EU vaatii Venäjää tunnutamaan Baltian ja muiden maiden miehityksen hyvien naapuruus suhteiden saavuttamiseksi. Katso osoitetta:
http://www.mosnews.com/news/2005/05/03/verheugenbalt.shtml
Saa nähdä kuinka kay.
EU vaatii Venäjää...
Kaapro
2
127
Vastaukset
Joo. EU- ja NAto-jäsenyys on turvottanut Baltian maiden lihaksia. Tarkoitus on n.s. "pottuilla". Löytyykö sotien historiasta tilannetta, jossa alueita vallannut palaa välittömästi lähtöruutuun? Historia on aina voittajien miekalla kirjoitettu!
vom- Kaapro
Kannattavatko täällä jotkut väkivaltaa, murhaamista ja rosvoilua vaikka se sattuisi oman maan kohdalle?
Tutuupa siltä että jotkut pitävät neukkulaa syyntakeettomana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887