Vielä ehtii erota kirkosta ennen vuodenloppua ja näin välttää ensivuoden kirkollisvero.
Muistakaa erota kirkosta ennen vuodenloppua
6
59
Vastaukset
- ErotkaaHeti
Erotkaa Suomen ev. lut. muslimiseurakunnista ja HETI !!
Joutuu rapparipiispat ja rappari/juoppopapit pikkuhuljaa KILOMETRITEHTAALLE !! - eiMitäänSyytäOlla
Kuka saatana siellä yleensä on vielä jäsenenä. Tätä ihmetellyt jo ainakin 30 vuotta.
- voimyösliittyä
Kirkkoon liittyy tänä vuonna n. 17 000 jäsentä. Ja ehkä eroaa vain n. 40 000. Buumi menossa ohi ja kirkko taasen osa yhteiskuntaa ja ihmisten elämää. Siihen halutaan kuula ja sen parissa käydä läpi erilaiset elämänvaiheet.
- FollowerOfChrist
Kirkko on osana yhteiskuntaa mutta SEURAKUNTA L. Kristuksen ruumis ei kuulu maailmaan.
- mäwrlbmw
ja mitä se sua hyödyntää jos joku haluaa kuulua kirkkoon ja saa siittä hyvän olon???
Moni tuntuu taas muistavankin, sillä eroaminen etenee vilkkaana. Melkoinen määrä ihmisiä voi ensi vuonna käyttää muutaman satasen enemmän haluamallaan tavalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18649Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264616- 76590
- 104574
- 54547
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49513- 47437