http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001258752.html
Onko tuo muka jotain hurjaa ylinopeutta 154 km/h 80:n alueella keskellä yötä, jolloin liikennettäkään ei paljon ole? Eihän tuo ole edes kaksinkertainen nopeusrajoitukseen nähden. Paatero ajoi taannoin jotain n. 80 km/h 30:n alueella.
Minä olen ajanut 250 km/h satasen alueilla, joskus 40:n alueellakin n. 150 km/h. Kertaakaan en ole vaarantanut liikennettä niiden yli 4 milj. km:n aikana, jotka olen ajanut lähes aina ylinopeudella.
No voi hellanlettas Is:n Samu Lehtonen ja poliisit
5
<50
Vastaukset
- BMW1000RR
150 km/ h ei ole nopeus eikä mikään. 150 km/h on lasissa jo kiihdytyskaistalla.
- afsd
Aloittaja on kokoomuslainen hörhö
- oletsinäkova
"yli 4 milj. km:n aikana, jotka olen ajanut lähes aina ylinopeudella."
Varmaan olet ollut kännissäkin lähes koko ajan."Varmaan olet ollut kännissäkin lähes koko ajan"
En hyväksy kännissä ajamista ja olen ehtinyt jo useita rattijuoppoja käräyttääkin, ne eivät kuulu liikenteeseen muita vaarantamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3841113- 641076
- 61832
- 57749
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k99678Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49651Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14648- 26643
- 68630
- 57600