Media uutisoi, että TORNION kautta tulijoiden määrä on laskenut selvästi. Kuulemma "vain" 150 tulijaa on päivässä!? No eihän se tee, kuin 50 000 mamua vuodessa eli Vaasan kokoinen kaupunki pitää veronmaksajien rahoilla rakentaa ja ylläpitää JOKA vuosi! Siis VAIN Tornion kautta tulijoiden osalta!
Mutta taaskaan ei missään kerrota tulijoiden kokonaismäärää, vaikka se varmasti nykyään tiedetään melko tarkasti? Nimittäin jo aiemmin on tullut ilmi, että ainakin puolet mamuista tulevat muualta kuin Tornion kautta maahan. Ja pakkasten tultua osuus on vain lisääntynyt!
Kyse ei voi olla mistään muusta, kuin tarkoituksellisesta salailusta eli sensuurista. Kansa pidetään pimennossa, jotta se pysyisi rauhallisena. Häpeä media!
Missä viipyvät TARKAT luvut tulijamääristä!?
14
88
Vastaukset
- sensuurimentaliteetti
Eihän mahantulijoiden päivittäinen määrä ole mitään salaista viranomaistietoa? Kyllä ainakin media edustajien ja poliitikkojen pitäisivät saada tarkkaa tietoa.
Miksi mikään taho tai henkilö ei kysy ja jaa tietoa kansalaisille? Pelottavinta on tämä outo yksimielisyys tiedon pimityksen suhteen!No ehkä siksi jokaisen maahantuloa ei erikseen kerrota, koska Suomella on suurempiakin ongelmia.
- rotterdamilainen
Erasmus kirjoitti:
No ehkä siksi jokaisen maahantuloa ei erikseen kerrota, koska Suomella on suurempiakin ongelmia.
Tarkoita varmaan keinotekoista kaksikielisyyttämme ja pakkoruotsitusta? ;-)
Pölhösuvakki on taas täysin pihalla. Mamuaalto on varmasti suurin ja ennen kaikkea akuutein ongelma. Aiheellisesti sen on sanottu olevan suurin maan kokema kriisi sitten sotien!
Vain idiootti tai maan etuja vastustava luopio kehtaa väittää muuta... rotterdamilainen kirjoitti:
Tarkoita varmaan keinotekoista kaksikielisyyttämme ja pakkoruotsitusta? ;-)
Pölhösuvakki on taas täysin pihalla. Mamuaalto on varmasti suurin ja ennen kaikkea akuutein ongelma. Aiheellisesti sen on sanottu olevan suurin maan kokema kriisi sitten sotien!
Vain idiootti tai maan etuja vastustava luopio kehtaa väittää muuta...Paljon suurempi ongelma kuin pakolaiset on valtionvelan kasvu. Työttömyys on suuri ongelma.
- Kuka_Tietää
Onko tavallisen kansalaisen mahdollisuus saada tietoa tulijamääristä?
Luulisi "modernin kansslaisyhteiskunnan" sallivan sen? - AllahSnackbar
Mamut ovat siirtyneet tulemaan suoraan laivoilla Puolasta, Tanskasta ja Ruotsista suomeen. Siis salakuljettajien veneillä.
Poliisi on hyvin tietoin, mutta ei ehdi puuttumaan kun pitää etsiä valkohuppuisia mopoilijoita.
Myös venäjältä on aukeamassa uusi reitti.
Ensi keväänä kun pakkaset hellittävät alkaa massaliike Venäjän junilla suoraan Pietarista Suomen rajalle. Samalla junalla kuin tuo meidän eläkeongelman ratkaissut ja yhteiskuntaa rikastanut somaliyhdyskunta tuli. - Faktaon
Halutaan antaa se kuva että yhden päivän pienempi tulijaluku on nyt muka vakio. Todellinen tulijaluku tullaan salaamaan ja mitään kattavia tilastoja ei tehdä.
- PS-herätys
Luulisi Perusuomalaisten saavan tarkat tiedot Orpolta, koska ovat samassa hallituksessa? Ja sitten vois julkaista ne omassa puoluelehdessään.
Nyt kannattaisi PS:n herätä, koska se ajaisi vain puolueen etua ilmoittaa tulijoiden kokonaismäärä.- 14-13
Kyllä siellä Sipilä määrää mitä perussuomalaiset saavat puolueena tuoda julkisuuteen.
- Tänään1300liika
Suomalaisia rauhoitellaan hautaamalla faktat. Maahantulijoiden määrä, rikokset ja kustannukset ovat kaikki helposti selvitettäviä asioita, joista kansalla on oikeus saada tieto. Mutta nykyisin kansan oikeuksia tärkeämpää on että suomi näyttää suvaitsevalta ja poliittisesti korrektilta. Maksakoon mitä maksaa, kansa kyllä maksaa.
- Kummatouhua
Aivan niin, tietoa määristä saatava ihan faktana, eikä mitään pimittämisiä.
- VaatikaaTietoa
Vaatikaa tietoa! Ottakaa yhteyttä kansanedustajiin ja puolueisiin. Meillä täytyy olla oikeus tietää. Eihän valtion velkakaan ole mitään salaista tietoa!
- Taustatietoooo
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1444694649361.html
Maahanmuutto hallitsematonta - TuliVihdoinkinLukuja
Ilta-Sanomissa ilmoitettiin tarkka luku. Viranomaisten mukaan tulijoita tänä vuonna olisi hieman vajaat 22 000. Siis turvapaikan hakijoita. Tunnetusti kaikkihan ei edes hae turvapaikkaa.
Päivittäinen tulijoiden luku on olut viime päivinä n.150 ja eilen jäätiin kuulemma "vain" 130, mikä olisi ennätysalhainen luku. MUTTA kyse oli VAIN Tornion kautta tulleista mamuista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14511292Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15710381- 278063
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h2056639Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.555808- 935325
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584503Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314296Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814152Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1403698