Romuautoilla täyshoitoon Suomeen

Pohjoinenkalifaatti

16

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomen_viranomaisille

      nauretaan ympäri maailmaa.

    • rellestäjät

      Hätä kyllä keinot keksii

      • Nyt pitää perustaa romujen murskaus pisteitä rajalle noita romuautoja varten.
        Kuka kerkiää saada starttirahaa tuolle yritykselle ? Että silleen.


    • palautetaanvenäjälle

      Venäjältä tulleet pakolaiset ovat saaneet kaikki suoraan sen käännytyspäätöksen koska heillä on jo ollut turvallinen maa missä olla. Romuautolla tuleminen ei muuta sitä, että niille jokaiselle tulijalle annetaan kielteinen turvapaikkapäätös ja palautetaan Venäjälle.

      • kauanko_saavat_olla

        Mutta saavatko he sitä ennen majailla Suomessa täysihoidossa vuoden ja ehkä hävitä sieltä jonnekin sinä aikana (pientä keikkaa)? Vai voiko heidät pikakäännyttää esim. jo puolessa vuodessa tai jopa muutamassa kuukaudessa?


      • Vuonna 2014 saapui 295 venäläistä turvapaikanhakijaa. Kielteisen päätöksen sai 171. Venäläiset olivat toiseksi suurin turvapaikanhakijaryhmä Irakin jälkeen. Tänä vuonna hakijoita marraskuun loppuun mennessä on ollut 166.


      • kahdeksanpäivää
        kauanko_saavat_olla kirjoitti:

        Mutta saavatko he sitä ennen majailla Suomessa täysihoidossa vuoden ja ehkä hävitä sieltä jonnekin sinä aikana (pientä keikkaa)? Vai voiko heidät pikakäännyttää esim. jo puolessa vuodessa tai jopa muutamassa kuukaudessa?

        Nopeimmillaan Venäjältä tullut pakolainen palautetaan 8 päivässä takaisin nopeutetun karkoitusmenettelyn avulla.


    • ammutaan_apinat

      banaanit säästyy älykkäämmille.

    • takaisin_vaan

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1451360749593.html
      "Rajavartiosto: Emme yrittäneetkään peitellä pyöräkiellon oikeaa pääsyytä – ”Kyllä harmittaa”"

      "Venäjältä tulleille jo yli 50 kielteistä päätöstä
      Maahanmuuttovirasto käsittelee Venäjältä Suomeen tulleiden turvapaikanhakijoiden anomuksia parhaillaan niin sanotussa nopeutetussa menettelyssä.

      Venäjältä tulleiden turvapaikanhakijoiden hakemuksista 48 on jo todettu ilmeisen perusteettomiksi, mikä tarkoittaa sitä, että hakijat voidaan käännyttää pois maasta kahdeksan päivän kuluttua siitä, kun he ovat saaneet tiedon kielteisestä päätöksestä. Heille määrätään samassa yhteydessä myös maahantulokielto Schengen-alueelle.

      Seitsemän Venäjältä tullutta turvapaikanhakijaa on puolestaan saanut niin sanotun normaalin kielteisen päätöksen, eli heidän poistamisensa Suomesta on mahdollista vasta pidemmän toimeenpano- ja valitusmenettelyn jälkeen.

      Suomi pyrkii palauttamaan Venäjän kautta tulleet ensisijaisesti Venäjälle, sillä useilla hakijoilla on ollut Venäjälle voimassa oleva viisumi tai oleskelulupa. Poliisihallituksen mukaan Venäjä on myös ottanut takaisin palautettavia henkilöitä vastaan ilman ongelmia."

    • Nyt_tarkkana

      Eräs pikku juttu tuossa autolla tulossa. Jos paperiton henkilö ajaa auton yli rajan suomen puolelle syyllistyy hän ajo-oikeudetta ajoon ja siitä on tultava sama rangaistus kuin suomalaisellekkin. Ellei tule on välittömästi tehtävä valitus euroopan ihmisoikeus komissiolle, miksi suomen viranomaiset syyllisty syrjintään suomalaisia kohtaan, Ja jos näistä ei ole tehty rangaistusvaatimusta, niin mitään sakkoja ei kannata suomalaistenkaan maksaa, koska ne kumoutuvat ihmisoikeuskomissiossa.

      • Se " Suojaväri " suojaa Suomen rikoslailta tehokkaasti noita mamuja. Että silleen.


      • kuinka_pulma_ratkaistaan

        Ja entä jos koko auto on täynnä 14-vuotiaiksi tekeytyviä irakilaisia?


      • 10-2

        Vedähän vähän henkeä, ettet tukehdu räkään. Kun Suomen puolella tarkastetaan auton kunto, niin kyllä sama tehdään myös kuljettajalle. Ei tänne kännissä, eikä ilman kortti rangaistuksetta autolla tulla.


    • mahdoton_yhtälö

      Luulisi, että eläminen muiden piikkiin halveksittuna, ikuisesti työttömänä luuserina ei kiinnostaisi. Puskissa kyykkiminen näin talvella syö miestä ja uhkana myös isänmaallisten partiot. Pienet sukuelimet omaavilla kamelin taluttajilla ei suurta toivoa isoisiin vehkeisiin tottuneille suomalaisten blondien suhteen.

    • lastenleikkiä

      Miten vitussa 14-vuotiaat paperittomat ajelevat autoilla Suomeen?

    • Jarihervo

      Ympäristöonglma nuo romuautotja ne lisääntyy hurjaa vauhtia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1094
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      609
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      606
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      68
      567
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      95
      552
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      44
      493
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe