Media kertoo homopingviiniparista joka varastivat munan ja alkoivat hoitaa tätä. Homopingviinit ovat ihmisen mielikuvitusta. 1. Pingviinit eivät pysty kertomaan oudon käuttäytymisensä syytä. 2. Nämä pingviinit eivät tiettäväsi ole sukupuoliyhteydessä keskenään? Ihmiselläkin on miesten kesken kiinteitä kaverisuhteita. 3. Eläimillä on tieteellisesti todettu olevan sukupuoliset kanssakäymiset erehdyksinä ja satunnaisina. 4. Munanhoifon syytä eivät pingviinit kerro kun eivät osaa puhua. Ehkä syövät, koska eläinkunnassa tapahtuu mm kannibalismia ja muuta esim karhu voi syödä poikasensa.
Homopingviinit valetta
2
407
Vastaukset
- Pxg
Kannabispingviineiltä voi odottaa mitä tahansa.
Eläimillä ei ole mitään kiinteitä kaverisuhteita... Kaverit ovat ihmisten keksimiä samoin kuin ylipäänsä tarve kavereille. Koiratkin kun leikkii niin on tutkittu että se on vain keskinäistä kilpailua ja hierarkian selvittelyä. Ja koira on sentään paljon sosiaalisempi laji kuin mikään pingviini.
"3. Eläimillä on tieteellisesti todettu olevan sukupuoliset kanssakäymiset erehdyksinä ja satunnaisina."
Sukupuolivietti ohjaa eläinten seksuaalikäytöstä, ei ne astumiset mitään "erehdyksiä" ole vaan puhtaan kiiman aikaansaamia. Millä lailla se on erehdys, kun eläimet hyvin suurella todennäköisyydellä eivät tunne erehdyksen käsitettä eivätkä jälkeenpäin mieti että "olipa erehdys astua se lajikumppani, nyt kyllä tekisin toisin"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523406Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512389Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu121194- 1121169
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48937Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9913Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 46864
- 36692
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt196666