mikäs sen parempi aihe onkaan. Kuka ihan oikeasti uskoo viralliset selitykset; hei haloo? Ehkäpä ainakin Fat_Earth koska se uskoo kaikki viralliset paskat epäilemättä yhtään mitään ikinä koskaan milloinkaan.
Tässä suomennettu pätkä Arkkitehtien ja insinöörien 9/11-totuuden puolesta järjestön tutkinnasta.
He sanoutuvat irti salaliitoista ja katsovat tapahtunutta ainoastaan käytännön ja faktojen tasolta:
https://www.youtube.com/watch?v=YRaygskzV6Y
911 on meidän salaliittoteoreetikkojen lempiaiheita ja
40
108
Vastaukset
- Anonyymi
Kuussa on käyty ja lentokoneet törmäilivät Bin Ladenin käskystä.
USA:n ilmapuolustuksella oli silloin muuta puuhaa.
Harjoittelivat silloin ilmahyökkäyksien torjuntaa sano häähähhäähäääää... - Anonyymi
Ainoa salaliitto jota ei olla vielä edes tajuttu on tuo Palmen murhan lavastus salaliitto. Cary Salk ja Cary de Punk ovat siitä puhuneet ja kirjoittaneet, mutta muuten se on saanut olla rauhassa ja kuitataan olankohautuksella (shrug).
Miten on toverit. Oliko Palmen murha pelkka teatteri esitys?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15730659/taalla-eras-herrasmies-on-yrittanyt-avata#comment-98237382 Palme oli globalistieliitin sätkynukkerakkikoira ja paska mieheksi.
En nyt tällä sitä tarkoita että tappaa olisi pitänyt.
Palmen poliitikan seurauksista saa Ruotsi nyt nauttia. Maa on sotatilassa.- Anonyymi
9/11 on salaliitto, samoin Palmen murha (puhumattakaan JFK:sta), samoin Estonia eikä kuussakaan ole käyty. ja mitä vielä, silti kukaan asianosainen ei puhu. Miksiköhän?
- Anonyymi
Jos ensin ratkaistaisiin sellainen että lentokone osui pilvenpiirtäjään 960 km/h.
Lentokoneella ei voi liikkua noin nopeasti tuollaisella vauhdilla matalilla korkeuksilla koska ilma on paljon raskaampaa matalalla ja lentokone ei kestä sellaista repimistä saatikka että sitä voisi ohjata tarkasti juuri sinne minne haluaa tai että kaksi lentokonetta voisi liikkua juuri sinä päivänä eritavalla kuin ne on suunniteltu.
Eikös lentokoneen liikkeitä myös ohjata pienellä nupilla eli jos halutaan etä kone menee suoraan ja sitten kääntyy 90 astetta vasemmalle niin nupilla asetetaan 90 astetta vasemmalle. Eihän sitä siitä käsiohjaimesta ohjailla niinkuin hornetteja elokuvissa.
Mietitään ensin kuinka tämä oli mahdollista eikä sotketa mitään ylimääräistä jos ei oikeasti ole tietoa.
Voi toki minunkin tietoni olla väärää ja oikeasti isoa matkustajakonetta voi ohjailla miten huvittaa valtavilla nopeuksilla.- Anonyymi
Miksi et siis tarkistanut tietojasi jostain järkevästä lähteestä ennen niiden kirjoittamista tänne? Juuri tuolla tavalla niitä salaliittoteorioita syntyy, kun ihmiset selittää mitä sattuu tarkistamatta tietojaan.
Koska et sinäkään mitään tarkistanut, niin mikäkin ihan mutulla kirjoitan vastauksen.
Mielestäni lentokoneen ohjattavuus on matalilla korkeuksilla parempi, koska on enemmän ilmanvastusta. Ohuemmassa ilmassa lentokone ei luultavasti reagoi niin hyvin lentokoneen ohjaustoimenpiteisiin, eikä saa niin helposti nostetta. On varmaan jotain suositusnopeuksia tietyille korkeuksille, mutta terroristit tuskin niitä kyselivät. - Anonyymi
Kuka helvetin hullu vielä uskoo että torneihin lennettiin koneilla?
Täytyy olla älykääpiö vailla vertaa ja lisäksi Kuu- uskovainen.
Katsokaa edes osa aloittajan videosta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi et siis tarkistanut tietojasi jostain järkevästä lähteestä ennen niiden kirjoittamista tänne? Juuri tuolla tavalla niitä salaliittoteorioita syntyy, kun ihmiset selittää mitä sattuu tarkistamatta tietojaan.
