"Norjalaisnainen tuomittiin keskiviikkona yhdeksäksi kuukaudeksi vankeuteen miehen raiskaamisesta. Kyseessä on tiettävästi ensimmäinen kerta, kun nainen tuomitaan miehen raiskaamisesta Norjassa."
http://www.iltalehti.fi/2005/04/27/200504273011800_uu.shtml
Kerrankin näinkin päin.
6
527
Vastaukset
- Dunahy
Hyvä että seksuaaliset hyväksikäyttäjät saavat asnionsa mukaan. Tosin tuon naisen rangaistus on varmasti hyvin pieni verrattuna siihen, mitä mies olisi saanut jos oli alkanut nuolemaan nukkuvan naisen alapäätä...
- No jaa
Yhdeksän kuukautta ehdotonta? En tiedä norjalaista rangaistuskäytäntöä, mutta kyllähän tuo jo ihan hyvältä kuulostaa. Ehkä mies olisi saattanut saada joitakin kuukausia lisää mutta ainakin suuruusluokka tuntuu oikealta.
- tuskin...
No jaa kirjoitti:
Yhdeksän kuukautta ehdotonta? En tiedä norjalaista rangaistuskäytäntöä, mutta kyllähän tuo jo ihan hyvältä kuulostaa. Ehkä mies olisi saattanut saada joitakin kuukausia lisää mutta ainakin suuruusluokka tuntuu oikealta.
Mies olisi nuolemisesta päässyt ehdonalaisella, tuskin edes koko syytettä olisi nostettu.
- rapsahtaa,
miehelle kakkua silloin, kun hän on parikymmentävuotta jatkanut lasten seksuaalista hyväksikäyttöä.
Syytteen nostajia oli jo 8 lasta. Lopullista uhrien määrää ei edes tiedetä.
Ensikertalaisena istui tuosta puolet.
Et kyllä mies pääsee vähemmällä.
- Bennett4
"Uhri kertoi tuomarille nukahtaneensa sohvalle ja heränneensä siihen, kun nainen harrasti suuseksiä hänen kanssaan. Naisen poikaystävä otti samalla valokuvia tapahtumasta."
Että tuossa on jutun pointti. Rangaistus enemmänkin nöyryyttämisestä kuin seksuaalisesta ahdistelusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411478
- 1151225
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261043Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99833
- 38722
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644