Henkinen Salaliitto?

uskotuo

Jumala loi maan ja vähän muutakin toimivaksi tänne ja kaksi pölvästiä jotka munasivat alkaen erittelemään asiat hyviksi sekä pahoiksi(ennakkoluulot?) ja heidät potkittiin pois harmoniasta kuolemaan joten ihmisen perustila on harmoninen? Ja tämä tila on yhteys Jumalaan? Missä siis nyt olemme jos kerran meidät on potkittu maasta pois ja harmoniasta ei ole hajuakaan !? Maa toistaiseksi pulppuaa vielä elämää vaikka ihminen toimillaan sitä kovasti kaiketi koettaa tukahduttaa siten että jäljellä jää hän itse vain rahojensa kanssa? Onko siis harmonia vastaus kaikkeen??? Sairauksiin ja jopa vanhenemiseen vaikuttavaa? Opettiko Jeesus harmoniaa kuten voisi laupias samarialainen kertomuksesta päätellä ? Voiko harmoniasta kirjoittaa pilaamatta sitä ajatuksilla? Kunhan vain on ? Terveisin: pari jointtia polttanut elämänopiskelija .

11

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lujaahalleellahaajul-

      Miksi Suomen valtio lähes määrää kumartamaan rahaa ? Kirkko siinä velimiehenä mukana ? Jos et kumarra rahaa niin sinut kategorioidaan muita alemmaksi kansalaiseksi mutta kunnon kuluttaja se vaan on laitoksissa ja töissä väh.12 vuotta putkeen elämästään ... Hetkonen?! Onko se orjuutta ? Onpa hyvin naamioitua mutta mitä muutakaan se voi olla ? Ei ole vapautta kun lapsen mieli aivopestään "yhteiskuntaan" sopivaksi joka perustuu riistolle ja rahalle ?? Vai onko ?

    • rwgtwg

      Babylonian money magick system on se orjuuden määritelmä. Aina voi olla toimimatta systeemin hyväksi. Viha ja pelko ovat systeemin polttoainetta.

    • Ilman valtiota tai rahaa kuka tahansa voisi vaikka raiskata ja tappaa teidät ilman seuraamuksia.

      • OneMission

        Valtio on kaikkivaltiuden ilmentymä maan päällä. Valtiolla on oikeus jopa tappaa ja murhata. Ei ihme että globaali uusliberalistinen eliitti eli oikeiston rahavaltamafia haluaa tuhota kansallisvaltiot ja anastaa nämä jumalalliset oikeudet itselleen UMJ/NWO -maailmanvallalla, jonka pyramidin kärjessä he ovat miljoonineen ja miljardeineen päättävinä jumalina.


      • GreenEnergy

        Raha on jäätynyttä energiaa, siis energiasäilö.


      • lujaahalleellahaajul-

        Oletko siis riippuvainen valtiosta/rahasta ?


    • Ilman valtiota ei myöskään olisi koulutusta etkä voisi itse valita työtäsi vaan työsi koostuisi ruuan hankkimisesta. Sinulla ei myöskään olisi varaa vapaa-aikaan ilman valtiota.

      • hryhwh

        Kutsutko tätä nykyistä orjasysteemiä onnelliseksi elämäksi?


      • LiianHelpollaElämä
        hryhwh kirjoitti:

        Kutsutko tätä nykyistä orjasysteemiä onnelliseksi elämäksi?

        Sanoo henkilö joka ei ole koskaan joutunut näkemään vaivaa hengissä pysymisensä eteen.

        Toivottavasti saat siihenkin mahdollisuuden.


      • hryhwh kirjoitti:

        Kutsutko tätä nykyistä orjasysteemiä onnelliseksi elämäksi?

        Nykysysteemissä ihmisen ei tarvitsisi tehdä mitään ja silti pysyy hengissä valtion elättämänä. Ilman valtiota vain vahvat selviäisivät ja heikot kuolisivat.


      • ToisaaltaTämäkin
        Sillei kirjoitti:

        Nykysysteemissä ihmisen ei tarvitsisi tehdä mitään ja silti pysyy hengissä valtion elättämänä. Ilman valtiota vain vahvat selviäisivät ja heikot kuolisivat.

        On silti mahdollista että se vahvempi osa olisi onnellisempi kun nykyisin koska hryhwh:n kaltaiset ei oo nurkissa piipittämässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      37
      1315
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      97
      1308
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1175
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      107
      1065
    5. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      992
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      18
      986
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      14
      961
    8. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      54
      946
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      166
      830
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      16
      811
    Aihe