Koska et sinäkään mitään tarkistanut, niin mikäkin ihan mutulla kirjoitan vastauksen.
Mielestäni lentokoneen ohjattavuus on matalilla korkeuksilla parempi, koska on enemmän ilmanvastusta. Ohuemmassa ilmassa lentokone ei luultavasti reagoi niin hyvin lentokoneen ohjaustoimenpiteisiin, eikä saa niin helposti nostetta. On varmaan jotain suositusnopeuksia tietyille korkeuksille, mutta terroristit tuskin niitä kyselivät.Vastakommentti kiteytettynä "MIELESTÄNI lentokoneen ohjattavuus on matalilla korkeuksilla parempi" se on fakta se.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi et siis tarkistanut tietojasi jostain järkevästä lähteestä ennen niiden kirjoittamista tänne? Juuri tuolla tavalla niitä salaliittoteorioita syntyy, kun ihmiset selittää mitä sattuu tarkistamatta tietojaan.
Koska et sinäkään mitään tarkistanut, niin mikäkin ihan mutulla kirjoitan vastauksen.
Mielestäni lentokoneen ohjattavuus on matalilla korkeuksilla parempi, koska on enemmän ilmanvastusta. Ohuemmassa ilmassa lentokone ei luultavasti reagoi niin hyvin lentokoneen ohjaustoimenpiteisiin, eikä saa niin helposti nostetta. On varmaan jotain suositusnopeuksia tietyille korkeuksille, mutta terroristit tuskin niitä kyselivät.Siis ideanahan oli lähteä ratkomaan pystyykö lentokonetta ohjailemaan matalalla 960km/h koska joidenkin ilmailualan ammattilaisten mukaan tämä ei ole edes mahdollista koska konetta ei ole suunniteltu kestämään sellaisia nopeuksia saatikka että sitä pystyisi tarkasti ohjaaman haluttuun pisteeseen.
Eivät koneet lentokentällekkään kaahaa 960 km/h eivätkä hitaammillakaan nopeuksilla osu juuri siihen spottiin mihin haluaisivat. Laskua ruvetaan hyvissä ajoin suunnittelemaan ja siihenkin yleensä käytetään kaikenlaisia kentällä olevia tutkia joiden täytyy kommunikoida kentän ja koneen välillä jotta kone saadaan menemään linjassa kentän kanssa. WTC tornissa ei varmasti ollut koneille mitään laskeutumislähetintä tai opastinta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka helvetin hullu vielä uskoo että torneihin lennettiin koneilla?
Täytyy olla älykääpiö vailla vertaa ja lisäksi Kuu- uskovainen.
Katsokaa edes osa aloittajan videosta.No mitä ihmettä? Muokkasiko muka USA hallitus kaikki random ihmisten kuvaamat amatöörivideotkin, laittaen niihin lentokoneet, vai miten voit päätellä että niihin ei osunut lentokone vaan jotain muuta?
Eihän tässä salaliitossa kai siitä edes ole kyse. Kaikki tietää, että ne oli lentokoneet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mitä ihmettä? Muokkasiko muka USA hallitus kaikki random ihmisten kuvaamat amatöörivideotkin, laittaen niihin lentokoneet, vai miten voit päätellä että niihin ei osunut lentokone vaan jotain muuta?
Eihän tässä salaliitossa kai siitä edes ole kyse. Kaikki tietää, että ne oli lentokoneet.Kysymys oli pystyykö lentokoneella lentämään 960 km/h matalassa korkeudessa? Ensin ratkaistaan tämä kysymys ja sitten vasta seuraava. Millainen on random ihminen? Miltä se sellainen random ihminen näyttää? Voitko sinä tunnistaa random ihmisen jos hän tulee kadulla vastaan. Voitko erottaa random ihmisen ja rahallla voidellun ihmisen toisistaan jos he asuvat eri maassa kuin sinä ja sinulla on vain videopätkä jolla he kuvaavat jotain. Niitäkään pätkiä ei ollut heti saatavilla vaan vasta vuosien päästä joten niillä ei ole mitään merkitystä koska nykyään voidaan tehdä ihan mitä huvittaa kuvilla ja kameralla. Tosin pystyttiin kyllä silloinkin vaikka tavallinen kansa ei pystynyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysymys oli pystyykö lentokoneella lentämään 960 km/h matalassa korkeudessa? Ensin ratkaistaan tämä kysymys ja sitten vasta seuraava. Millainen on random ihminen? Miltä se sellainen random ihminen näyttää? Voitko sinä tunnistaa random ihmisen jos hän tulee kadulla vastaan. Voitko erottaa random ihmisen ja rahallla voidellun ihmisen toisistaan jos he asuvat eri maassa kuin sinä ja sinulla on vain videopätkä jolla he kuvaavat jotain. Niitäkään pätkiä ei ollut heti saatavilla vaan vasta vuosien päästä joten niillä ei ole mitään merkitystä koska nykyään voidaan tehdä ihan mitä huvittaa kuvilla ja kameralla. Tosin pystyttiin kyllä silloinkin vaikka tavallinen kansa ei pystynyt.
