YLE pilkkaa Perussuomalaisia täysin avoimesti eri ohjelmissaan ja lisäksi väheksyy heitä eri tavoin poliittisena ryhmänä ja väestön osana. YLE ei selvästikään vielä ymmärrä sen tehtävää tasapuolisina informaation jakajana.
Perussuomalaisten vaatimus YLE-veron poistamiseksi saattaa olla eräänä tekijänä tässä YLEn puolueellisuudessa.
YLE pilkkaa Perussuomalaisia täysin avoimesti!
Anonyymi
2
70
Vastaukset 2
- Anonyymi
Tästä pilkanteosta voisi varmaan nostaa rasismisyytteen?
"Kiihottamiseen kansanryhmää vastaan syyllistyy se, joka asettaa yleisön saataville taikka muulla tavalla levittää yleisön keskuuteen tai pitää yleisön saatavilla tiedon, mielipiteen tai muun viestin, jossa uhataan, panetellaan tai solvataan jotakin ryhmää rodun, ihonvärin, syntyperän, kansallisen tai etnisen alkuperän, uskonnon tai vakaumuksen, seksuaalisen suuntautumisen tai vammaisuuden perusteella taikka muulla niihin rinnastettavalla perusteella."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091683Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss271886- 67847
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö103642- 32581
- 88557
- 32530
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61529- 42512
- 37510