MAA, jossa juutalaiset ja kristityt saavat SAMAT OIKEUDET, partavauva-islamistit SUOMESSA, siis YKSIKIN MUSLIMAA, jossa juutalaiset ja kristityt saavat SAAVAT SAMAT OIKEUDET kuin PARTAVAUVAT Suomessa:
Israelkin on lähi-Idän AINOA DEMOKRAATTINEN MAA, missä asuu toista miljoonaa arabia.
Päivän kysymys suvakeille: Sanokaan YKSIKIN MUSLI-
9
64
Vastaukset
- SamapaTässä
Siis: MUSLIMIMAA......
- cvbgkhgf
Islam on rasistinen kultti.
En jaksa lähteä etsimään, onko sellaisia. Tämä siksi, että mielestäni maa kuin maa, joka alkaa liata käsiään sekoittamalla valtion ja uskonnon, samalla suosii joitakin yli muiden.
Onhan Suomessakin kristinusko valtion suosiossa edelleen. Aikanaan muuta ei saanut ollakaan kuin kristitty ja kirkon jäsen ja vielä nykyäänkin esimerkiksi kirkkojen jäsenmaksut kerätään verotuksessa, kristinuskolla on omat lakinsa, monenmoiset verovapaudet ja -edut jne. Muiden uskonnon edustajien on moisista erioikeuksista turha haaveillakaan.
Onneksi vähemmän ja vähemmän meidän tarvitsee sentään elää kristittyjen kuvitteleman Jumalan tahdon mukaan. Kovasti kyllä edelleen huutelevat, miten tämä ja tuo laki pitää olla tällainen kun Jumalansa muuten kauhistuu ja rankaisee koko kansaa.- Selitit_paljon
paskaa mutta yhtäkään muslimimaata et pystynyt sanomaan. Lue aloitus ja mieti mitä siinä tarkoitetaan ennen kuin alat selittämään.
Selitit_paljon kirjoitti:
paskaa mutta yhtäkään muslimimaata et pystynyt sanomaan. Lue aloitus ja mieti mitä siinä tarkoitetaan ennen kuin alat selittämään.
Paskaa on joo minustakin, miten uskonnolliset valtiot toimivat. En 'pystynyt' sanomaan yhtään aloituksen pyytämää muslimimaata, koska kuten kerroinkin, en viitsinyt edes lähteä etsimään. En usko sellaisia olevan. Voin toki olla väärässäkin, mene tiedä.
Löytääkö joku ylipäätään jotain yhden uskonnon maata, jossa muiden uskontojen edustajia kohdellaan yhtä hyvin kuin sen valtion suosiman uskonnon edustajia?
- cvbogf
Hyvä aloitus. Kiitos.
- åpåpåppå
Ei sellaista ole. Vähän myöhään esitetty kysymys. Olisi pitänyt esittää vuona 1945.
Ruotsi.
- suuramoskeija
Montakohan kirkkorakennusta saisi pystyttää Saudi-Arabian pääkaupunkiin kun kerran Helsinkiinkin halutaan suurmoskeija muslimien riita- ja kiihotuspesäksi. (Eräs mullimi-uskonoppinut varoitti hankkeesta.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216030- 292120
- 1771952
Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101113Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765