Menet tuon hörhöilyn kanssa liian pitkälle. Vaikka olisikin joku täysin vahingossa muodostunut jono ihmisiä kuvaamassa toisiansa kuvaamassa toisiansa, ja jonon päässä joku kuvaamassa torneja, niin sinä haluaisit vielä videon siitä jonon viimeisestä ihmisestä ja sitten haluaisit alkuperäiset laitteet, joita epällisit väärennöksiksi, tai jotain.
Tuollainen on typerää ja höllyt selkeästi niin syvällä tässä salaliittosuossa, että minulla tuskin on paljoakaan keinoja sinua auttaa.
En minäkään täysin varma ole 911 jutusta, mutta turha sitä on veivata niin kauan kun kukaan oikeasti asiasta jotain tietävä ei ole kertonut lisätietoja. Tällä hetkellä ei ole muuta kun iso kasa nettisivuja täynnä kakkaa ufoista ja muusta hörhöilystä. Mieletöntä lähteä sellaisesta sontakasasta etsimään mitään totuuksia, joiden varaan elämäänsä rakentaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menet tuon hörhöilyn kanssa liian pitkälle. Vaikka olisikin joku täysin vahingossa muodostunut jono ihmisiä kuvaamassa toisiansa kuvaamassa toisiansa, ja jonon päässä joku kuvaamassa torneja, niin sinä haluaisit vielä videon siitä jonon viimeisestä ihmisestä ja sitten haluaisit alkuperäiset laitteet, joita epällisit väärennöksiksi, tai jotain.
Tuollainen on typerää ja höllyt selkeästi niin syvällä tässä salaliittosuossa, että minulla tuskin on paljoakaan keinoja sinua auttaa.
En minäkään täysin varma ole 911 jutusta, mutta turha sitä on veivata niin kauan kun kukaan oikeasti asiasta jotain tietävä ei ole kertonut lisätietoja. Tällä hetkellä ei ole muuta kun iso kasa nettisivuja täynnä kakkaa ufoista ja muusta hörhöilystä. Mieletöntä lähteä sellaisesta sontakasasta etsimään mitään totuuksia, joiden varaan elämäänsä rakentaa.Mikä se sellainen oikeasti tietävä on? Eivätkö nuo insinöörit ja arkkitehdit tuossa yuutuubi pätkässä ole oikeasti tietäviä? Mistä sen sitten tunnistaa kun tulee OIKEASTI tietävä?
Ei minua oikeasti hirveästi kiinnosta miten 9/11 tapahtui mutta olisi kiva tietää pystyykö lentokoneella suhauttamaan 960 km/h matalalla korkeudella? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä se sellainen oikeasti tietävä on? Eivätkö nuo insinöörit ja arkkitehdit tuossa yuutuubi pätkässä ole oikeasti tietäviä? Mistä sen sitten tunnistaa kun tulee OIKEASTI tietävä?
Ei minua oikeasti hirveästi kiinnosta miten 9/11 tapahtui mutta olisi kiva tietää pystyykö lentokoneella suhauttamaan 960 km/h matalalla korkeudella?Eikä tässä olla elämää rakentamassa minkään varaan. Ei elämää voi edes rakentaa meillä on valtion virkamiehiä jotka pakottavat tekemään niinkuin ovat suunnitelleet. Peruskoulu on pakollinen ja se on vapauden riisto. Eihän ihminen saa edes itse valita mitä opiskelee vaan se on ennalta määrätty. Eihän ihminen voi edes asua missä itse haluaa vaan ensin täytyy olla rahaa jotta se olisi mahdollista. Jos haluat asua järven rannalla niin siihen tarvitaan paljon rahaa. Sitten jos vaikka joskus onnistuisit pääsemään tavoitteeseesi tuleekin kuolema ja se oli sitten siinä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menet tuon hörhöilyn kanssa liian pitkälle. Vaikka olisikin joku täysin vahingossa muodostunut jono ihmisiä kuvaamassa toisiansa kuvaamassa toisiansa, ja jonon päässä joku kuvaamassa torneja, niin sinä haluaisit vielä videon siitä jonon viimeisestä ihmisestä ja sitten haluaisit alkuperäiset laitteet, joita epällisit väärennöksiksi, tai jotain.
