Vieläkään ei YLE:ssä sanottu, että kyseessä on TERRORITEKO. !
.
Klo 18:00 YLE uutiset uutisoivat Turun tapahtumia vähätellen, pitäen muita uutisia näkyvillä terroritekoa mitätöiden.
Turussa Leikattu Kurkku Auki
26
702
Vastaukset
- Haahub
Risikko: Ei terrorismia! YLE vaikeni ensiuutisissa, menis Suomen maine vielä ja ihmiset pelkäis! Hallituskin seuraa sujuvasti sivusta. Me tarvitaan näitä ulkomaalaistausteisia työvoimana.
- Paisti-hankinta
Se oli vaan jokin ravintolan lihanleikkaaja joka käväisi raaka-aine hankinnoilla torilla.
- kaikkiruokaisille
Joo piti saada kebab lihaa
- blakcdevid
Kyllä se taitaa olla nyt sitä pyhää sotaa itseään tai mitä lie
otanmäen irakilaiset oli muuten vaa rikollsia
mut tuossa nuori musta mies ainak sanoi uutisis silmin näkijä
kuka noita sitte kiinnikä saa kun nämä juoksee kuin salamat ku se vauhti geeneisssä - greetdream
ny tää toukon ja sipiklän suuri unelma näkyy.. noille touko halusi antaa kaikki juristit avustajiksi ja sipilä kartanonsna. . vaik suoems kodittomia ja suome omat kansalaiset tarvii oikeus apua..
älkää äänestäkö enää noitaSuomen omat alkuperäiset kansalaiset eivät saa oikeusapua, kun siihen ei vain rahat riitä.
Mielenkiintoista nähdä kuinka tämä mamujen luvattu kaupunki Helsinki turvaa taiteiden yön, kun väki on kaduilla.
Tämä on sitä maan johdon suosimaa kansan hajoittamista, jota ovat nämä matut kutsuttu omakotitalohoukutuksilla tukemaan.
- 325
Ylen toimintatapa on todella erikoinen, tuossahan sorretaan tietoisesti meitä.
Huomaa jatkuvasti kun vertaa suomen uutisia ulkomaisiin.
En ymmärrä miksi tuohon ei puututa. - RaRasmus
Ei ollut terroriteko.
Oli halal- teurastus.
Allah oli myötä. - salomonfex
no onneksi tapahtuu muuallakin kuin Israelin luvatussamaassa.
- Valtio-maksaa-räyhän
Mitä sitä lähi-idän meuhkaamista tänne pitää tuoda, eikö se riitä että siellä lämpimässä tappelee kun pitää vielä tänne pakkasmaahan tulla räyhäämään.
- eisirkkelisuomea
Suomalaisia yritetään vaientaa: lehdistön pitää kirjoittaa asioista niiden oikeilla nimillä. Myös tekijän nimi ja valokuva julkaistava kuten muut maat tekevät. Suvaitsevaisuutta ei tule ylläpitää ihmishenkien varjolla.
- KamelinTakapää
Mitä vähemmän duomessa on muslimeja, sen parempi se on tavallisille suomalaislle.
Joku varmaan ulvoo: rasismia! Jos totuuden sanominen on rasismia, sitten se on rasismia. Jos se pelastaa suomalaisten henkiä, niin se pieni pieni hinta siitä. - terrorismia
muuten vaan puukolla kutitteli, uhri itse työnsi kurkkunsa auki. nyt on risikon erottava ja koko paska hallituksen. ministeri sössöttää puuta heinää ihmisiä tapetaan torillapuukolla selkään ja kurkku auki. mikä on terorismia jos ei tällainen. onkoterorismia jos suomalainen tekis saman matuille. jopa huutas suvakit kuorossa rasismia. hallituksen kädet veressä ja suvakkien myös. mitä eva bidee sanoo lapsilleen. tällaista kulttuuria ei suomeen kaivata lähtöpasit maasta pois kaikille tänne laittomasti tunkeneille.
- Tarkkuuta
Olisi poliisi tähdännyt haarojen väliin , eikä reiteen. Olisi loppunut ainakin suvun jatkaminen tuolta pirulaiselta. Seitsemän neitsyttäkin olisi nauranut tynkämohmatille.
- turvaasuomenkansalle
onneksi torilla oli silminnäkijöitä, enää ei voi valehdella tekijoistä.
- linccilute
Sumeista valvontakamera kuvista näkee ken haluaa tunnistaa matupaskan!
- twituntwittu
Herättääkö nuo twiitit henkiin kun ministerit alkavat niitä viljelemään aina terroritekojen jälkeen?
- leenalehmähy
Motiivista lässytetään, kun kurkunviiltäminen on selkeä :allah aktabur tai mikä saatana lieneekään!!!
- MääkiTuruus
kielletään sitten avomaankurkut ja tomaatit. Ostetaan ulkomaisia. sehän on halvempaa
- HTurku
Halla-aholaisille seuraava ääneni!
- Aktiivista_katumista
Joko musulta on vaadittu Aktiivista katumista
- Ei-vahvistettu
Kurkku auki!
Kauheeta.
Oliko torilla kurkut tarjouksessa? - Mv.mitvit
Onko Turun terroristi marokkolainen Adul Rahman? Jos terroristi on marokkolainen, niin se on ainakin muhamettilaisuuden lisäksi toinen yhdistävä tekijä Barcelonan terrori-iskun kanssa.
18.08.2017 21:35, 3770 lukukertaa
Hannele Al-Hamzawi kertoo julkisessa Facebook-päivityksessään tekijäksi epäilemänsämarokkolaisen nimen:
Al-Hamzawi nimeää tekijän marokkolaiseksi Adul Rahmaniksi. Myös Barcelonassa kiinni otettu terroristi oli marokkolainen!
Lähde: facebook.com
Poliisi: OTF-806 rekisterin auto etsinnässä
Autolla on mielenkiintoinen lähihistoria!
31.07.2017- El Ftouhy, Mouad
V. I. katu 10 , 20610 (Varissuo)
TURKU
1.omistaja
19.05.2017-31.07.2017 Sahraoui, Mohamed - leilat77
Mitä mamu teki vauvalle?
- veera8
Surullista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433007Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721674- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 371247
- 791070