Hei!
Tilasin ulkomailta levyjä, jotka myyjä lähetti postnordin kautta. Paketti tulee minua lähimpään toimipisteeseen (ei ole paketti automaatti) niin säilyykö pakettini viikon vai kaksi?
PostNord säilytysaika
16
5700
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka tietää?
- Anonyymi
7 päivään posti lyhensi korona-aikana, onko vielä voimassa, en tiedä.
- Anonyymi
Postin säilytysaika on muistaakseni 7 päivää, mutta senhän pystyy tarkistamaan joko netistä tai soittamalla ko postiin.
Jos haluaa pidennystä säilytysaikaan, siitä joutuu maksamaan.
Näin meitä nykyään palvellaan.- Anonyymi
Ai miten palvellaan en tajunnut?
Miksi kaikki tulevat sanomaan tänne etteivät tiedä
Ovatko he hieman Go Metal -turtiaisia vai töhöjäkin?
En tiedä, onko asia muuttunut, mutta toukokuun alkupuolella, kun viimeksi sain lähetyksen PostNordin kautta (ei automaattiin), säilytysaika oli kaksi viikkoa. Sen jälkeisissä tiedotteissa ei heidän sivuillaan ainakaan näy tietoa mahdollisesta muutoksesta.
Viimeistään sitten sen näkee, kun saat saapumisilmoituksen.- Anonyymi
Kas kun ei ennemmin tai ensikuussa. Vitusti apua Kuin Ano Turtiaisen twiiteistä ulkomailla hhah
Anonyymi kirjoitti:
Kas kun ei ennemmin tai ensikuussa. Vitusti apua Kuin Ano Turtiaisen twiiteistä ulkomailla hhah
Sitten vain reippaasti etsimään itse tietoa; kysele vaikka ihan palveluntarjoajalta, niin eiköhän ongelmasi ratkea.
- Anonyymi
TheUrbanLegends kirjoitti:
Sitten vain reippaasti etsimään itse tietoa; kysele vaikka ihan palveluntarjoajalta, niin eiköhän ongelmasi ratkea.
DNA:ssa eivät tienneet - kiitos tyhjästä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Mitä väliä sen kun tilaat samat vitun levyt jostain muualta ja jätät maksamatta taikka käyt böllimässä R-kioskilta Meidän mielestä sä oot kumminkin ihan yhtä hyvä ihminen kuin turvapaikan hakijatkin...
- Anonyymi
Itse olet huono ihminen melkein kuin Odini mutta osaat jopa oikein kirjoittaa
t. avaaja
- Anonyymi
Jos PostNord on toimittajasi, ei tarvitse murehtia säilytysaikaa. Tuskin pakettisi edes tuleekaan koskaan....
- Anonyymi
Tai jos tulee, on se jo lähtenyt takaisin lähettäjälle ennen kuin kerkeät hakemaan. Aika on rahaa, myös säilytysaika. Pian varmaan säilytysaika on 2 päivää, eihän se montakaan arkipäivää ole enää muutenkan.
- Anonyymi
Ihan oikein. Postiautomaatit on aina täynnä kun ihmiset eivät hae niitä kumilelujaan ajoissa pois.
- Anonyymi
Ihminen senkin homman tekisi paremmin kuin robottilokero. Aina ei edes tiedä että jotain on saapunut ennen kuin on jo myöhäistä, paketti menee ihan itsekseen väärään osoitteeseen tms. probleemaa riittää.
- Anonyymi
Kannattaa pysytellä erossa postnordista.
- Anonyymi
Tuosta voi lukea kokemuksia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13692552/postnord-on-surkea-huijariaskafirma
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.454636Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1113196Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2553149Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk1673116- 991496
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie291338- 1641116
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA61963Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril122937Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."33767