Tuollainen on typerää ja höllyt selkeästi niin syvällä tässä salaliittosuossa, että minulla tuskin on paljoakaan keinoja sinua auttaa.
En minäkään täysin varma ole 911 jutusta, mutta turha sitä on veivata niin kauan kun kukaan oikeasti asiasta jotain tietävä ei ole kertonut lisätietoja. Tällä hetkellä ei ole muuta kun iso kasa nettisivuja täynnä kakkaa ufoista ja muusta hörhöilystä. Mieletöntä lähteä sellaisesta sontakasasta etsimään mitään totuuksia, joiden varaan elämäänsä rakentaa.Eikö ameriikkalaiset sitten menneet liian pitkälle kun lähtivät tappamaan muun maan kansalaisia ilman mitään oikeudenkäyntejä tai syytettyjen kuulemista? Aika nopea päätös kuitenkin oli. Koneet törmää maasta löytyy ajokortti jonka epäillään kuuluvan terroristille joo näin se kävi lähdetään tappamaan nyt se on varmaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä tässä olla elämää rakentamassa minkään varaan. Ei elämää voi edes rakentaa meillä on valtion virkamiehiä jotka pakottavat tekemään niinkuin ovat suunnitelleet. Peruskoulu on pakollinen ja se on vapauden riisto. Eihän ihminen saa edes itse valita mitä opiskelee vaan se on ennalta määrätty. Eihän ihminen voi edes asua missä itse haluaa vaan ensin täytyy olla rahaa jotta se olisi mahdollista. Jos haluat asua järven rannalla niin siihen tarvitaan paljon rahaa. Sitten jos vaikka joskus onnistuisit pääsemään tavoitteeseesi tuleekin kuolema ja se oli sitten siinä.
Sinä kutsut sivistystä vapauden riistoksi. Peruskoulussa sinä opeit muun muassa kirjoittamaan ja laskemaan. Sinulle tarjottiin lahjana paljon asioita, joilla voisit tehdä jotain järkevää, mutta sinä syljet ja oksennat niiden päälle. "he" eivät suunnitelleet mitään, vaan sinun esi-isäsi olivat mukana suunnittelemassa tätä nykyistä systemiä.
Oman pääsi mukaan eläessäsi olisit voinut muunmuassa asua jossain viemärissä, tai oppia varkaaksi tai muuta sellaista. Kai nyt sen verran ymmärrät, että toimiakseen yhteiskunta tarvitsee yhteiset säännöt. Tavoitteena on antaa kaikille samat materiaalit joilla sitten voi itse rakentaa lopulta millaisen elämän huvittaa, kunhan noudattaa niitä sääntöjä. Ja kyllä, osa ihmisistä rikkoo niitä sääntöjä, tällöin kuvioon astuu oikeuslaitos ja valtion toimeenpanovalta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä kutsut sivistystä vapauden riistoksi. Peruskoulussa sinä opeit muun muassa kirjoittamaan ja laskemaan. Sinulle tarjottiin lahjana paljon asioita, joilla voisit tehdä jotain järkevää, mutta sinä syljet ja oksennat niiden päälle. "he" eivät suunnitelleet mitään, vaan sinun esi-isäsi olivat mukana suunnittelemassa tätä nykyistä systemiä.
Oman pääsi mukaan eläessäsi olisit voinut muunmuassa asua jossain viemärissä, tai oppia varkaaksi tai muuta sellaista. Kai nyt sen verran ymmärrät, että toimiakseen yhteiskunta tarvitsee yhteiset säännöt. Tavoitteena on antaa kaikille samat materiaalit joilla sitten voi itse rakentaa lopulta millaisen elämän huvittaa, kunhan noudattaa niitä sääntöjä. Ja kyllä, osa ihmisistä rikkoo niitä sääntöjä, tällöin kuvioon astuu oikeuslaitos ja valtion toimeenpanovalta.Ei meille ole annettu samanlaisia materiaaleja. Nykyään vaaditaan paljon enemmän ns. turhanpäiväistä nippelitietoa kuin ennen vaikka työ olisi täsmälleen sama kuin ennen. Pakottaminen ei ole mitään sivistystä eikä viittaa mihinkään sivistysvaltioon vaan orjuuttamiseen.
