osoittivat olevansa suomilölleröihin verrattuna ihan eri planeetalta. Pankaa jo hyvän tähden ne susinaamarit pois pukekaa ittenne värikkäisiin pelletamineisiin.

    • VP?

      Kusijengi auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, kusijengi auuuuuuuuuuuuuuuuuu siis ei vittu mitä paskaa taas.

    • Susiksi meni

      Osuva nimi: susijengi. Susi mikä susi.

      • etsilleen

        Ei vaan wolf-pack muuttui hetkessä puudeli-poppooksi - hetkessä pehmeiksi ja yleisö myös - aluksi jenkitkin olivat ihmeissään, että mitä nämä ihmiset ovat ja lopussa - no kuulkaa heitä itseään - siis missä.

        Jotenkin huvittaa tämä suomalaisten joukkueiden hypetys - uskokaa minua, suomalaiset joukkueet eivät koskaan tule menestymään korkeimmalla tasolla, koska suomalaiset ovat aina yksilö-suorittajia ja piste.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      690
      2698
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      31
      1356
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1254
    4. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      112
      1215
    5. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      47
      1158
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1025
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      112
      953
    8. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      105
      949
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      779
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      761
    Aihe