Onko se joku lahja että pakotetaan tekemään asioita jotka ovat yksilölle vastenmielisiä. Kiitos paljon satanistit.
Miksei korkeanpaikankammoisia roikoteta pää alaspäin kallioilta mutta esiintymiskammoiset pakotetaan esiintymään? Moni on itsensä tappanut koulujen vuoksi ja moni tulee tappamaan mutta mitään te satanistit ette muuta kun oli niin hyvä systeemi teille. ja sinulle. Et kykene ajattelemaan muuta kuin itseäsi ja miltä sinusta itsestäsi tuntui eli et ole opppinut mitään hyödyllistä.
Onko ne muka yhteisiä sääntöjä jos minä en niihin voi vaikuttaa vaan pieni ryhmä päättää? Kävit kouluja etkä edes tiedä mitä yhteinen tarkoittaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei meille ole annettu samanlaisia materiaaleja. Nykyään vaaditaan paljon enemmän ns. turhanpäiväistä nippelitietoa kuin ennen vaikka työ olisi täsmälleen sama kuin ennen. Pakottaminen ei ole mitään sivistystä eikä viittaa mihinkään sivistysvaltioon vaan orjuuttamiseen.
Onko se joku lahja että pakotetaan tekemään asioita jotka ovat yksilölle vastenmielisiä. Kiitos paljon satanistit.
Miksei korkeanpaikankammoisia roikoteta pää alaspäin kallioilta mutta esiintymiskammoiset pakotetaan esiintymään? Moni on itsensä tappanut koulujen vuoksi ja moni tulee tappamaan mutta mitään te satanistit ette muuta kun oli niin hyvä systeemi teille. ja sinulle. Et kykene ajattelemaan muuta kuin itseäsi ja miltä sinusta itsestäsi tuntui eli et ole opppinut mitään hyödyllistä.
Onko ne muka yhteisiä sääntöjä jos minä en niihin voi vaikuttaa vaan pieni ryhmä päättää? Kävit kouluja etkä edes tiedä mitä yhteinen tarkoittaa?On aivan sama mitä sinä väität lahjoiksi joillekin ne ovat taakkoja. Minäkin haluan antaa sinulle lahjaksi että sinun täytyy ryömiä käärmeenpesässä koska minun mielestäni se kasvattaa luonnetta. Enkä ole yhtään sen enempää väärässsä kuin sinäkään.
Jumala luo ihmisen ja sielun ja te kusipäät otatte koko elämän jumalan lahjan pois vain siksi koska teidän mielestänne jumala oli väärässä ja kyllähän kaikkien on hyvä ruotsia osata. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On aivan sama mitä sinä väität lahjoiksi joillekin ne ovat taakkoja. Minäkin haluan antaa sinulle lahjaksi että sinun täytyy ryömiä käärmeenpesässä koska minun mielestäni se kasvattaa luonnetta. Enkä ole yhtään sen enempää väärässsä kuin sinäkään.
Jumala luo ihmisen ja sielun ja te kusipäät otatte koko elämän jumalan lahjan pois vain siksi koska teidän mielestänne jumala oli väärässä ja kyllähän kaikkien on hyvä ruotsia osata.Ei niistä "lahjoista" hyötynyt muut kuin opettajat. Kova palkka ja pitkät kesälomat. Eikä tarvitse kuin puhua jo valmiiksi ruotsia niin voi opettaa ruotsia mitään muuta ei tarvitse tietää mutta voi vaatia.
Aikoinaan kun vakio-opettaja oli pois koulusta ja siihen tuli tuuraaja tilalle niin ei se itsekään tiennyt eikä osannut esim. matematiikkaa kun oli itse historian opettaja. Sitten te satanistit vaaditte yhdeltä oppilaalta että kyllähän nyt matematiikkaa täytyy osata, kyllähän nyt ruotsia täytyy osata , kyllähän nyt historiaa täytyy osata, kyllähän nyt afrikan maanosat täytyy osata. Itse te ette muista yhtään mitään muuta kuin sen oman osa alueenne mihin olette erikoistuneet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei niistä "lahjoista" hyötynyt muut kuin opettajat. Kova palkka ja pitkät kesälomat. Eikä tarvitse kuin puhua jo valmiiksi ruotsia niin voi opettaa ruotsia mitään muuta ei tarvitse tietää mutta voi vaatia.
Aikoinaan kun vakio-opettaja oli pois koulusta ja siihen tuli tuuraaja tilalle niin ei se itsekään tiennyt eikä osannut esim. matematiikkaa kun oli itse historian opettaja. Sitten te satanistit vaaditte yhdeltä oppilaalta että kyllähän nyt matematiikkaa täytyy osata, kyllähän nyt ruotsia täytyy osata , kyllähän nyt historiaa täytyy osata, kyllähän nyt afrikan maanosat täytyy osata. Itse te ette muista yhtään mitään muuta kuin sen oman osa alueenne mihin olette erikoistuneet.Tässä on nyt käyty vuosia kouluja ja eletty vuosia ja kyllä se totuus on että enemmän on ollut haittaa kuin hyötyä. Se on minun totuuteni. Se ei varmasti ole rikkaan opettajan totuus eikä niiden totuus jotka päättävät ja päättivät minun asioistani.
Siitäkin huolimatta että koko yksilön elämä on tuhottu niin silti heidän päätöksensä on vain no mutta kyllähän silti kannatti opiskella. Te ette vaan suostu uskomaan että tuhositte elämän katsotte vain kaukaa että hengissä on kaikki hyvin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä on nyt käyty vuosia kouluja ja eletty vuosia ja kyllä se totuus on että enemmän on ollut haittaa kuin hyötyä. Se on minun totuuteni. Se ei varmasti ole rikkaan opettajan totuus eikä niiden totuus jotka päättävät ja päättivät minun asioistani.
Siitäkin huolimatta että koko yksilön elämä on tuhottu niin silti heidän päätöksensä on vain no mutta kyllähän silti kannatti opiskella. Te ette vaan suostu uskomaan että tuhositte elämän katsotte vain kaukaa että hengissä on kaikki hyvin.Ette edes suostu uskomaan sitä että jos te teette ihmisestä hullun koulutuksillanne niin häntä ei enää voi parantaa. Ei milloinkaan tule enää olemaan täysin kunnossa.
Sensijaan te kuvittelette että kun koulutetaan psykiatreja niin he sitten pystyvät korjaamaan tilanteen ja parantamaan mutta se on vain teidän kuvitelmaanne kun niin vannotte koulutuksien nimeen ja uskotte jotain mikä ei ole totta.
Toinen vaihtoehto on että tekonne ovat tahallisia ja toimitte yhdessä kaikki korkeakoulutetut. Opettajat tekevät hulluja ja ostavat lääkefirmojen osakkeita ja psykiatrit ovat "auttavinaan" helppoa rahaa ja satanismia sekä orjuuttamista. Sivistysvaltio? Miksi meillä sitten nuorilla on paljon mielenterveysongelmia jos tämä on olevinaan hyvä systeemi? Ilmeisesti se on nuorien oma vika kun eivät toimi niinkuin te haluatte. Te ette muuta mitään ettekä myönnä.
- Anonyymi
" Popular Mechanics' special report debunking 9/11 myths first appeared in our March 2005 issue"
https://www.popularmechanics.com/military/a6384/debunking-911-myths-world-trade-center/
Ootko lukenut kyseistä kirjaa? Minäpä olen Virallinen selitys tornien iskuille on että Osama bin Laden suunnitteli ja toteutti iskut.
Hänen komentopaikkansa oli Afganistanin luolastoissa ja hänen käytössään oli todistetusti Nokian matkapuhelin.
Virtaa siihen hän sai aggregaatista johon pojat toivat polttoainetta aasien selässä alhaalta laaksosta.- Anonyymi
Tuota WTC 7 tuhoa ei ikinä näy missään ylen lähettämillä "virallisilla" versioilla. Harva edes tietää että sellainenkin tuhoutui samalla. Putosi käytännössä perustuksilleen samanlaisesti kuten muutkin vaikkei mikään kone siihen osunut.
- Anonyymi
Googlaapa huviksesi "wtc7 yle"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Googlaapa huviksesi "wtc7 yle"
Googlasin enkä nyt ymmärrä mitä pitää tietää. Tarkoititko tuota tunnin kestävää radio kuunnelmaa? Tekstien perusteella ihmiset kallistuvat salaliiton puolelle ja joku siinä välillä inttää vastaan samanlaisesti kuin täällä ilman perusteita.
Onko yle tv:n kautta lähettänyt esimerkiksi noista insinööreistä ja arkkitehdeista jotka väittävät etteivät tapahtumat voineet mennä niin kuin viralliset tahot väittävät dokumenttia? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Googlasin enkä nyt ymmärrä mitä pitää tietää. Tarkoititko tuota tunnin kestävää radio kuunnelmaa? Tekstien perusteella ihmiset kallistuvat salaliiton puolelle ja joku siinä välillä inttää vastaan samanlaisesti kuin täällä ilman perusteita.
Onko yle tv:n kautta lähettänyt esimerkiksi noista insinööreistä ja arkkitehdeista jotka väittävät etteivät tapahtumat voineet mennä niin kuin viralliset tahot väittävät dokumenttia?Tiedätkö sinä vai etkö sinä tiedä voiko lentokoneella lentää 960 km/h matalalla korkeudella?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedätkö sinä vai etkö sinä tiedä voiko lentokoneella lentää 960 km/h matalalla korkeudella?
Tarkoititko tätä?
- vuosia odotettu ja lukemattomia kertoja lykätty Yhdysvaltain hätätilaviraston (FEMA) ja kansallisen standardi- ja teknologialaitoksen (NIST) raportti yllättäen luhistuneen kolmannen pilvenpiirtäjän, WTC-7:n tuhosta ilmestyi vihdoin elokuussa. Suomennettu vastine raporttiin täällä: http://www.saunalahti.fi/wtc2001/journal08.htm
Lainaus:
NIST: ”Tämä kirje on vastaus 12.4.2007 esittämäänne korjauspyyntöön....emme voi esittää täyttä selitystä täydelliselle luhistumiselle.”
Tämä NIST:n tunnustus osoittaa ihailtavaa rehellisyyttä sen jälkeen kun se on julkaissut noin 10 000 sivua tornien luhistumisesta, mutta se voi hieman yllättää asianosaiset, mukaan lukien kongressin, joka tilasi NISTiltä täyden selityksen.
- Anonyymi
Anonyymi
11.7.2019 17:47
Uusi
9/11 on salaliitto, samoin Palmen murha (puhumattakaan JFK:sta), samoin Estonia eikä kuussakaan ole käyty. ja mitä vielä, silti kukaan asianosainen ei puhu. Miksiköhän?
Ketä tarkoitat asianomaisella. Palmen murhan lavastus, tai sen merkitys mitä sillä haluttiin sanoa, jäi varmaankin jotenkin kesken. Heidän piti sanoa sillä maailmalle jotain. Jos itse asianomainen Olof Palme oli mukana lavastuksessa mikä on kaiketi välttämätöntä jos häntä ei kerran tapettu, sillä muuta vaihtoehtoa ei ole kuin olla mukana lavastuksessa ja samassa juonessa lavastajien kanssa. Ai no tietenkin jos hämet kitistettiin siihen mukaan jollain konstein niin siksi pysyttelee tai pysytteli piilossa koko ajan.
Tosin hän käveli munia vastaan yöllä Helsingissä Annankadun liepeillä kun olin palaamassa kotiin työstä. Kello oli siinä keskiyön paikkeilla ja se tapahtui jokin aika murhan jälkeen. Tajusin vasta kun olin ohittanut hänet että kuka se oli. Voihan olla että erehdyin, mutta se ei muuta siaa miksikään.
Niin Palmen murha ei olisi mikään suuri juttu jos siihen ei liittyisi tämä mystinen elementti. Onhan noita silmäätekeviä tapettu ennenkin (en minä älkäähän nyt) niin kuinka monesta on kirjoitettu noin monta kirjaa ja tv ja normaali filmejäkin tehty jo teis kuinka monta. Pettersson ja Gunnarsson se ei ollut. Eikä voinut olla jos se kerran oli bluffi, eikä ketään tapettu. Niin mikä tässäs sitten on niin "hauskaa".
TÄMÄKÖ TÄSSÄ ALLA ON SITÄ HAUSKAA. Kuinka tuollainen huijaus on voitu oikeasti tehdä ja toteuttaa. Jos todistajat ei ole olleet juonessa mukana niin heitä on täytynyt jymäyttää. Varmaan suurin osa todistajista on mukana juonessa kusettamassa meitä. Mene ja tiedä mutta heistäkään ei tiedä kuin murto osa siitä motiivista miksi se kusetus tehtiin, Annan pienen vinkin. Siinä on aika pitkälti kyse vakoilusta ja uudenaikaisista vakoilu välineistä, joita oli jo silloin määrättyjen tahojen käytössä. Riittääkö tämä näin aluksi.
Anonyymi
8.7.2019 19:30
Uusi
Ote tuosta artikkelista josta suomennan pätkän.
http://jagvillvarafarlig.blogspot.com/2010/07/hans-liljeson-palmemordets-hemliga.html
Vastatakseen kaikkiin näihin kysymyksiin Liljeson lanseeraa kokonaan uuden teorian ilmoille: mitään murhaa ei edes tapahtunut. Olof Palme järjesti yhteistyössä johtavien sosiaalidemokraattien kanssa katoamisen keinona jäädä eläkkeelle. Hän ja Lisbeth menivät elokuvateatteriin illalla, mutta matkalla elokuvateatterista heidät korvattiin kahdella näyttelijällä, jotka jatkoivat kohti Dekorimaa, jossa kolmas näyttelijä odotti starttipistoolin kanssa. Jälkeenpäin tuli paikalle muka sattumalta järjestetty ambulanssi hakemaan "Olofia" ja ajamaan hänet sairaalaan, jossa sairaalan juonessa mikana ollut henkilökunta julisti hänet kuolleeksi. Christer Petterssonille olitiin myös maksattu roolistaan (hän oli saanut jopa näyttelijän koulutusta teini-ijässä ollessaan teatterikoulussa, josta sai lemput huumeiden käytön takia) potentiaalisena murhaajana ja useat asiaan vihkiytyneet korkea-arvoiset poliisit varmistivat, että poliisi ohjaa ja pitää tutkiimukset pois totuudesta. - Anonyymi
Ei 9/11 ollut mikään salaliitto tai Sisäpiiritoiminta, Republikaanit on maailmaa halaava puolue joka pelastaa meitä pahoilta Demareilta.
Toimivat kaikkien yhteiseksi hyväksi. - Anonyymi
https://www.popularmechanics.com/military/a5688/debunking-911-myths-flight-93/
Lento 93 on melkein kaikkein ihmeellisin huijaus.- Anonyymi
Kamalia valeita ne Demarit taas esittää kunniallisesta Republikaanipuolueesta.
Hasbra, vai miten se menikään?
- Anonyymi
Tohtori Judy Woodia ei pidä koskaan unohtaa kun puhutaan 9 11 -tapahtumista.
Tässä kirjassaan hän esittää oman tutkimuksensa tulokset .
http://wheredidthetowersgo.com/
Judy Woodin kotisivu:
http://www.drjudywood.com/wp/- Anonyymi
Pakko se on siis olla totta kun ihan TOHTORI sen sanoo?
- Anonyymi
Mites toi Palmen murha. Onko verilammikko aitoa verta kun se on niin paksua. Voi teitä yksinkertaisia ihmisiä jotka puolustelevat näitä asioita. Ei heitä jotka eivät osaa sanoa kun ensi kertaa näkevät todisteet ja siksi ovat epävarmoja, mutta te jotka olette jo nähneet todisteet ja alatte puolustamaan huijareita, niin kuin Palmen murhassa verilammikon tekijöitä.
- Anonyymi
Mites toi Palmen murha. Onko verilammikko aitoa verta kun se on niin paksua.
Ei ole aitoa. - Anonyymi
Ruotsin patriootit tappoivat Palmen, koska koukkunokka Palme oli Ziionisti ja juutalainen.
- Anonyymi
Kysymys on yksinkertaisesti siitä, että tosiasiat 9/11 tapahtumista eivät pidä yhtä sen kertomuksen kanssa, joka on syötetty maailmalle. On valitettavaa, että niin moni tiedemieskin on nielaissut epäloogisen, jopa mahdottoman tarinan nahkoineen karvoineen viitsimättä lainkaan perehtyä tapahtumien todelliseen kulkuun. Onneksi on olemassa satoja skeptisempiä tutkijoita, jotka eivät ole yhtä alttiita manipulaatiolle ja jotka ovat osoittaneet virallisessa selonteossa sen aukot ja epätodennäköisyydet.
- Anonyymi
Valitettavasti myös ne "skeptikot" on esittäneet niin villejä omia teorioitaan ettei niitäkään voi ottaa vakavasti.
Totuus lienee paljon yksinkertaisempi, tyyliin CIA syötti idean "toteuttajille" ja sitten piti huolen siitä että koneet pääsee perille.
Se tuho jota tuli oli isompi kuin mitä odotettiin.
Itse ihmettelen eniten sitä miksi vain vajaa vuorokausi tapahtuman jälkeen netti oli puolillaan "sisäpiiriteko" websaitteja joissa oli sivutolkulla "todisteita". Ei sitä määrää sisältöä tuollaisessa ajassa luoda, se oli pääosin etukäteen valmisteltua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann5443666- 1712670
Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1842589Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k192104Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel481940Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä81882Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien391605Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1831553Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2171546- 131443